Архів «Семінари 2017»

04 грудня 2017 року на базі Запорізького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №286 "Полунична галявина" відбувся обласний науково-практичний семінар "Морально-патріотичне виховання дошкільників засобами краєзнавства". В семінарі взяли участь 32 педагоги Запорізької області: методисти рай(міськ)МК, спеціалісти відділів та управлінь освіти, методисти, вихователі, музичні керівники ДНЗ.

Детальніше

15 листопада 2017 року за замовленням відділу освіти Біленьківської об'єднаної територіальної громади (керівник Зуб Л.В.) кафедрою дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР в особі кандидата психологічних наук Байєр О.М. було проведено низку заходів, щодо визначення шляхів розвитку дошкільної освіти в об’єднаній громаді.

  • знайомство з педагогічними колективами та огляд освітнього середовища і методичного забезпечення дошкільних груп в Марьївському і Лисогірському НВК та Біленківському ДНЗ;

  • скорочений аудит стану дошкільної освіти в громаді та визначення освітніх потреб педагогів, батьків і дітей;

  • міні-лекція з відео-переглядом запису технології мультимедійного забезпечення свята в закладах дошкільної освіти;

  • семінар-практикум для педагогів і керівників дошкільної підсистеми в ОТГ щодо організації моніторингу якості дошкільної освіти у відповідності до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні за допомогою методу експертної оцінки та кваліметричної моделі математичнох обробки даних. В семінарі взяли участь 13 педагогів.

  • За результатами зустрічі в подальшому будуть визначені шляхи збагачення освітнього середовища для дітей і дорослих в закладах дошкільної освіти, розроблено Програму розвитку дошкільних підрозділів на 5 років на замовлення Біленьківської ОТГ.

Детальніше

13-14 листопада 2017 року у м. Чернівці за ініціативи Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України та Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні відбувся міжрегіональний семінар «Можливості багатомовної освіти: учні, вчителі, громада», на якому Запорізьку область представляли В.В. Хівріч, заступник начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації і Т.М. Путій, завідувач кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Детальніше

09 листопада 2017 року у Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №49 Запорізької міської ради співробітниками Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» проведено круглий стіл: «Роль учнівського самоврядування у національно-патріотичному вихованні молоді». В обговоренні теми взяли участь 33 особи.

Детальніше

08 листопада 2017 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР пройшов обласний науково-методичний семінар «Ефективні напрями співпраці Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та об`єднаних територіальних громад Запорізького регіону»

Мета проведеного заходу: визначити стратегічні напрями співпраці КЗ «ЗОІППО» ЗОР та ОТГ Запорізького регіону на 2018 р.

У заході взяли участь: 31 менеджер освіти ОТГ (завідувачі відділів освіти, фахівці відділів освіти; директори ЗНЗ, заступники директорів ЗНЗ; завідувачі ДНЗ) з 14 територіальних громад Запорізької області: Широківської ОТГ Запорізького району, Біленківської ОТГ Запорізького району, Долинської ОТГ Запорізького району, Гірсівської ОТГ Приазовського району, Берестівської ОТГ Бердянського району, Комишуваської ОТГ Оріхівського району, Преображенської ОТГ Оріхівського району, Приморської ОТГ Приморського району, Осипенківської ОТГ Бердянського рацону, Смирнівської ОТГ Більмацького району, Таврійської ОТГ Оріхівського району, Веселівської ОТГ Веселівського району, Остриківської ОТГ Токмацького району

Керівники проведеного заходу: Курінна А.Ф., проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат філологічних наук, доцент, Присяжнюк Ю.С., доцент кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук, доцент.

Детальніше

Матеріали семінару

Фото

03 листопада 2017 року за сприяння Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Мелітопольської загальноосвітньої санаторної школи-інтерната І-ІІІ ступенів співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту проведено науково-методичний семінар «Викладання історії Голокосту в школі: різні підходи та методи». У семінарі взяли участь: 23 педагоги області Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на заході представляв кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Лісіцин Віталій Вікторович.

За результатами роботи семінару його учасники отримали сертифікати Українського центру вивчення історії Голокосту.

Детальніше

Фото

01 листопада 2017 року на базі Оріхівської гімназії №1 «Сузір'я» відбувся кущовий семінар-тренінг «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл» для керівників об’єднаних територіальних громад та директорів шкіл. Захід проводився Департаментом освіти і науки ЗОДА за участю експертів шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та за підтримки Оріхівської міської територіальної громади (голова Герасименко С.М.) та Преображенської сільської територіальної громади (голова Сідун В.А.). У заході взяли участь 108 менеджерів освіти ОТГ.

До кінця року такі кущові семінари пройдуть і в інших ОТГ Запорізької області.

Фотоальбом заходу

Питання що обговорювалися

28 жовтня 2017 року делегація Іституту взяла участь у Святі-ярмарку тренінгів і майстер-класів з особистісного та професійного розвитку для дорослих, який проходив у м. Мелітополь в межах реалізації проекту ЮНЕСКО «Місто, яке навчається». Мета заходу полягала в популяризації ідеї освіти дорослих і освіти упродовж всього життя від провайдерів освітніх послуг.

Наш Інститут представляли проректор з навчально-методичної роботи Чернікова Л.А, завідувачі кафедр Приходько В.М., Афанасьєва Т.О., доценти Бабко Т.М., Півненко Ю.В., старші викладачі Мінакова І.В.,Телятник К.В., завідувач навчальним відділом Задорожкіна Я.С.

Співробітники Інституту провели три власні міні-тренінги, відвідали заходи інших тренерів, а головне – отримали масу позитивних емоцій та перспективних ідей.

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – заклад, який навчає інших і навчається сам.

Сайт заходу

Фотоальбом

27 жовтня 2017 року в м. Дніпро відбувся науково-практичний семінар «Нова українська школа: основи навчально-дослідницької діяльності», який проводився на виконання Плану заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016-2018 роки.

У семінарі взяли участь представники 3-х закладів освіти Запорізької області: (Біленківська ЗОШ, Запорізький колегіуму «Елінт», Балабинський НВК «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія «Престиж») та обласні координатори і консультанти проекту від інституту – проректор з навчально-методичної роботи Чернікова Л.А. і старший викладач кафедри початкової освіти Андрющенко О.О.

Спікери і тренери Ольга Коршунова, автор ініціативи «Я – дослідник», методист відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Наталія Гущина, старший викладач кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», Антон Дзюба, розробник методичного підходу та технічного рішення «Сучасний кабінет технологій» ознайомили учасників із задачами, змістом і організацією експериментальної діяльності у межах проекту, презентували приклади застосування STEM-технологій в освітній діяльності (голографія, робототехніка, Розумний дім тощо).

Фотоальбом

26 жовтня 2017 року РНМЦ «Освіта та громадянське суспільство» спільно з Департаментом освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Обласним центром молоді було проведено обласний семінар «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи. Живемо в демократії». У заході взяли участь: методисти районних (міських) методкабінетів відділів (управлінь) освіти, представники об’єднаних територіальних громад Запорізької області, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники загальноосвітніх, інтернатних, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та представники громадських організацій. Загальна кількість присутніх налічувала 97 осіб.

Детальніше

26 жовтня 2017 року Інтернет-семінар для методистів районного методичного кабінету, керівників ШМО (РМО), вчителів іноземної мови Чернігівського району «Впровадження моніторингу в процес управління якістю підготовки з іноземної мови учнів загальноосвітньої школи».

Детальніше

25 жовтня 2017 року Інтернет-семінар для методистів районного методичного кабінету, заступників директорів з НВР Василівського району «Моніторинг якості виховного простору у загальноосвітньому навчальному закладі».

Детальніше

24 жовтня 2017 року відбувся Інтернет-семінар для методистів районного методичного кабінету, заступників директорів ЗНЗ Гуляйпільського району «Оцінка деяких складових освітнього процесу для проведення моніторингових досліджень».

Детальніше

24 жовтня 2017 року на підставі договору про співпрацю з Веселівською територіальною громадою викладачі кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін провели на базі Веселівської різнопрофільної гімназії (директор Кривко І.О.) науково-практичний семінар з проблеми «Формування інформаційно-комунікативної компетентності учнів як одне з голових завдань освітньої галузі «Мови і літератури». З філологами Веселівського ОТГ працювали кандидат філологічних наук Берегова О.А., кандидат філологічних наук Корицька Г.Р., кандидат педагогічних наук Путій Т.М.

Фотоальбом

20 жовтня 2017 року було проведено круглий стіл «Нова українська початкова школа: стандарти та освітні програми». У роботі взяли участь директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Т.Я. Озерова, заступник начальника управління В.В. Хіврич, в.о. ректора КЗ «ЗОІППО» ЗОР Т.Є. Гура, начальники відділів (управлінь) освіти, голови об'єднаних територіальних громад, директори освітні х закладів, педагоги Запорізької області.

Матеріали

18 жовтня 2017 року на базі ДНЗ №285 «Посмішка» Запорізької міської ради відбувся обласний семінар з теми «Управління дошкільною освітою в сучасних економічних умовах». У роботі семінару взяли участь 28 освітян: спеціалісти відділів та управлінь освіти, методисти області.

Детальніше

18 жовтня 2017 року співробітники РНМЦ «Освіта та громадянське суспільство» взяли участь у круглому столі з обговорення проекту Закону України про Національний Фонд розвитку громадянського суспільства, як інституціонального механізму в контексті реалізації Національної стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020 рр. Захід проходив у межах проекту «Допомога Уряду України з реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства».

Детальніше

17 жовтня 2017 року пройшов обласний семінар «Використання інформаційних технологій у викладанні курсів духовно-морального спрямування», в якому взяли участь 18 вчителі етики та християнської етики навчально-виховних закладів Запорізької області.

З анонсом обласних заходів (фестивалів та конкурсів) на 2018 рік та можливостями курсів «Школи сучасних знань» виступила Борхович С.М., к.п.н., доцент кафедри богослів'я та гуманітарних дисциплін КПУ. Також педагоги визначилися з тематикою обласних семінарів на 2018 рік.

Керівник семінару Гура С.П.

Детальніше на освітньому порталі «ЗапоВікі».

11 жовтня 2017 року на базі Комунального дошкільного навчального закладу №6 Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області відбувся обласний семінар на тему: «Здоровя’збережувальні освітні технології в дошкільній освіті» для методистів рай(міськ) методичних кабінетів, завідувачів, вихователів ДНЗ. На семінарі було 32 особи.

Детальніше

Методологічний семінар «Роль інститутів післядипломної педагогічної освіти в реформуванні освітньої галузі України»

Дата проведення: 10 жовтня 2017 року, 14.30, каб.25

Форма проведення: панельна дискусія.

Питання для обговорення.

1. Нове законодавство України про концептуальні зміни в системі післядипломної освіти педагогів

2. Оновлення діяльності інститутів післядипломної педагогічної освіти в умовах нових підходів до підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

3. Пріоритетні завдання інститутів післядипломної педагогічної освіти щодо реалізації Концепції Нової Української школи.

05 жовтня 2017 року відбувся обласний методичний семінар «Теоретико-методичні засади формування освітнього середовища художньо-естетичної освіти». Основні теми та проблематика семінару вмотивована еволюційними процесами української освітньої системи - прийняття нового Закону «Про освіту». Учасники семінару, представники 10 районів Запорізької області, отримали інформаційно-методичні матеріали, обговорили нагальні питання професійної діяльності вчителів мистецьких спеціальностей, координували роботу методичних об'єднань.

Детальніше

Святкування Дня дошкілля в Запорізькій області

05 жовтня 2017 року у рамках Міжнародного Тижня освіти дорослих за ініціативою кафедри дошкільної освіти КЗ «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» ЗОР на базі Запорізького педагогічного коледжу відбувся обласний захід «День дошкілля» для всіх, хто опікується дошкільною освітою.

День дошкілля проводився з метою:

  • удосконалення управлінської діяльності спеціалістів з питань дошкільної освіти;

  • виявлення та стимулювання творчих пошуків педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів;

  • підвищення ролі й статусу, конкурентноспроможності працівників дошкільної галузі в суспільстві.

В урочистій частині заходу взяли участь:

  • Озерова Тетяна Ярославівна - директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

  • Чернікова Людмила Антонівна, кандидат педагогічних наук, проректор з науково-навчальної роботи КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

  • Погребняк Юлію Валеріївна, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

  • Мельнік Олександр Миколайович, кандидат педагогічних наук, директор Запорізького педагогічного коледжу

Під час проведення заходу відбулося нагородження грамотами Департаменту освіти та науки Запорізької облдержадміністрації переможців обласних фестивалей «Світ дошкілля» (Методист року-2017), обласного фестивалю-огляду методичних здобутків педагогів дошкільних навчальних закладів «Україна – рідний край» та обласного фестивалю-виставки «Перлинки Запорізького краю», а також оргкомітета і викладачів Всеукраїнської «Літньої школи для дорослих» 2017.

Започаткований захід є традиційним для освітян Запорізької області.

Цього року в рамках «День дошкілля» кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України (м. Київ) Хартман О.Ю. проведено Воркшоп з презентації оновленого варіанту освітньої програми «Впевнений старт» (заг. ред. Піроженко Т.О.) та методичного комплексу до неї (посібник для вихователя, батьків та дитини).

Байєр О.М., кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР провела лекцію з теми «Освіта дорослих – як поклик сучасності та складова реформ у системі освіти України. Презентація основних напрямів розвитку дошкільної освіти у 2017-2018 н.р., та реалізації післядипломної освіти у 2018 році»

Фото для завантаження

Новини Z - 05.10.2017 Відео

«Емоційне вигорання і мотивація педагогів до професійної діяльності» – така тема заходу, який відбувся на базі науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області 04 жовтня 2017 року. Коучинг проводила Бабкова Олена Олексіївна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Детальніше

04 жовтня 2017 року на базі Запорізького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №161 "Сніжинка" відбувся обласний науково-практичний семінар "Розвиток духовно-моральних якостей дошкільників у процесі їх залучення до художньо-естетичної культури". В семінарі взяли участь 22 педагоги Запорізької області: методисти, вихователі, музичні керівники, керівники гуртків художньо-естетичного спрямування.

Детальніше

28 вересня 2017 року проведено Міжрегіональний науково-методичний семінар «Формування громадянської компетентності учнівської молоді у полікультурному середовищі». У заході взяли участь представники органів управління освітою та об’єднаних територіальних громад; працівники районних (міських) методичних кабінетів; науково-педагогічні та педагогічні працівники загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, шкіл-інтернатів; вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, представники учнівського та студентського самоврядування, представники дитячих та молодіжних громадських організацій.

Детальніше

27 вересня 2017 року відбувся Обласний науково-методичний семінар для завідувачі районних (міських) методичних кабінетів, методисти (спеціалісти), що відповідають за проведення моніторингових досліджень та зовнішнього незалежного оцінювання на підпорядкованих територіях «Актуальні проблеми, сучасний стан регіональної системи освіти за результатами моніторингових досліджень»

1. Лук'янчук Е.А. в.о. завідувача обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти

- Про проведення пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 в Запорізькій області.

2. Победінська О.Ю., методист обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти

- Результати моніторингового дослідження щодо визначення стану реалізації діяльнісного підходу у навчанні предметів природничо-математичного циклу учнів 9 класів ЗНЗ області.

3. Пенькова О.В., методист обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти

- Результати соціолого-педагогічного моніторингового дослідження з вивчення стану виконання заходів Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки.

4. Лук'янчук Е.А., в.о. завідувача обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти

- Про основні результати ЗНО-2017 на обласному рівні.

- Додаток 1

- Результати ЗНО-2017 за шкалою 100-200 балів.

- Додаток 2

20-21 вересня 2017 року на базі Василівського НМЦ відбувся обласний семінар для керівників РМО вчителів української мови й літератури, методистів РМК (ММК) – кураторів словесників «Розвиток особистості учня крізь призму інтелектуальної діяльності». Педагоги області ознайомилися з досвідом роботи вчителів Василівського району

Детальніше

21 вересня 2017 року пройшов обласний семінар з теми «Літературна освіта молодших школярів» за участі кандидата педагогічних наук, старшого співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України Мартиненко Валентини Олександрівни для методистів РМО, вчителів початкової школи, керівників методичних об'єднань. На семінарі розглянуто питання:

1. Сучасні тенденції розвитку читацької діяльності молодших школярів.

2. Формування досвіду читацької діяльності в роботі з текстами різних видів.

3. Розвиток творчої діяльності учнів на основі прочитаного літературного твору.

4. Робота з дитячою книгою як умова реалізації діяльнісного підходу в початковій школі.

У семінарі взяли участь 58 учасників.

Детальніше

29 серпня 2017 року на базі Мелітопольського НВК №16 відбувся обласний семінар за темою «Організація та проведення уроків з предмету «Захист Вітчизни» в 2017-2018 навчальному році. Військово-патріотичне виховання учнів» для керівників РМО та відповідальних за вивчення предмету «Захист Вітчизни» в районах. В семінарі прийняли участь 23 учасника.

Детальніше

23 серпня 2017 року для методистів районних відділів освіти відповідальних за виховну роботу був проведений обласний семінар з актуальних питань виховної роботи школи на тему «Підходи до оцінки якості виховної роботи у загальноосвітніх закладах».

Учасниками семінару стали представники Дніпровського, Заводського, Комунарського, Олександрівського, Хортицького, Шевченківського районів міста Запоріжжя, Великобілозерського, Вільнянського, Гуляйпільського, Запорізького, Мелітопольського, Новомиколаївського, Оріхівського, Приморського, Токмацького районів області, а також міста Енергодар та Мелітополь. В семінарі прийняло активну участь 18 учасників.

Згідно плану проведення семінару було передбачено обговорення науково-методичних та практичних аспектів оцінки якості виховної роботи в контексті концепції нової української школи. Пропонуємо зацікавленим педагогічним працівникам ознайомитися с матеріалами семінару та презентаціями виступів:

Посилання

23 серпня 2017 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР пройшли семінари для методистів РВО, РМК за темами:

- «Методичне, дидактичне та інформаційне забезпечення професійної діяльності учителів образотворчого мистецтва у 5-7 класах та курсу «Креслення» у 8-11 класах у 2017-2018 навчальному році». Семінар відвідало 23 учасника.

- «Нормативно-правове та програмне забезпечення викладання трудового навчання у 5-9 класах та курсу «Технології» у 10-11 класах. Особливості реалізації нової програми з трудового навчання у 9 класах ЗНЗ». Семінар відвідало 30 учасників.

Керівник семінару: старший викладач кафедри теорії та методики виховання Лукачевич А.Ф.

Матеріали семінару

23 серпня 2017 року проходив обласний семінар для керівників районних/міських методичних об’єднань з інформатики «Тенденції розвитку шкільного курсу інформатики», який провели викладачі кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Собакар О.О та Іванісова С.І.

Мета семінару – допомогти учителям поліпшити якість використання сучасних освітніх технологій у навчально-виховному процесі своїх навчальних закладів.

На відміну від традиційного семінару, де учасники переглядають презентації, учителі залучалися до обговорення. Дуже цікавими були виступи вчителів області учасників літньої школи GEG Ukraine «Цифрове перетворення» (Черкасова Лариса, Лемешко Альона, Амірзянов Владислав, Волканітіна Юлія, Жук Олександр). Акцент був зроблений на активній взаємодії учасників між собою. Семінар надав методичну підтримку для розвитку навичок використання ігрових та мобільних технологій у процесі навчання інформатики у початковій та середній школі. Семінар відвідало 34 учасника.

Матеріали семінару

23 серпня 2017 року в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти проходив обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін». В роботі семінару прийняли участь 34 керівника районних (міських) методичних об’єднань учителів історії та правознавства. Організаторами проведення заходу виступали викладачі кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО Г.Р. Ушакова та В.В. Лісіцин.

Розглядалися питання, пов’язані зі змінами у викладанні предметів суспільствознавства в 2017/2018 навчального року. Г.Р. Ушакова проаналізувала роботу учителів історії та правознавства за минулий навчальний рік та окреслила основні напрямки роботи методичних об’єднань на рік, що розпочинається. Присутніх було ознайомлено зі змістом методичних рекомендації щодо викладання зазначених предметів, підготовлених Міністерством освіти України та рекомендації, розроблених співробітниками ЗОІППО.

Під час семінару відбулося засідання круглого столу з теми: «Проблеми викладання предметів суспільно-гуманітарного спрямування (перспективи, завдання, пошуки)». Особливостям викладання історії України в 9-х класах присвячувався виступ С.М. Пєрвєньонок. Обговорення проблем викладання всесвітньої історії в 9–х класах започаткувала доповідь Д.О. Секиринського. Доповідач також запропонував аналіз основних положень Концепції та програми інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ». Н.М. Бляшенко розповіла про зміни, які мають відбутися в 2017/2018 н.р. у викладанні предмету «правознавство». В кінці роботи круглого столу виступив доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін В.В.Лісіцин з розглядом питання про концептуальні орієнтири викладання філософсько-світоглядних дисциплін в умовах запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Матеріали семінару:

Історія

Філософія

Фото

23 серпня 2017 року відбувся семінар для методистів РМК, НМЦ, керівників РМО, РМЦ вчителів хімії з теми «Основні напрямки роботи Р(М)МО вчителів хімії в 2017-2018 н.р.». На семінарі були розглянуті наступні питання:

- Оновленням змісту освіти з хімії у новому Державному стандарті

- Реалізація діяльнісного підходу до навчання через використання інноваційних технологій з метою формування предметних компетентностей з хімії. З досвіду роботи вчителів хімії м. Енергодар

Семінар відвідали 36 учасників з різних районів, громад та представники навчальних закладів обласного підпорядкування. Семінар відбувся в доброзичливій та творчій атмосфері, змістовно та корисно для всіх учасників семінару.

Керівник семінару: старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін Дехтяренко С.Г.

Матеріали семінару:

Блог Хімія та хіміки

22-23 серпня 2017 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР пройшли семінари: «Діяльність методичних служб з інформатизації освіти у 2017-2018 н.р.».

Цільова аудиторія: відповідальні за інформатизацію

- Семінар для відповідальних за інформатизацію обласних методичних служб, 22.08.17 відвідало 21 учасник

- Семінар для відповідальних за інформатизацію навчальних закладів обласного підпорядкування, 23.08.17 відвідало 10 учасників

Керівник семінару: старший викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Телятник К.В.

Матеріали семінару

22 серпня 2017 року відбувся обласний семінар «Актуальні питання викладання курсів духовно-морального спрямування у 2017/18 н.р.» для методистів РМК, керівників РМО, вчителів етики та християнської етики (12 учасників), на якому були підведені підсумки минулого навчального року та розглянуті вимоги до викладання курсів духовно-морального спрямування у 2017/18 н. р. Цікавими та змістовними були доповіді Татарінової С.А. (вчитель Запорізької ЗОШ №4) про результати І Всеукраїнського з’їзду педагогів з предметів духовно-морального спрямування (23-25.06.17р., м.Острог) та Єрьоміної О.Є. (вчитель Запорізької ЗОШ №84) про участь команди запоріжан у Всеукраїнській учнівській олімпіаді «Юні знавці Біблії» (27-28.04.17р., м.Острог).

Незважаючи на щорічне скорочення курсів духовно-морального спрямування в НВЗ області, учасники семінару обговорили тематику семінарів та умови проведення фестивалів та конкурсів для учнів та вчителів на наступний рік.

Матеріали семінару:

Детальніше на ЗапоВікі

22 серпня 2017 року на базі ЗОІППО відбувся семінар за темою «Реалізація стратегії сталого розвитку в контексті математично-природничих дисциплін». У роботі семінару взяли участь представники області, вчителя природничо-математичних дисциплін (8 представників). Питання, які було розглянуто на семінарі:

- Теоретичні аспекти реалізації стратегії сталого розвитку, необхідність екологічного виховання

- Практичні аспекти запровадження екологічної освіти в межах викладання природничих дисциплін

- Створення екологічно сприятливого освітнього середовища в межах ЗНЗ

Керівник семінару: Корж О. П., кандидат біологічних наук, доцент кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін

Матеріали семінару:

Створення екологічного сприятливого освітнього середовища в межах ЗНЗ

Презентація «Сталий розвиток»

22 серпня 2017 року кафедрою філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін, а саме старшим викладачем, методистом Халемендик Н.П., проводився семінар «Оновлення змісту викладання іноземних мов відповідно до нових пріоритетів розвитку системи освіти (концепція «Нова українська школа», нових Державних стандартів загальної середньої освіти)» для керівників РМО, вчителів іноземних мов (англійська, французька). Під час семінару було представлено методичний коментар щодо викладання іноземних мов в школах Запорізької області у 2017-2018 н.р. Також було обговорено оновлений зміст навчальних програм з іноземних мов 5-9 класів, особливості його реалізації, стратегії нових підручників, календарно-тематичне планування з іноземних мов за новими програмами. В семінарі прийняло активну участь 35 педагогів області.

Матеріали семінару

22 серпня 2017 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар для вчителів математики: «Актуальні проблеми викладання математики у 2017-2018 н.р.»

44 учасника семінару - методисти РМК, ІАМС, територіальних відділів, що супроводжують викладання математики, вчителі математики - представники різних районів, громад та навчальних закладів обласного підпорядкування прийняли активну участь у семінарі

На семінарі було обговорене науково-методичне забезпечення викладання математики в 5-9 класах за оновленими програмами та Зустріч була змістовною та корисною для всіх учасників семінару.

Керівник семінару: к.п.н., доцент, методист з математики Склярова І.О.

Матеріали семінару

22 серпня 2017 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися семінари для вчителів географії та економіки: «Нова школа – основні пріоритети розвитку природничих дисциплін». «Основні напрямки роботи МО вчителів географії та економіки в 2017–2018 н.р.»

У семінарах прийняли активну участь 36 вчителів географії та 34 викладача економіки - представники різних районів, територіальних відділів, громад та вчителі навчальних закладів обласного підпорядкування.

Зустріч була плідною, змістовною та корисною для всіх учасників семінару.

Керівник семінару: методист з географії та економіки Стрижак М.М.

Матеріали семінару:

Географія

Економіка

22 серпня 2017 року відбувся семінар для керівників ММО та РМО вчителів біології з теми «Особливості розвитку критичного мислення учнів на уроках біології (за матеріалами дослідження PISA). Визначення проблем та шляхи їх розв’язання». На семінарі були розглянуті наступні питання:

- Аналіз роботи МО вчителів біології області в 2016-2017 н.р.

- Результати проведення Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2017».

- Особливості розвитку критичного мислення учнів на уроках біології (за матеріалами дослідження PISA).

- Презентація підручника «Біологія. 9 клас». Автор Шаламов Р.В.

- Планування роботи МО вчителів біології області на 2017-2018 н.р.

Семінар відвідали 42 учасника з різних районів, громад та представники навчальних закладів обласного підпорядкування. Гостем семінару був автор підручника Шаламов Руслан Васильович, директор з науково-методичної роботи Творчого об’єднання «Соняшник», кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, голова Методичної комісії Міжнародної природознавчої гри «Геліантус».

Упродовж роботи семінару панувала творча та доброзичлива атмосфера, що об’єднала вчителів-однодумців, сповнених бажанням професійного зростання та самовдосконалення.

Керівник семінару: методист з біології Гусєва Н.М.

Матеріали семінару:

Відкрити

22 серпня 2017 року в межах «Серпневих студій» відбувся семінар для керівників районних (міських, шкільних) методичних об’єднань вчителів німецької та іспанської мов.

Тема семінару: «Актуальні проблеми навчання іноземних мов та шляхи їх вирішення».

У ході семінару було розглянуто наступні питання:

- Актуальні проблеми навчання іноземних мов у 2017-2018 навчальному році та шляхи їх вирішення.

- Про проведення року Німецької Мови.

- Аналіз роботи вчителів німецької та іспанської мов за 2016-2017 н.р. та завдання на 2017-2018 рік.

- Презентація підручників та НМК видавництва «Ранок».

У роботі семінару брали участь 13 керівників методичних об’єднань. Зустріч була плідною, змістовною, корисною для всіх учасників семінару.

Керівник семінару: Віра Чорна, методист з іноземних мов методичного відділу.

Матеріали семінару:

Актуальні проблеми навчання іноземних мов та шляхи їх вирішення

Методичні рекомендації вчителям німецької мови на 2017-2018 н.р.

21 серпня 2017 року. Семінар-практикум: «Сучасні підходи до мережевої взаємодії методичних служб різного рівня з метою здійснення науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу». Презентація проекту «Творчий педагог». Також на семінарі були розглянуті питання планування роботи РМК (ММК), ОТГ у системі професійного розвитку вчителя.

Завершився захід обміном думок та вражень всіх учасників семінару щодо втілення цікавих творчих ідей у навчально-виховний процес.

Матеріали семінару:

Презентація проекту «Творчий педагог».

Основні орієнтири діяльності методичних служб області у 2017-2018 н.р.

Підвищення кваліфікації педагогів в умовах реформування освіти

Заявка «Я – дослідник»