Архів «Семінари 2018»

Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 09.01.2018 № 17 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області у міжкурсовий період у 2018 році на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради»

Рекомендуємо завантажити додатки для зручності роботи з ними.

26 грудня 2018 року відбувся семінар: «Використання сервісу Web 2.0 LearningApps.org для створення дидактичних завдань у викладанні курсів духовно-морального спрямування». У семінарі прийняли участь 24 педагога.

/керівник Гура С.П./

12 грудня 2018 року відбувся обласний семінар керівників МО вихователів шкіл інтернатів з теми: «Формування ключових компетентностей для успішної життєдіяльності дитини».

Останній у 2018 р. обласний семінар було присвячено обміну досвідом роботи шкіл інтернатів, щодо формуванню ключових компетентностей для успішної життєдіяльності дитини.

Представлені презентації свідчать про творчий, цікавий, нестандартний підхід до реалізації зазначеного питання. У семінарі взяли участь 22 педагога.

/керівник семінару Мінакова І.В./

Ознайомитися з презентаціями можна на блозі.

11 грудня 2018 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбувся навчально-демонстраційний семінар «Цифрові вимірювальні комплекси «Einstein» в дії». Семінар провели представники ТОВ «БМС ТЕХНО», які здійснюють технічну та методичну підтримку використання комплексів «Einstein» в освітньому процесі закладів освіти України.

У семінарі взяли участь педагогічні працівники десяти закладів освіти Запорізької області, які мають цифрові лабораторії «Einstein».

Учасники семінару були ознайомлені з основними можливостями комплексу «Einstein», датчиками, які входять до його складу, основними функціями програмного забезпечення. Разом з представниками ТОВ «БМС ТЕХНО» вони виконали практичні роботи з використання цифрової лабораторії в освітньому процесі.

За результатами семінару учасники отримали сертифікат.

6 грудня 2018 року відбувся семінар: «Маркетингова діяльність керівника ПТНЗ по забезпеченню іміджу навчального закладу». У семінарі взяли участь 18 педагогів.

/керівники Попкова Е.І., Науменко М.П./

6 грудня 2018 року відбувся семінар: «Проектування розвитку освітнього простору в системі і закладах дошкільної освіти». У семінарі взяли участь 36 педагогів.

/керівники Байєр О.М., Погрібняк Н.В., Григоренко Г.І./

6 грудня 2018 року для методистів психологічних служб, практичних психологів, соціальних педагогів пройшов обласний семінар «Медіація: вирішення конфліктів в закладах освіти». Учасникам були надані методичні рекомендації щодо організації служби медіації у закладах освіти; розглянуті особливості підготовки медіаторів. У семінарі взяли участь 32 педагога.

/керівник Афанасьєва Т.О./

26 листопада 2018 року на базі Запорізької гімназії № 11 відбувся обласний семінар вчителів німецької мови з теми: «Інтеграція міжкультурного спілкування у життя людини ХХІ століття». На семінарі було розглянуто наступні питання:

1. Міжкультурна комунікація в умовах глобалізації.

2. Міжкультурна комунікація як атрибут соціокультурної життєздатності людини.

3. Готовність до міжкультурної комунікації як критерій сформованості міжкультурної компетенції учня ЗНЗ.

4. Тренінг з теми: «Участь у Міжнародних проектах Європейського Союзу як феномен міжкулькультурної комунікації

У роботі семінару прийнял участь брало 9 учителів німецької мови.

/керівник Чорна В.М./

21 листопада 2018 року відбувся Інтернет-семінар «Використання Інтернет - сервісів для популяризації читання: з досвіду роботи». В семінарі прийняли участь 42 педагоги.

/керівник Крижко Л.В./

21 листопада 2018 року відбувся семінар: «Лідерська культура як провідна характеристика всіх суб'єктів освітнього процесу Нової української школи» для керівників закладів загальної середньої освіти, заступників керівників Пологівського району. У семінарі прийняли участь 39 педагогів.

/керівник Бабко Т.М./

21 листопада 2018 року на базі Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 40 з поглибленим вивчення англійської мови пройшов обласний навчально-методичний семінар «Формування навичок таймменеджменту учнів в системі історичної освіти». Учасниками семінару були вчителі історії, правознавства та курсу «Громадянська освіта» м. Запоріжжя, Запорізької області. У семінарі взяли участь 38 педагогів.

/керівник Сирцова О.М./

15 листопада 2018 року пройшов регіональний семінар «Спорт проти булінгу» за участю педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області м. Гуляйполе. В семінарі взяли участь 18 педагогів.

/керівник Аксьонова О.П./

15 листопада 2018 року на базі Енергодарської ЗОШ № 2 відбувся семінар «Урок - територія навичок 21 століття». Організатори заходу: Сокол І.М., доцент КІІТО; Ласкова Н.О., методист НМЦ; Воробйов Л.М., директор ЕЗОШ № 2.

Упродовж заходу учасники познайомились із сучасними освітніми трендами, які були презентовані на міжнародних заходах у Лондоні (Великобританія, освітня виставка BETT), Берліні (Німеччина, Swift Educator Summit ), Празі (Чехія, Global ED TechSummit); зробили порівняльний аналіз сучасних трендів та того, що ми маємо сьогодні в своїх реаліях; розглянули особливості освітньої системи Фінляндії; переглянули методичне інтерв'ю вчителів енергодарських шкіл тощо.

9 листопада 2018 року відбувся Кущовий методичний інтернет-семінар для завідувачів і методистів районних (міських) методичних кабінетів, що відповідають за проведення моніторингових досліджень на підпорядкованій території, заступників директорів ЗЗСО Кам’янсько-Дніпровського району. У семінарі взяли участь 30 педагогів.

/керівники Победінська О.Ю., Пенькова О.В./

7 листапада 2018 року до Всесвітнього Дня науки в ім'я миру та розвитку науковці та педагогічні працівники КЗ «ЗОІППО» ЗОР взяли участь у наукових дебатах «Науково-теоретичні засади реформування освіти в Україні» (формат К. Попера). Учасники дебатів висловлювали своє ставлення до тези «Реформування освіти в Україні здійснюється на основі сучасних науково-теоретичних досягнень». Команда «Ствердження» наводила аргументи на підтримку цієї тези, команда «Заперечення» спростовувала ці аргументи. Перемогу в дебатах отримала команда «Ствердження». Суддями виступали три кваліфіковані експерти: Гура Т.Є. - проректор з наукової та міжнародної діяльності, Чернікова Л.А. - проректор з навчально-методичної діяльності, Варецька О.В. - в.о. проректора з науково-методичної роботи. Модератор дебатів Ястребова В.Я. - професор кафедри менеджменту освіти та психології.

2 листопада 2018 року відбувся вебінар «Структура уроку фізичної культури» в межах Інтернет – марафону. Педагоги дізналися про нову структуру уроку фізичної культури. Та матимуть можливість розробити рухові завдання учням відповідно до програмових вимог. У вебінарі взяли участь 97 педагогів області.

/керівник Аксьонова О.П./

1 листопада 2018 року відбувся семінар «Психолого-педагогічні особливості розвитку обдарованості учнівської молоді» для педагогів Долинського ОТГ. У семінарі взяли участь 36 педагогів.

/керівник Бабко Т.М./

29 жовтня 2018 року в м.Херсон за ініціативою методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради відбувся авторський семінар ст. викладача кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидата педагогічних наук Шульги Людмили Миколаївни з теми «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами нетрадиційних технік малювання». Понад 160 педагогів закладів дошкільної освіти м. Херсон зібралися в ЗДО №30 комбінованого типу Херсонської міської ради на зустріч із автором технології розвитку творчих здібностей дошкільників.

25 та 26 жовтня 2018 року відбувся семінар «Освіта для демократичного громадянства», у семінарі взяли участь 36 педагогів.

/керівники Богомолова Н.М., Макаренко Т.М./

25 жовтня 2018 року відбувся обласний семінар з теми «Проектування розвитку освітнього простору в системі і закладах дошкільної освіти» на базі закладу дошкільної освіти (центр розвитку дитини) «Надія» Запорізької міської ради Запорізької області

/керівники Байєр О.М. Погрібняк Н.В./.

25 жовтня 2018 року відбувся семінар «Освітній моніторинг як складова управлінської діяльності в ЗЗСО», в семінарі взяли участь 25 освітян

/керівники Победінська О.Ю. Пенькова О.В./

19 жовтня 2018 року відбувся обласний семінар «Актуальні питання викладання предметів духовно-морального спрямування у 2018/19 н.р.», на якому були оприлюднені підсумки обласного фестивалю «Зробимо урок цікавішим» і вручені грамоти та подяки педагогам за відданість справі духовно-морального виховання учнів та з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі – України, у семінарі взяли участь 11 педагогів.

/керівник Гура С.П./

Відбулася лінійка обласних семінарів «Спорт проти булінгу»

/керівник Аксьонова О.П./:

25.09 – у м. Мелітополь, взяли участь 11 педагогів;

28.09 – у м. Токмак, взяли участь 23 педагога;

16.10 – у м. Енергодар, взяли участь 26 педагогів.

  • Детальніше

11 жовтня 2018 року відбувся семінар «Зовнішнє незалежне оцінювання та моніторингові дослідження в регіоні: сьогодення і майбутнє» в якому взяли участь 75 освітян

/керівники Лук’янчук Е.А., Пенькова О.В., Победінська О.Ю., Шумада Р.Я./

10 жовтня 2018 року відбувся семінар «Участь учителів в природознавчому конкурсі «Геліантус - Учитель» як форма підвищення фахової компетентності», у семінарі взяли участь 4 вчителя

/Гусєва Н.М., Стрижак М.М. /

10 жовтня 2018 року в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар з теми: «Особливості процесу підготовки і проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019».

В роботі семінару брали участь завідувачі районних методичних кабінетів (центрів), методисти, заступники керівників освітніх закладів, що відповідають за проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

9 жовтня 2018 року відбувся науково-методичний семінар «Особливості викладання курсу «Громадянська освіта» у старшій школі», який проводиться з ініціативи Всеукраїнської Асоціації вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» спільно з РНМЦ «Освіта та громадянське суспільство» ЗОІППО, у семінарі взяли участь 80 педагогів.

3 жовтня 2018 року в Запорізькому багатопрофільному ліцеї №62 (директор Пархоменко І.В.) відбувся черговий науково-практичний семінар для учасників Пілотного проекту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». Під час заходу було презентовано досвід ліцею щодо впровадження білінгвального навчання та використання методики CLIL у практиці викладання суспільно-гуманітарних дисциплін. В заході взяли участь педагогів.

26 вересня 2018 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар «Особливості обстеження мовлення дітей дошкільного віку у спеціальних та інклюзивних групах» для вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти. Протягом семінару було зроблено аналіз висновків ІРЦ про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (мовленнєвий аспект). Також учасники семінару розглядали особливості розроблення індивідуальної програми розвитку в складі команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. В засіданні взяли участь 11 педагогів.

/керівник семінару Волошина Т.А./

26 вересня 2018 року на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №49 відбувся обласний семінар з теми «Сучасні підходи до підвищення тренерської майстерності». Учасники семінару проявили зацікавленість виступом педагога Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів "ОСНОВА" Розенкової С.В. з питання гуманної педагогіки.

Креативна, щира атмосфера в роботі семінару вселяє впевненість, що 20 тренерів, які отримали для своїх шкіл тренінгові кабінети за активну участь у реалізації проекту GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІД і підтримка інституцій», і в подальшому будуть не тільки масово проводити профілактичну роботу в закладах освіти, а і перетворювати тренінгові кабінети в соціокультурні осередки для громад для соціально значущих заходів.

/Керівник семінару - старший викладач кафедри РПЗСЖ Мінакова І.В./

20 вересня 2018 року обласна творча група педагогів закладів дошкільної освіти Запорізької області з проблеми «Використання синтезу мистецтв у художньо-творчому розвитку дошкільників» на чолі з керівником старшим викладачем кафедри дошкільної освіти Шульгою Л.М. зібралась на чергове (ІV) засідання в закладі дошкільної освіти № 13 «Золота рибка» Енергодарської міської ради. В засіданні взяли участь 17 педагогів: вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, керівники гуртків ЗДО і студій м. Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Вільнянськ.

У Запорізькій області Рік французької мови в Україні розпочався обласним семінаром для вчителів французької мови «Регіональний день 2.0». Семінар відбувся 19 вересня 2018 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради за підтримки Посольства Франції в Україні. У майстер-класах взяли участь 58 вчителів області, викладачі кафедри романської філології та перекладу Запорізького національного університету.

18 вересня 2018 року на базі КЗ ЗОЛІ «Захисник» ЗОР відбувся семінар за темою: «Вивчення предмета «Захист Вітчизни» в сучасних умовах». У заході взяли участь 11 керівників районних, міських методичних об’єднань з предмета «Захист Вітчизни», відповідальні особи в районі та територіальних громадах за стан викладання предмету.

/керівник Корицький В.Г./

17 вересня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Організація супроводу професійного розвитку педагогічних працівників в закладах освіти». В семінарі взяли участь 21 педагог.

/керівники Берегова О.А., Афанасьєва Т.О., Задорожкіна Я.С./

13 вересня 2018 року в межах Тижня освіти дорослих на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулася чергова зустріч працівників психологічної служби – членів балінтовської групи. В ході роботи учасники розглядали складні професійні ситуації, вирішували професійні та особистісні питання, отримали досвід колегіальної підтримки.

13 вересня 2018 року на базі Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської районної ради Запорізької області відбулася Управлінська толока: «Лідер освітніх змін» на якій обговорювалися актуальні питання управління закладом освіти в умовах реформування. Всі учасники заходу мали можливість прийняти участь в обговоренні актуальних проблем управління закладом освіти, обмінятися досвідом, сформувати першочергові кроки своєї діяльності в умовах реформування освітньої галузі.

У межах Тижня освіти дорослих-2018, обласним науково-методичним центром психології та соціології освіти 13 вересня 2018 року було проведено засідання круглого столу «Формування психологічної готовності педагогів до впровадження завдань Нової української школи», на якому були присутні 14 осіб.

13 вересня 2018 року відбувся семінар «Андрагогічні засади професійного розвитку педагогічних працівників ПТНЗ», у семінарі брали участь 18 педагогів.

/керівники Бабкова О.О., Приходько В.М./

У межах Тижня освіти дорослих 12 вересня 2018 року на базі Центру дитячої та юнацької творчості ім. Є. Руднєвої відбувся семінар для працівників методичних служб різних рівнів і керівного складу закладів позашкільної освіти. В семінарі взяли участь 24 педагога.

12 вересня 2018 року відбувся семінар «Інноваційна діяльність педагога ПНЗ в умовах модернізації змісту освіти», у семінарі брали участь 25 педагогів.

/керівник Могілевська В.М./

6 вересня 2018 року відбувся семінар «Школа компетентностей на уроках основ здоров’я», у семінарі брали участь 33 педагога.

/керівник Півненко Ю.В./

6 вересня 2018 року відбулася обласна нарада «Особливості організації та проведення обласних етапів навчальних проектів з фізичного виховання учнів», у семінарі брали участь 28 педагогів.

/керівник Аксьонова О.П./

29 серпня 2018 року відбувся обласний науково-практичний семінар "Серпневі студії: актуальні питання розвитку дошкільної освіти" для спеціалістів відділів, управлінь освіти районів та ОТГ; методистів рай(міськ.) МК, на базі ЗДО №2 Мелітопольської міської ради Запорізької області. В роботі семінару взяли участь 38 педагогів: методисти рай(міськ) МК, спеціалісти відділів та управлінь освіти, керівники та педагоги ЗДО м. Мелітополь, Мелітопольського, Михайлівського, Приазовського, Якимівського району.

/керівник семінару Шульга Л.М./

29 серпня 2018 року у м. Запоріжжі відбувся семінар «Серпневі студії: актуальні питання розвитку дошкільної освіти». В роботі семінару взяли участь 25 педагогів.

/керівник семінару О.М. Байєр/

28 серпня 2018 року КЗ «ЗОІППО»ЗОР на базі ПНЗ «ЦДЮТ Шевченківського району» був проведений семінар «Науково-методичний супровід розвитку закладу позашкільної освіти», в якому взяли участь директори, заступники директорів, методисти, керівники дитячих колективів закладів позашкільної освіти Запорізької області (нас було 47).

/керівник семінару Перцова Н.І./

28.08.2018 року відбувся науково-методичний семінар «Теоретико-методичні засади формування освітнього середовища художньо-естетичної освіти».

/керівник семінару Олійник Ю.І./

28 серпня 2018 року відбулася серпнева студія: актуальні питання розвитку дошкільної освіти на базі ДСШ І-ІІІ ступенів «Талант» м. Дніпрорудне Василівського району. На заході були присутні 29 осіб з Василівського р-ну, м. Енергодар, К- Дніпровського р-ну, Великобілозірки.

/керівник - Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти/.

27 серпня 2018 року відбувся семінар «Актуальні проблеми викладання фізики у 2018-2019 н.р». В роботі семінару взяли участь 23 педагога.

/керівник семінару Васильченко Л.В./

23 серпня 2018 року відбувся семінар «Інтеграція змісту природознавчої освіти шляхом впровадження компетентнісних завдань як місток до Нової української школи». Семінар відвідали 30 педагогів області.

/керівник семінару Гусєва Н.М./

23 серпня 2018 року відбувся семінар «Нормативно-правова база з питань охорони праці в закладах освіти». У семінарі прийняли участь 30 учасників.

/керівник семінару Тараненко В.В./

23 серпня 2018 року відбувся семінар для керівників районних/міських методичних об’єднань з інформатики за темою: «Навчально-методичне та програмне забезпечення викладання курсу "Інформатика" в сучасній школі». В заході прийняли участь 41 керівник ОТГ, районних/міських методичних об’єднань вчителів інформатики та 7 запрошених учасників семінару.

/керівники семінару Собакар О.О., Іванісова С.І./

23 серпня 2018 року відбувся семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін». Для розгляду актуальних проблем, пов’язаних із запровадженням в освітній процес нових інтегрованих курсів з історії та громадянської освіти, були запрошені автори підручників М.М. Мудрий та Л.М. Хлипавка. Доповідачі охарактеризували зміст навчальних програм з предметів «Історія: Україна і світ» та «Громадянська освіта», а також ознайомили з освітніми можливостями запропонованих варіантів підручників і методичними підходами до роботи з ними. В семінарі прийняли участь 30 учасників.

/керівники семінару Ушакова Г.Р., Лісіцин В.В./

22 серпня 2018 року відбувся семінар «Особливості викладання економіки на шляху реалізації концепції нової української школи», семінар відвідали 20 педагогів області.

/керівник семінару Стрижак М.М./

22 серпня 2018 року відбувся семінар «Нормативно-правове та програмне забезпечення викладання трудового навчання у 5-9 класах та курсу "Технології" у 10-11 класах на 2018-2019 навчальний рік». В заході прийняли участь 34 керівники районних/міських методичних об’єднань.

/керівник семінару Лукачевич А.Ф./

22 серпня 2018 року відбувся семінар «Методичне, дидактичне та інформаційне збезпечення професійної діяльності учителів образотворчого мистецтва у 5-7 класах та курсу "Креслення" у 8-9 класах на 2018-2019 навчальний рік». В заході прийняли участь 34 керівники районних/міських методичних об’єднань.

/керівник семінару Лукачевич А.Ф./

22 серпня 2018 року у м. Бердянськ відбувся семінар «Серпневі студії: актуальні питання розвитку дошкільної освіти». У семінарі взяли участь 30 осіб. /керівник семінару Самсонова О.О./

22 серпня 2018 року відбувся семінар «Актуальні проблеми викладання німецької мови у 2018-2018 навчальному році», семінар відвідали 18 керівників МО вчителів німецької мови.

/керівник семінару Чорна В.М./

22 серпня 2018 року відбувся семінар «Питання модернізації системи роботи РМК (ММК), центрів, ОТГ». У рамках семінару пройшов майстер-клас «Психологічний супровід розвитку адаптаційних можливостей учнів п’ятого класу». Тренер Турій Тетяна Петрівна. У семінарі взяли участь 37 завідувачів РМК (ММК), ОТГ та методистів Запорізької області.

/керівник семінару Вєрозубова Т.Г./

22 серпня 2018 року відбувся семінар-практикум: «Сучасні підходи до здійснення мережевої взаємодії методичних служб різного рівня з метою здійснення науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу». У рамках семінару пройшов майстер-клас «Емпауермент орієнтований сервіс ММК в умовах модернізації системи методичної роботи» тренери: Ляшок Л.В., Романенко С.О., методисти МК управління освіти ММР ЗО. У семінарі взяли участь 37 завідувачів РМК (ММК), ОТГ та методистів Запорізької області.

/керівник семінару Іванісова С.І./

22 серпня 2018 року відбувся семінар «Науково-методичне забезпечення якісної хімічної освіти в період впровадження нового Державного стандарту», семінар відвідали 28 педагогів.

/керівник семінару Дехтяренко С.Г./

22 серпня 2018 року відбувся семінар Особливості викладання географії на шляху реалізації концепції нової української школи, семінар відвідали 27 вчителів географії.

/керівник семінару Стрижак М.М./

21 серпня 2018 року відбувся семінар «Актуальні проблеми викладання математики у 2018-2019 н.р.». В заході прийняли участь 42 керівники районних/міських методичних об’єднань вчителів математики.

/керівник семінару Склярова І.О./

21 червня 2018 року відбувся семінар «Підходи до сертифікації вчителів іноземних мов відповідно до рамки безперервного професійного вдосконалення». В семінарі взяли участь 21 педагог Запорізької області.

/керівник старший викладач Халемендик Н.П./

6 червня 2018 року відбувся семінар «Панорама розумних уроків SMART». В семінарі взяли участь 44 педагога.

/керівник Стадниченко К.В., старший викладач кафедри ІІТО Запорізького ОІППО/

23 травня 2018 року відбувся обласний науково-методичний семінар «Науково-методичні засади підготовки до обласного фестивалю-огляду «Найкращі практики управління освітою в ОТГ Запорізького регіону».

Керівники семінару: Присяжнюк Ю.С., доцент кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к.п.н.; Білик І.А., експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

17 травня 2018 року на базі Біленьківської загальноосвітньої школи відбувся науково-практичний семінар «Використання хмарних технологій в освітньому процесі ЗДО» для педагогів ЗДО Біленьківської ОТГ.

17 травня 2018 року на базі Біленьківської загальноосвітньої школи відбувся науково-практичний семінар «Використання хмарних технологій в освітньому процесі ЗДО» для педагогів ЗДО Біленьківської ОТГ. В семінарі взяли участь 17 педагогів: завідувач, вихователь-методист, психологи, соціальні педагоги, вихователі КДНЗ "Веселка", Лисогірського та Маріївського НВК.

16 травня 2018 року у межах фестивалю «STEM-весна» на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради проведено семінар «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?» (керівник: завідувач методичного відділу Іванісова С.І.). А також проведено майстер-клас «Методичний Геліантус» (тренери: методисти методичного відділу Гусєва Н.М. та Стрижак М.М.). В заході прийняли участь 48 методистів та педагогів області.

16 травня 2018 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся обласний науково-практичний семінар «Професійна мобільність педагога в умовах реформування освіти». У заході прийняли участь педагогічні працівники та методисти закладів професійно-технічної освіти.

Відповідно до плану реалізації проекту Український фонд “Благополуччя дітей” 16 травня 2018 року на базі ЗОІППО, була проведена робоча зустріч для фахівців, які брали участь у семінарах-тренінгах щодо методики впровадження програми виховних заходів “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція”, з метою обміном досвідом щодо здійснення підготовки педагогічних працівників до просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми та надання консультаційної підтримки.

15 травня 2018 року у межах роботи ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи», кафедрою дошкільної освіти проведено науково-практичний семінар (за формою проведення наставницька зустріч) з теми «Психолого-педагогічні практики підтримки розвитку дитини в освітньому просторі закладу дошкільної освіти».

14 травня 2018 року в межах ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» відбувся круглий стіл з міжнародною участю на тему: «Організація системи супроводу дітей з особливостями психофізичного розвитку у закладах дошкільної освіти: зарубіжний та вітчизняний досвід» на якому Ганс-Дитер Даммеринг (Hans-DieterDammering), почесний доктор (Dr. h.c.), директор Інтегративного комплексу «Kinderforderwerk» (Магдебург, Німеччина) представив досвід роботи європейських освітніх установ в контексті інклюзивного підходу в закладах дошкільної освіти.

3 травня 2018 року відбувся навчально-методичний семінар з теми "Науково-методичні засади превентивної роботи у закладах середньої освіти щодо запобігання торгівлі людьми" для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, методистів органів освіти об’єднаних територіальних громад, які відповідають за психологічну службу.

Метою було визначити основні напрями превентивної діяльності працівника психологічної служби з питань запобігання торгівлі людьми в Україні.

На семінарі були присутні 28 осіб.

/Керівники Чемодурова Ю.М. та Величко І.А./

26 квітня 2018 року на базі багатопрофільного ліцею № 99 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся науково-практичний семінар «Використання хмарних технологій в освітньому процесі ЗДО» для керівників ЗДО Хортицького району. В семінарі взяли участь 35 педагогів: директори і завідувачі, вихователі-методисти ЗДО.

/керівник Старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР Шульга Л.М./

26 квітня 2018 року відбувся семінар «Пошук нових шляхів професійної взаємодії і розвитку психологічної служби та керівників закладів освіти усіх рівнів в умовах соціокультурних змін». На семінарі були присутні 12 осіб.

/керівник Сироватко О.М. /

24-25 квітня 2018 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, за участю та підтримки кафедри дошкільної освіти відбувся обласний захід з підготовки тренерів - регіональних представників проекту «Впевнений старт» - для подальшого навчання вихователів за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт».

Семінар-тренінг тренерів провели: Хартман О.Ю., канд. психол. наук, головний спеціаліст лабораторії психології інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, та Веселова Ю, практичний психолог освітнього закладу «Українська академія дитинства». В заході взяли участь 34 педагога дошкільної ланки освіти різної категорії (методисти РМК, спеціалісти ВО, ОТГ, вихователі-методисти ЗДО області).

/керівник Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти, к.психол.н../

19 квітня 2018 року відбувся семінар «Формування навчальної мотивації молодших школярів»

/керівник Петрик О.В./

19 квітня 2018 року відбувся семінар «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами українського фольклору»

/керівник Самсонова О.О. /

19 квітня 2018 року відбувся обласний семінар з теми: Проектування розвитку освітнього простору в системі і закладах дошкільної освіти на базі закладу дошкільної освіти (центр розвитку дитини) «Лазурний» Запорізької міської ради Запорізької області.

На семінарі були присутні методисти рай(міськ) МК, спеціалісти відділів та управлінь освіти, ОТГ (20 осіб).

/керівники: Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти, к.психол.н.,

Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти./

18 квітня 2018 року відбувся семінар «Рефлексія як засіб самопізнання і саморозвитку молодшого школяра»

/керівник Андрющенко О.О./

17 квітня 2018 року відбувся семінар з теми «Реалізація корекційно-розвиткової складової в умовах спеціальної загальноосвітньої школи» на базі Комунального закладу «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради. На заході були присутні 37 педагогів закладів освіти Запоріжжя та Запорізької області, які відвідали уроки, тренінги, майстер-класи, творчі майстерні, переглянули концертну програму вихованців та педагогічних працівників закладу спеціальної освіти.

/керівник Волошина Т.А., старший викладач кафедри РПЗСЖ/

17-18 квітня 2018 року відбувся семінар «Розкриття потенціалу міжпредметних зв'язків для формування ключових компетентностей школярів в умовах впровадження концепції Нової школи»

/керівники Корицька Г.Р., Шацька Н.М., Овсієнко Я.М./

12 квітня 2018 року відбувся семінар «Перспективний педагогічний досвід як показник розвитку професійної компетентності педагога»

На семінарі було розглянуто наступні питання:

1. Педагогічний досвід як фактор оновлення змісту науково-методичної діяльності в установах та освітніх закладах в умовах впровадження нових Державних стандартів

2. ППД як складова процесу атестації педагогів

3. Освітні веб-ресурси - один з пріоритетних засобів і способів самоосвіти педагогічної спільноти

4. Ресурси Інтернет в галузі освіти: створення свого іміджу шляхом виходу у «відкритий інформаційний простір» /презентація та поширення свого досвіду/

5. Виставковий рух як форма популяризації перспективного педагогічного досвіду. Обласна виставка «Освіта Запорізького краю - 2018»

6. Міжнародна виставкова діяльність: «Сучасні заклади освіти - 2018»

У семінарі взяли участь 14 методистів РМК, ММК, ОТГ, інформаційно-аналітичного методичного центру м. Запоріжжя та методичних служб області

/Керівник семінару: Тонне О.О./

11 квітня 2018 року в м.Херсон за ініціативою методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради відбулась зустріч старшого викладача кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР Шульги Людмили Миколаївни з педагогами міста Херсон. Понад 140 педагогів закладів дошкільної освіти зібралися в ясла-садку №35 комбінованого типу з профільними групами художньо-естетичного розвитку Херсонської міської ради на зустріч із автором технології розвитку творчих здібностей дошкільників. Людмила Миколаївна розкрила значення творчості як вікової потреби саморозвитку дитини, висвітила її компоненти, критеріїї та показники. Вихователі дізналися, як в освітньому середовищі організувати простір художньої творчості дошкільника, створити умови для творчого піднесення кожної дитини, ознайомилися з моделлю арт-технології, організацією сприйняття малюками творів мистецтва.

5 квітня 2018 року у закладі дошкільної освіти №100 «Гармонія» Запорізької міської ради відбувся науково-практичний семінар з теми: «Шляхи удосконалення розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва». У семінарі взяли участь 26 педагогів закладів дошкільної освіти м. Запоріжжя, Енергодар, Вільнянського району та Долинської ОТГ Запорізької області.

/керівник Шульга Л.М./

29 березня 2018 року відбувся семінар «Дотримання академічної доброчесності та Етичного кодексу психолога в освітньому процесі та професійній діяльності в умовах реформування освіти»

/керівник Величко І.А./

З 28-30 березня 2018 року проведені обласний семінар для педагогічних працівників на тему «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи» та дебатна школа для учнівської молоді «Запорізька молодь дебатує». У заході взяли участь методисти районних методичних кабінетів, спеціалісти відділів освіти районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, педагогічні працівники загальноосвітніх, професійно-технічних, інтернатних, позашкільних навчальних закладів, ВНЗ І-IV рівня акредитації. Загальна кількість педагогічних працівників склала понад 70 осіб. У дебатній школі взяли участь 81 учень з навчальних закладів Запорізької області.

Організатори: Регіональний науково-методичний центр «Освіта та громадянське суспільство»

28 березня 2018 року відбувся семінар «Організація навчально-виховного процесу на уроках математики в початковій школі з урахуванням зміни освітньої парадигми».

/керівник Анісімова Г.О./

28 березня 2018 року в Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №15 Запорізької міської ради відбувся семінар «Реалізація концептуальних підходів до викладання історії в старшій школі в умовах запровадження інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ». Семінар проводився за участю керівників та членів методичних об’єднань вчителів історії та правознавства Запорізької області. Загальна кількість присутніх складала 65 педагогічних працівників. Метою заходу було ознайомлення зі змінами, що відбуваються в галузі громадянської та історичної освіти, та обґрунтування їх необхідності та доцільності. Під час роботи розглядалися питання нормативно-правового забезпечення впровадження в освітній простір старшої школи інтегрованих суспільствознавчих курсів, визначення концептуальних засад та методичних підходів до викладання інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» та курсу «Громадянська освіта».

/керівники Ушакова Г.Р., Лісіцин В.В./

У межах всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього простору» 27 березня 2018 року у Бердянській багатопрофільній гімназії № 2 Бердянської міської ради Запорізької області к.п.н., доцентом кафедри менеджменту освіти та психології Бабко Т.М. було проведено семінар-тренінг «Формування лідерської культури всіх суб'єктів освітнього процесу».

У заході взяли участь учнівський актив гімназії, батьки, педагоги і представники адміністрації закладу.

27 березня 2018 року на базі загальноосвітньої школи № 1 м. Мелітополя відбувся науково-методичний семінар для керівників ММО та РМО та вчителів біології м Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського, Якимівського районів з теми «Формування критичного мислення у учнів на уроках біології за допомогою підручників нового покоління». Гостем семінару був директор з науково – методичної роботи Творчого обєднання «Соняшник», кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, голова методичної комісії Міжнародної природознавчої гри « Геліантус» Шаламов Руслан Васильович, на прикладі підручника « Біологія. 9 клас» він ознайомив вчителів з основними напрямками роботи по формуванню критичного мислення на уроках біології. Присутніми на семінарі були 65 вчителів біології м. Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського, Якимівського районів.

/керівник Гусєва Н.М./

26 березня 2018 року відбувся семінар для вчителів біології «Формування критичного мислення в учнів на уроках біології за допомогою підручників нового покоління» (зустріч з автором підручника з біології для 10 класу (стандарт) Шаламовим Р.В., були присутні 64 педагогічних працівника області.

/керівник Гусєва Н.М./

26 березня 2018 року відбувся семінар для керівників міських та районних МО вчителів біології «Формування критичного мислення в учнів на уроках біології за допомогою підручників нового покоління» (зустріч з автором підручника з біології для 10 класу (стандарт) Шаламовим Р.В., були присутні 37 керівників МО.

/керівник Гусєва Н.М./

23 березня 2018 року відбувся постійно діючий семінар «Технологія планування уроків з фізичної культури в Новій Українській школі» (м. Мелітополь, Мелітопольська загальносвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Мелітопольської міської ради Запорізької області).

/керівник Аксьонова О.П./

21 березня 2018 року на базі КЗ ЗОЛІ «Захисник» ЗОР відбувся семінар-практикум: «Історія українського війська. Формування сучасного громадянина-патріота в умовах сьогодення» . Учасників семінару-практикуму привітав начальник КЗ ЗОЛІ «Захисник» ЗОР, полковник запасу Стрельников М. В. Він розповів про роботу, досягнення військового ліцею з військово-патріотичного виховання, військові навчальні заклади України. У семінарі взяли участь 23 педагоги.

Керівники семінару:

Кулька Р. М., полковник запасу, вчитель-методист

Корицький В. Г., старший викладач кафедри теорії та методики виховання

15 березня 2018 року відбувся семінар «Сучасний підхід до профорієнтаційної діяльності».

/керівники Присяжнюк Ю.С., Попкова Е.І./

15 березня 2018 року відбувся семінар «Використання хмарних технологій в освітньому процесі ЗДО».

/керівник Шульга Л.М./

15 березня 2018 року відбувся семінар «Реалізація наскрізних ліній ключових компетентностей у навчанні математики».

/керівник Склярова І.О./

15 березня 2018 року відбувся семінар «Предметно-мовне інтегроване навчання (СLIL): предмети природничо-математичного циклу».

/керівники Путій Т.М., Берегова О.А. /

15 березня 2018 року відбувся постійно діючий семінар «Технологія планування уроків з фізичної культури в Новій Українській школі», а активною участю фахівців м.Енергодар, м. Токмак, Токмацького, Великобілозерського, Михайлівського, Василівського, Гуляй-Пільського, К-Дніпровського районів.

/керівник Аксьонова О.П./

14-15 березня 2018 року відбувся семінар «Шляхи впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

/керівники Гура С.П., Сібіль О.І./

14 березня 2018 року відбувся семінар «Формування освітньої компетентності випускників закладів загальної середньої освіти щодо якісної підготовки до ДПА та ЗНО», у семінарі взяли участь 99 осіб.

/керівник Лук'янчук Е.А., за участю Склярової І.О., Сирцової О.М., Шацької Н.М., Берегової О.А./

14 березня 2018 року відбувся семінар «Формування ключових компетентностей для успішної життєдіяльності дитини», були присутні 25 педагогів.

/керівник Мінакова І.В./

28 лютого 2018 року в ЗОІППО відбулося перше засідання творчої групи: «Бібліотеки навчальних закладів в умовах запровадження інклюзивної освіти», в якій взяли участь бібліотекарі навчальних закладів - учасників обласного експерименту щодо впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах області.

На засіданні були присутні 13 бібліотекарів.

25 лютого 2018 року відбувся семінар «Робота з обдарованими учнями в курсі "Креслення" та предмету "Образотворче мистецтво»

/керівник семінару Лукачевич А.Ф./

24 лютого 2018 року відбувся семінар «Підготовка учнів до інтелектуальних змагань»

/керівник семінару Васильченко Л.В./

22 лютого 2018 року було проведено обласний науково-методичний семінар «Формування готовності учасників освітнього процесу до впровадження Концепції Нової української школи» для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти ОТГ та закладів освіти обласного підпорядкування, відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 09.01.2018р. № 17 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

На семінарі були присутні 17 методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти.

/керівник семінару Подмазін С.І./

22 лютого 2018 року в ЗДО №42 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар для спеціалістів управлінь освіти районів та ОТГ, методистів рай (міськ) МК "Проектування розвитку освітнього простору в системі і закладах дошкільної освіти".

На семінарі були присутні методисти рай(міськ) МК, спеціалісти відділів та управлінь освіти, ОТГ- керівники: Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти, к.психол.н., Погрібняк Н.В., Шульга Л.М., старші викладачі кафедри дошкільної освіти.

Обговорювалися такі питання:

  1. Поняття освітнього простору та його суб’єктів. Проектування як складова управлінської діяльності спеціалістів відділів освіти.

  2. Проектування розвитку освітнього простору в умовах реформування освіти (робота в підгрупах: створення моделі проекту).

  3. Організація та супровід здобувачів освіти КПК з використанням цифрових технологій.

У роботі семінару взяли участь 23 фахівця дошкільної освіти.

/керівники семінару Байєр О.М., Погрібняк Н.В., Шульга Л.М./

21 лютого 2018 року відбувся інтернет-семінар «Інтернет-сервіси для популяризації книги»

/керівники семінару Крижко Л.В., Телятник К.В./

17 лютого 2018 року відбувся семінар «Формування учня нової школи шляхом участі у позакласних та позашкільних конкурсах та змаганнях». Розглядалися актуальні питання про систему роботи по залученню та підготовці учнів до участі в олімпіадах, написанні робіт МАН та обговорювалась результативність виступу школярів у турнірах з фінансової грамотності. Своїми наробками з керівниками команд та членами журі олімпіади ділилися вчителі економіки. У роботі взяли участь 14 освітян області.

/керівник семінару Стрижак М.М./

15 лютого 2018 року відбулося І засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти з теми «Вчимося жити разом: розвиток у дітей соціальних життєвих навичок (методичний аспект)».

Керівник творчої групи Байєр О.М., канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти.

14 лютого 2018 року на базі Запорізької гімназії № 2 імені Лесі Українки відбулося чергове засідання обласної творчої групи вчителів німецької мови з теми: «Особливості розвитку іншомовної міжкультурної комунікативної компетенції учнів на уроках іноземної мови». На засіданні творчої групи було розглянуто наступні питання:

  • Особливості формування іншомовної міжкультурної комунікативної компетенції вчителя іноземної мови.

  • Основні вимоги щодо рівня культури учасників комунікації.

  • Загальні засади та необхідні вміння для формування міжкультурної іншомовної комунікативної компетенції.

  • Планування роботи обласної творчої групи на 2018 рік.

У роботі обласної творчої групи брало участь 9 учителів німецької мови.

/Керівник творчої групи Чорна В.М./

11 лютого 2018 року відбувся семінар для керівників команд та членів журі облансого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології «Екологічна олімпіада: особливості підготовки та проведення»

На семінарі були присутні 29 керівників команд та членів журі.

Розглядались наступні питання:

1. Система підготовки обдарованої і здібної молоді до олімпіади з екології

2. Особливості проведення учнівської олімпіади з екології

3. Науковий екологічний проект: етапи виконання та оформлення.

/керівник семінару Савіч І.О./

10 лютого 2018 року відбувся семінар «Вимоги до оцінювання рівня мовних та мовленнєвих компетентностей учнів з французької мови згідно нових програм» У семінарі взяли участь 14 вчителів французької мови Запорізької області.

/керівник семінару Халемендик Н.П./

7 лютого 2018 року на базі багатопрофільного ліцею №62 м. Запоріжжя відбувся семінар «Креативний менеджмент: напрямки та способи розв`язання проблем в умовах Нової української школи»

Особливістю проведення семінару була участь усіх бажаючих у веб-квесті «Креативний менеджер», який проводився з 1.02. по 07.02.2018 року. До речі у веб-квесті також взяли участь представники 12 країн світу. В семінарі взяло участь 65 менеджерів освіти Запорізької області (керівники закладів освіти всіх типів, методисти, педагогічні працівники)

/керівник семінару Ястребова В.Я./

4 лютого 2018 року відбувся семінар «Навчання української мови та літератури в умовах оновлення змісту освіти»

/керівник семінару Корицька Г.Р./

3 лютого 2018 року відбувся семінар «Виховні можливості програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

Матеріали до семінару:

31 січня 2018 року відбувся обласний семінар «Сучасні підходи до систематизації матеріалів педагогічного досвіду». В семінарі взяли участь 14 педагогів Запорізької області (підготовка матеріалів до міжнародних виставок).

/керівник семінару Павленко Л.А./

31 січня 2018 року відбувся семнар «Організація роботи бібліотек ЗНЗ: науково-методичний супровід».

/керівник семінару Крижко Л.В./

В семінарі взяли участь 36 методистів, керівників МО та бібліотекарів ЗНЗ області.

  • З матеріалами семінару можна ознайомитись за посиланням.

27 січня 2018 року відбувся семінар «Робота з обдарованими учнями в контексті Всеукраїнського проекту «Інтелект України», в якому взяли участь 32 педагоги.

/керівник семінару Гусєва Н.М./

27 січня 2018 року під час проведення обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури відбувся обласний семінар для вчителів російської мови та літератури - керівників команд «Організація роботи з філологічно обдарованими учнями». В семінарі взяли участь 55 педагогів Запорізької області

/керівник семінару Путій Т.М./

25 січня 2018 року відбувся семінар «Вектор наступності в роботі дошкільної та початкової ланок освіти у світлі Концепції «Нова українська школа». В семінарі взяли участь педагоги дошкільної і початкової ланки освіти у кількості 39 осіб та головний спеціаліст відділу освіти Клименко Наталія Анатоліївна.

/керівник семінару Байєр О.М./

24 січня 2018 року КЗ «Центром туризму» ЗОР проведено обласний семінар на тему «Інноваційні форми з патріотичного виховання учнівської молоді». В заході взяли участь співробітники Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР та педагогічні працівники Запорізької області, які працюють у напрямку патріотичного виховання учнівської молоді.

23-25 січня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Сучасні технологічні рішення як інструменти дослідницької діяльності в умовах реалізації інтегрованих підходів до вивчення дисциплін природничо-математичної, технологічної та інформатичної галузей».

/організатори: Кафедра інформатики та інформаційних технологій та Кафедра дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін

Захід було проведено за участю представників Університету менеджменту освіти (м. Київ), Інституту модернізації змісту освіти (м. Київ), Інституту педагогіки НАПН України (м.Київ), компанії ІТ.Інтегратор (м. Харків), Матвіївського ЗНВК «Всесвіт» Вільнянської районної ради.

22 січня 2018 року для директорів творчої групи «Адаптивні системи післядипломної педагогічної освіти» на базі ЗОІППО був проведений семінар «Нова українська початкова школа: управлінський аспект». В семінарі взяли участь 35 директори освітніх закладів Запорізького регіону

/керівник семінару Нікулочкіна О.В./

20 січня 2018 року на базі КЗ «Запорізький ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» ЗОР відбувся семінар для членів журі та керівників команд учителів німецької мови з теми: «Створення системи психолого-педагогічної підтримки обдарованих дітей» було присутньо 50 педагогів Запорізької області. На семінарі було розглянуто наступні питання:

- Психологічний портрет обдарованої дитини, форми і методи психолого-педагогічної підтримки обдарованих дітей.

- Психолого-педагогічні умови роботи з обдарованими учнями в загальноосвітніх навчальних закладах.

- Соціально-педагогічна підтримка обдарованих учнів Німеччини (з досвіду роботи).

- Рекомендації учителям німецької мови щодо організації та проведення Року Німецької Мови.

- У роботі семінару брала участь Ліна Пульс, волонтерка з Німеччини, носій німецької мови.

/керівник семінару Чорна В.М./

20 січня 2018 року відбувся постійно діючий семінар «Система роботи з обдарованою та здібною молоддю» за участю 49 педагогів.

/керівник семінару Дехтяренко С.Г./

18 січня 2018 року проведено перше засідання постійно-діючого семінару «Технологія планування урочного процесу з фізичного виховання в Новій Українській школі». В семінарі взяли участь 20 педагогів Запорізької області.

/керівник семінару Аксьонова О.П./

16 січня 2018 року відбувся семінар-нарада з директорами та заступниками директорів експериментальних шкіл, які увійшли у Всеукраїнський науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області» з проблеми «Актуальні питання розвитку інклюзивного середовища у Запорізькій області».

/відповідальні Лупінович С.М., Авдєєва С.О./

13 січня 2018 року відбувся семінар «Формування учня нової школи шляхом участі у позакласних та позашкільних конкурсах та змаганнях». В семінарі взяли участь 33 педагоги.

/керівник семінару Стрижак М.М./

13 січня 2018 року відбувся семінар «Вимоги до оцінювання рівня мовних та мовленнєвих компетентностей учнів з англійської мови згідно нових програм», в якому взяли участь 27 вчителів англійської мови.

/керівник семінару Халемендик Н.П./

12 січня 2018 року відбувся семінар - творчій звіт учасників обласної творчої групи «Авторська школа: нова фізкультура для нового покоління». В семінарі взяли участь 19 педагогів Запорізької області

/керівник семінару Аксьонова О.П./

10 січня 2018 року відбувся семінар «Творча діяльність вчителя в курсі «Технології» та «Трудове навчання». В семінарі взяли участь 32 педагоги

/керівник семінару Лукачевич А.Ф./