Семінари

Шановні освітяни Запорізької області!


12.02.2022р., о 09.00 (під час проведення олімпіади), відбудеться семінар з теми: «Система роботи з обдарованою та здібною молоддю в умовах реформування сучасної освіти» для відповідальних за організацію методичної роботи в ОТГ, консультантів центрів професійного розвитку, керівників РМЦ вчителів хімії, членів журі, керівників команд з отриманням електронного сертифікату.


Місце проведення: Науковий ліцей комунального закладу вищої освіти “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” Запорізької обласної ради.

Реєстрація за посиланням: Реєстрація


Керівник семінару

Світлана Дехтяренко

067  2807651

Архів «Семінари 2017» Архів «Семінари 2018»

Шановні освітяни Запорізької області!

27.10.2021р. о 14.00 відбудеться семінар з теми: «Групова навчальна діяльність як чинник реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі з хімії» (в дистанційній формі, Google Meet) для відповідальних за організацію методичної роботи в ОТГ, консультантів центрів професійного розвитку, керівників РМЦ вчителів хімії та вчителів за участю Ярошенко Ольги Григорівни, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена (академіка) НАПН України, Заслуженого працівника освіти України, головного наукового співробітника Інституту вищої освіти НАПН України з отриманням електронного сертифікату.

Реєстрація за посиланням http://surl.li/akxja

Вхід до семінару за покликанням:

https://meet.google.com/afb-uuep-gwq

Керівник семінару

Світлана Дехтяренко

067 2807651

Відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 31.12.2020 No555 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2021 році», плану роботи Інституту на 2021 рік у межах серпневих педагогічних конференцій з 19 серпня по 11 вересня 2021 року планується проведення Серпневих студій-2021: обласних семінарів, майстер-класів, ворк-шопів, нарад ( додаток 1 та додаток 2).

Інститут запрошує долучитися заклади освіти, вчителів, педагогічних і методичних працівників області.

Форма проведення: дистанційна. Напередодні заходів посилання на конференції з уточненим часом буде

розміщено на сайті Інституту та на сайті методичного відділу.

За результатами участі будуть видаватися електронні сертифікати учасника.

Контактна особа: Тонне Олена Олександрівна, завідувач методичного відділу, к.п.н.,

тел.(050)456-18-83,

e-mail: center33nm@gmail.com

Графік проведення Серпневих студій у 2021 році

Реєстрація на обласні семінари

Посилання на матеріали семінару

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шановні освітяни Запорізької області!

Серпнева нарада вчителів історії, правознавствата громадянської освіти

"Актуальні проблеми викладання

суспільних дисциплін

в 2021-2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ"

- План-графік проведення семінарів на 2021 рік

25 травня 2021року відповідно до плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічнох освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний науково-методичний семінар «Перспективний педагогічний досвід як показник розвитку професійної компетентності педагога» (керівники д.п.н., професор Варецька О.В. та к.п.н. Тонне О.О. )

У семінарі взяли участь 79 освітян, а це – 19 працівників методичної спільноти області, 41 працівник центрів професійного розвитку педагогічних працівників, 8 відповідальних за організацію методичної роботи в ОТГ, 11 науково-педагогічних і педагогічних працівники Інституту.

Важливі теоретичні і практичні питання щодо сутності професійної компетентності, етапів роботи над створенням і упровадженням передового педагогічного досвіду, вимог до його опису та ін. викликало зацікаленість педагогічної спільноти.

Матеріали семінару розміщено на сайті методичного відділу за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/12jJQKaIoPWrQkF_haSC9THF7T3oL6M2o?usp=sharing

Електронні сертифікати семінару розміщено на сайті методичного відділу за посиланням: http://metodzoippo.osvita.zp.ua/sertifikacia/elektronna-baza-seminariv-2021

ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги!

      1. Компетентнісний урок з ІМ. Побудова ефективної моделі навчання учнів в умовах міжкультурної комунікації

У роботі семінару брали участь 18 учителів німецької мови Запоріжжя та Запорізької області.

Керівник семінару Віра Чорна, методист з німецької мови.

Докладніше

Графік проведення семінарів та творчих груп у 2021 році:

17 лютого 2021 року відбувся онлайн семінар з теми: «Оновлення змісту навчання іноземної мови на основі використання інноваційних технологій».

На семінарі було розглянуто наступні питання:

Нагадуємо, що відповідно до наказу ДОН від 31.12.2020 р. №555та плану роботи інституту 23.03.2021р. об 15.00 відбудеться семінар

із теми: «Інноваційні технології у викладанні правничих

дисциплін та підготовці учнів до участі у конкурсних

правничих заходах» (в дистанційній формі) керівників РМЦ,

РМО вчителів правознавства, з отриманням електронного

сертифікату.

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/TFwja4PMbjpmacaR9

Всім, хто вчасно зареєструвався на семінар буде надіслано ідентифікатор та пароль входу на платформу Zoom для роботи на семінарі

Керівник семінару

Людмила СІРА

067 450 9730

Шановні колеги!

Нагадуємо, що відповідно до наказу ДОН ЗОДА №555 від 31.12.2020 та плану роботи інституту 25.02.2021р. об 16.00 відбудеться семінар із теми: «Елементи технологій дистанційної освіти у роботі з обдарованою молоддю» (в Google Meet) для методистів РМК, ОТГ, керівників РМЦ, РМО вчителів хімії з отриманням електронного сертифікату.

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/VzVq9gQbxMBLPi9C8

Керівник семінару

Світлана Дехтяренко

067 2807651

      1. Сучасні технології в освіті. Традиційна та інноваційна методики навчання. Методичні переваги мультимедійних засобів та їх важливість.

      1. Визначення сутності понять «сучасні технології в освіті», «комунікативна методика», «компетентнісний урок ІМ», «мультимедійні засоби навчання». Теоретичне обґрунтування проблеми.

План вебінару:

1. Інформація проректорів інституту.

2. Інформація завідувачів кафедр інституту.

3. Інформація завідувачів відділів і центрів.

4. Обговорення питань, які турбують ЦПРПП – керівники, заступники ЦПРПП та працівники методичних служб ОТГ (за бажанням).

Вебінар відбудеться 20 листопада 2020 року, початок 10.00

Вхід до вебінару за покликанням: https://meet.jit.si/Webinar_partnerstvo_i_spivpratsya

КЗ «ЗОІППО» ЗОР запрошує взяти участь у вебінарі з питань співпраці та партнерства Інституту і новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників (далі по тексту ЦПРПП). Метою заходу є осмислення досвіду, визначення напрямів і перспектив співпраці структурних підрозділів Інституту із ЦПРПП щодо психолого-педагогічного супроводу професійного розвитку педагогічних працівників у системі неперервної освіти. Спікери вебінару: Варецька О.В., проректор з науково-методичної роботи, д.п.н., професор, Чернікова Л.А., проректор з навчально-методичної роботи, к.п.н., доцент, Гура Т.Є., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, д.псих.н., професор.

20.11.2020 проведено вебінар з питань співпраці та партнерства КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР і новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, який об’єднав 55 учасників.

Мета заходу: осмислення досвіду, визначення напрямів і перспектив співпраці структурних підрозділів Інституту із ЦПРПП щодо психолого-педагогічного супроводу професійного розвитку педагогічних працівників у системі неперервної освіти.

Спікерами вебінару були:

Варецька О.В., проректор з науково-методичної роботи, д.п.н., професор, Чернікова Л.А., проректор з навчально-методичної роботи, к.п.н., доцент, Гура Т.Є., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, д.псих.н., професор.

За планом вебінару учасникам запропоновано ознайомлення з інформацією проректорів, завідувачів кафедр, відділів і центрів інституту щодо окреслення напрямів співпраці.

Відбулося обговорення питань, які турбують працівників створених центрів та таких, які знаходяться на етапі створення, а також представників методичних служб ОТГ. Розглянуто формат і зміст наступної зустрічі.

У вебінарі взяли участь 26 працівників ЦПРПП Запорізької, Енергодарської, Бердянської, Мелітопольської, Гуляйпільської, Пологівської міських рад та 12 методистів ОТГ: Кирилівської (Якимівський район), Долинської (Запорізький район), Павлівської (Вільнянський район), Веселівської (Веселівський район), Новобогданівської (Мелітопольський район), Берестівської (Бердянський район), Михайлівської та Роздольської (Михайлівський район) та КУ «РМК» Токмацької районної ради.

Дякуємо всім за плідну роботу!

З матеріалами та фото вебінару можна ознайомитися за покликанням:

https://drive.google.com/drive/folders/1xjyl5EvqM0H9Ntd3Ot0O1O_cqVYJjbDw?usp=sharing

Шановні колеги!

Шановні колеги!

ОГОЛОШЕННЯ

Нагадуємо, що відповідно до наказу ДОН від 10.01.2020 р. № 12 та плану роботи інституту 22.10.2020р.

об 11.00 відбудеться семінар із теми:

«Професійна мобільність педагога: освіта протягом життя»

(в дистанційній формі) для педагогічних працівників закладів професійної

(професійно-технічної) освіти

з отриманням електронного сертифікату.

Керівник семінару

Елла Попкова

050 486 02 75 (вайбер)

Інститут запрошує долучитися закладам освіти, вчителям, педагогічним працівникам до Серпневих студій: майстер-класів, обласних семінарів, корисного спілкування, проведення яких відбудеться у межах Серпневих педагогічних конференцій з 19 по 30 серпня 2020 року (лист КЗ «ЗОІППО» ЗОР №216 від 11.08.2020)

Форма проведення: дистанційна. Тривалість: 1 година.

Графік проведення Серпневих студій 2020 році

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Матеріали семінарів:

Шановні освітяни Запорізької області!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Увага!

⏰ Час проведення: 9:00 - 13:00.

💻 Формат: відкрита онлайн-трансляція на Facebook Міністерство освіти і науки України та YouTube МОН

Всеукраїнська Серпнева конференція 2020 відбудеться 18 серпня в онлайн-форматі. Ключовою темою щорічного освітянського форуму буде: «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021».

Про внесення змін до графіку проведення семінарів та творчих груп 2020 році

«Роль бібліотеки ЗЗСО в організації екологічного виховання здобувачів освіти»

З 10 по 26 квітня 2020 року проходить ІНТЕРНЕТ-СЕМІНАР

УВАГА!

Шановні освітяни!

Автор і керівник програми дистанційного семінару:

Крижко Людмила Володимирівна, методист методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР (тел.: 097 403 73 52; 099 319 77 71; e-mail: bibl.zoippo@gmail.com

Запрошуємо відвідати блог /для ознайомлення/ за посиланням: https://schoollibrary13.blogspot.com/p/blog-page_7.html

Одноденний семінар для вчителів німецької мови - Goethe-Institut Ukraine

Шановні колеги-методисти!

Сподіваємось, у Вас все добре, що Ви, Ваші рідні та друзі чудово почуваєтесь!

В цьому році наші онлайн-пропозиції як ніколи мають величезний попит. Раді повідомити Вам, що в цьому році ми проведемо онлайн-конференцію для вчителів німецької мови, в результаті якої вчителі отримають конкретні пропозиції, як навчати та вчитися в епоху цифрових технологій.

Інноваційна онлайн-конференція відбудеться 10.10.2020р. Ми дуже хотіли б пов'язати онлайн-конференцію із очними семінарами, щоб вчителі за допомогою наших референтів на практиці змогли застосувати отримані знання. Такі одноденні семінари ми плануємо провести 12.10.2020р. Конкретно це означає: вчителі німецької мови, зареєстровані на очні семінари, візьмуть участь в онлайн-конференції з дому, яка проходимите в онлайн-форматі 10.10.2020р. В неділю учасники семінарів отримають від своїх референтів невеличке завдання для семінару на понеділок. Тоді в понеділок, 12.10.2020р. відбудеться друга частина конференції, а саме очний семінар, на якому учасники візьмуть участь в практико-орієнтовних дискусіях.

Ми будемо дуже раді, якщо Ви включите у свої плани запропоновані нами одноденні очні семінари від 12.10.2020р. Наші референти готові проводити семінари для вчителів німецької мови на базі Вашого ОІППО.

Goethe-Insitut в Україні бере на себе витрати на референтів та надання рекламної і друкованої продукції для учасників заходу, а також виготовлення сертифікатів-підтвердження про участь в семінарі.

Одноденний семінар для вчителів німецької мови

Референти: мультиплікатори України

Цільова група: вчителі німецької мови загальноосвітніх шків

Місце проведення: ОІППО

Дата проведення семінару: 12.10.2020р.

Кількість учасників: до 25.

Сподіваємося на успішну співпрацю з Вами. Будеимо вдячні за відповідь. В разі виникнення запитань завжди раді відповісти на них.

Beste Grüße | З повагою,

Lesia Vasko | Леся Васько

Sachbearbeiterin | асистент проекту

Projekt Bildungsoffensive Deutsch

Goethe-Institut Ukraine

Chorywa 39/41

04071 Kiew

Ukraine

Tel.: +38 044 4969785

Lesia.Vasko@goethe.de

www.goethe.de/ukraine

Besuchen Sie uns auf Facebook:

Goethe-Institut | Bibliothek

Увага! Шановні колеги!

З 06 по 09 квітня 2020 року розпочалась реєстрація на інтернет-семінар "Роль бібліотеки ЗЗСО в організації екологічного виховання здобувачів освіти", який буде проходити дистанційно з 10 по 26 квітня 2020 року у блозі

"Шкільна бібліотека в меді@просторі" (https://cutt.ly/RtHbsFh).

На інтернет-семінар запрошуються бібліотекарі закладів освіти та методисти регіональних методичних служб Запорізької області.

Для тих, хто бажає брати участь у інтернет-семінарі, радимо уважно ознайомитись з його анонсом (https://cutt.ly/qtHNwcy) та зареєструватись за посиланням: https://cutt.ly/etHE2U0, обравши команду за певним напрямом роботи з екології (атмосфери, гідросфери, літосфери, флори, фауни, людини та охорони довкілля) та записавшись до її складу.

Бажаю вам успішної і продуктивної співпраці та взаємодії!

Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.01.2019 № 07 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області у міжкурсовий період у 2019 році співробітниками комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради»

22 серпня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся обласний семінар для керівників РМО та ОТГ вчителів англійської та французької мов з теми: "Створення умов для формування життєвих та фахових компетентностей XXІ століття під час викладання іноземних мов ( англійської та французької)".

Метою проведення семінару було ознайомлення слухачів з сучасними тенденціями викладання іноземних мов , особливостями формування ключових життєвих та фахових компетентностей. Суттєву зацікавленість у слухачів викликали проблеми сертифікації педагогічних працівників, пілотний проект якої розпочинається 2019 року. Кількість учасників семінару – 26 осіб.

/Керівник семінару Халемендик Н.П./

22 серпня 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін» для керівників методичних об’єднань учителів історії та правознавства. Захід проводився відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.01.2019 № 07 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2019 році». У семінарі взяли участь 35 педагогічних працівників.

/Керівники семінару В.В.Лісіцин та О.М.Сирцова/

21 серпня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся обласний семінар керівників районних (міських, шкільних методичних об’єднань учителів німецької та іспанської мов) з теми «Актуальні проблеми навчання іноземної мови у 2019-2020 навчальному році та шляхи їх вирішення». У семінарі взяли участь 17 керівників МО вчителів німецької та іспанської мов.

/керівник семінару Чорна В.М./

20 серпня 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар для керівників ОТГ, районних/міських методичних об'єднань з інформатики «Навчально-методичне та програмне забезпечення викладання курсу «Інформатика» в сучасній школі». Гостем та спікером семінару була Оксана Пасічник – учитель інформатики НВК «Школа-гімназія «Сихівська»», м. Львів, член робочої групи МОН України з укладання Державного стандарту початкової та загальної середньої освіти Нової української школи, співавтор освітніх програм з інформатики для 1-2, 3-4 класів, яка поділилась своїм досвідом роботи, креативними ідеями та натхненням щодо ефективного навчання сучасних дітей.

Дружня, весела, творча атмосфера дозволила розглянути зміст інформатичної галузі та державного стандарту початкової освіти; зануритися у компетентну та позитивну взаємодію з цифровими технологіями під час безпечного користування Інтернетом та цифровою грамотністю; стратегії ефективного навчання та долання проблем.

Велика вдячність Оксані Пасічник за участь у семінарі і неоціненні враження та емоції:)

Творчі ідеї регіональних тренерів НУШ (Собакар О.О., Іванісова С.І.

Пушкаш В.В., Князєва В.М.,Грицанюк Д.Г.,Слободенюк О.В.,Злиденна Н.А.,Бодня І.В.,Черкасова Л.В.,Московська М.М.,Бєльська О.В.) щодо викладання інформатики в інтегрованому курсі «Я досліджую світ» були представлені серією майстер-класів та реалізовані в лепбуках та мотиваційних компонентах.

У семінарі взяли участь 27 керівників МО вчителів інформатики.

/керівники семінару Іванісова С.І., Собакар О.О../

21 травня 2019 року на базі Запорізької універсальної обласної наукової бібліотеки відбувся семінар: «Роль літературного краєзнавства у підготовці вчителя української мови та літератури до реалізації Концепції НУШ», у семінарі взяли участь 39 керівників МО вчителів української мови та літератури, методисти-куратори учителів української мови та літератури

/керівники Шацька Н.М., Корицька Г.Р., Медко О.О./

17 травня 2019 року на базі Обласної універсальної наукової бібліотеки, центру «Сузір'я» відбувся круглий стіл: «День культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку», у семінарі взяли участь 47 педагогічних та науково-педагогічних працівників, органи державної влади та місцевого самоврядування, громадські організації

/керівник Мальований М.М./

17 травня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся круглий стіл: «Навчання української мови здобувачів освіти на засадах діяльнісного підходу в умовах розвитку цифрового середовища, взяли участь 20 учасників регіонального проекту «Проектування хмаро орієнтованого освітнього середовища навчання української мови учнів». Обговорено проблеми моделювання уроку української мови за діяльнісного підходу, визначено основні його складові, випробувано прийом "кульбаби". До роботи "круглого столу" долучилися вчителі української мови та літератури Запорізького краю: члени творчої групи "Моделювання уроку української мови на засадах діяльнісного підходу в умовах розвитку цифрового середовища" та регіонального інноваційного освітнього проекту «Хмаро орієнтоване освітнє середовище навчання української мови учнів». У подарунок філологині отримали посібник з авторством Ніни Голуб та Людмили Галаєвської

/керівник Корицька Г.Р./

17 травня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Компетентність менеджера освіти в умовах нової парадигми мислення», у семінарі взяли участь 28 керівників закладів освіти всіх типів. Обговорено проблеми нової парадигми мислення менеджерів освіти в умовах реформування освітньої галузі, підготовки кадрів, протидії професійному вигорянню працівників освіти. Завідувач кафедри філософії Сумського інституту післядипломної педагогічної освіти Жук Михайло Васильович презентував авторську інноваційну розробку ”Дорожня карта НУШ”.

/керівник Ястребова В.Я./

17 травня 2019 року в межах V Ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» пройшов семінар у формі проектно-діяльнісної гри «Психолого-педагогічний супровід організації освітнього процесу в умовах НУШ» в якій прийняли участь працівники психологічної служби Запорізької області.

В ході заходу практичні психологи та соціальні педагоги створили модель психолого-педагогічного супроводу організації освітнього процесу в умовах НУШ". В ході активного обговорення розробили проект Психолого-педагогічний супровід освітнього процесу в умовах НУШ" у семінарі взяли участь 34 педагогічних працівника: методисти психологічних служб, практичні психологи, соціальні педагоги.

/керівники Афанасьєва Т.О., Чемодурова Ю.М./

16 травня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Професійна мобільність педагогів в умовах реформування освіти», у семінарі взяли участь 18 педагогічних працівників закладів професійно-технічної освіти

/керівники Попкова Е.І., Науменко М.П./

16 травня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Питання сексуального виховання особистості: актуальність, проблеми та нереалізовані можливості», у семінарі взяли участь 11 методистів органів управління освітою ОТГ

/керівник Подмазін С.І./

15 травня 2019 року на базі Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Бердянської міської ради Запорізької області відбувся семінар: «Презентація досягнень закладів освіти у проекті ЮНІСЕФ «Спорт проти булінгу», у семінарі взяли участь 33 адміністративно-педагогічні працівники навчальних закладів, які залучені до проекту

/керівник Аксьонова О.П./

15 травня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Екологія в закладах освіти», у семінарі взяли участь 15 керівників РМО (ММО) вчителів, які викладають екологію та регіональний курс «Екологія рідного краю»

/керівники Савіч І.О., Фролов Д.О./

14 травня 2019 року на базі КСМНЗ «Дніпрорудненська дитяча музична школа», м. Дніпрорудне відбувся семінар: «Планування навчальної діяльності як компонент формування виховного простору», у семінарі взяли участь 17 вчителів курсу “Мистецтво” шкіл естетичного виховання

/керівник Олійник Ю.І./

13 травня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Вивчення особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами», На заході були присутні 12 психологів ІРЦ

/керівник Копитін І. В. Доля І/

25 квітня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Запровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» в закладах освіти Запорізької області», у семінарі взяли участь 7 тренерів інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова»

/керівники Величко І.А., Гобова Л.Ю./

25 квітня 2019 року на базі Енергодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Енергодарської міської ради Запорізької області відбувся семінар: «Конкурс Global Teacher Prize Ukraine: історія, умови участі, досвід», у семінарі взяли участь 35 учасників (директори ЗЗСО, педагогічні працівники м. Енергодар)

/Координатори: Сокол І.М., Ласкова Н., Жук О./

24 квітня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Теоретико-методологічні основи корекційної роботи з дітьми з порушеннями емоційно-вольової сфери», у семінарі взяли участь 21 психолог ІРЦ

/керівник Копитін І. В./

24 квітня 2019 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся семінар: «Освітні інструменти креативного і критичного мислення», у семінарі взяли участь 15 педагогічних працівників закладів професійно-технічної освіти. Педагоги озайомилися із сучасними освітніми інструментами щодо формування і розвитку в учнів критичного і креативного мислення, збагатили вітагений досвід з означеної проблеми

/керівник Бабкова О.О./

23-24 квітня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи», у семінарі взяли участь 70 педагогічних працівників освітніх закладів усіх типів, методисти РМК, ТВО, ОТГ

/керівники Богомолова Н.М., Онопко О.О./

23 квітня 2019 року на базі Позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар: «Складання навчальних програм з позашкільної освіти», у семінарі взяли участь 17 педагогічних працівників закладів позашкільної освіти

/керівник семінару Могілевська В.М./

18 квітня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Оцінювання особистої ефективності діяльності працівників психологічної служби», у семінарі взяли участь 19 керівників районних (міських) методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів у системі освіти

/ керівник Сироватко О.М./

17 квітня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Формування життєвих цінностей, необхідних для успішної самореалізації компетентностей у вихованців шкіл інтернатів», у семінарі взяли участь 24 керівника МО та вихователі шкіл-інтернатів

/керівник Мінакова І.В./

17 квітня 2019 року на базі Запорізької гімназії № 46 Запорізької обласної ради відбувся семінар: «Участь учнів основної школи у міжнародних проектах», у семінарі взяли участь 12 вчителі німецької мови

/керівник Чорна В.М./

17 квітня 2019 року на базі Дошкільний навчальний заклад № 46 «Віночок» (ясла-садок) комбінованого типу Мелітопольської міської ради Запорізької області відбувся семінар: «Проектування розвитку освітнього простору в системі і закладах дошкільної освіти: інклюзивний підхід», у семінарі взяли участь 22 керівника відділів органів освіти та ОТГ.

/керівники Байєр О.М., Погрібняк Н.В./

14 квітня 2019 року на базі КСМНЗ «Дніпрорудненська дитяча музична школа» відбувся семінар: «Особливості планування навчальної діяльності». В семінарі прийняли участь 9 педагогів

/керівник Олійник Ю.І./

11 квітня 2019 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №295 «Червона калина» Запорізької міської ради Запорізької області (вул. Автозаводська 28-А) відбувся обласний семінар з проблеми: «Моніторинг якості освіти в ЗДО відповідно до Державного стандарту дошкільної освіти» за запитом ТВО Комунарського району Запорізької міськради Запорізької області/

У заході взяли участь 23 особи: спеціалісти ТВО, завідувачі/директори, вихователі-методисти, практичні психологи закладів дошкільної освіти Комунарського району, які мали можливість на практиці випробувати метод експертних оцінок, запропонований керівником семінару.

/керівник Байєр О.М./

03 квітня 2019 року обласна творча група педагогів закладів дошкільної освіти Запорізької області з проблеми «Використання синтезу мистецтв у художньо-творчому розвитку дошкільників» на чолі з керівником к.пед.н., доцентом кафедри дошкільної освіти Шульгою Л.М. провели третє засідання (другий рік роботи) на базі закладу дошкільної освіти №7 «Калинка» Токмацької міської ради. У засіданні взяли участь 18 педагогів: вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, керівники гуртків ЗДО і студій м. Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Вільнянськ.

28 березня 2019 року підведено підсумок другої сесії постійно діючого семінару «Сучасні підходи до планування урочної діяльності з фізичного виховання». У семінарі взяли участь 25 педагогів. Це був проміжний фініш, якого успішно дісталися 16 учасників.

Друзі! Ми не зупиняємося. Продовжуємо працювати над новим плануванням, бо не за горами - третя сесія.

/керівник семінару Аксьонова О.П./

27 березня 2019 року базі відділу освіти Василіваської РДА відбувся семінар «Функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти як складової системи забезпечення якості освіти» для керівників закладів освіти Василівського району. У заході взяли участь 17 освітян.

/керівник Лук’янчук Е.А., методист обласного науково-методичного центру

моніторингових досліджень якості освіти/

26 березня 2019 року відбулась авторська творча майстерня «Шляхи розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчої діяльності» Людмили Шульги, к.пед.н., доцента кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, на базі Сумського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка» з ініціативи навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

26 березня 2019 року відбувся перший обласний семінар з питань організації та проведення обласного етапу CoolGames - 2019. Долучилися до проекту 30 представників з різних куточків області, в тому числі й зі шкіл-інтернатів.

Що зробили:

• передивилися відео-посібник від авторів Проекту;

• спробували себе в якості суддів і учасників;

• опанували шість ігор-естафет.

Що слід зробити:

• провести семінар зі своїми колегами за таким же форматом;

• включити до групи у Вайбер своїх колег, хто буде допомагати; впроваджувати Проект в районі/місті;

• ретельно розпочати підготовку до обласного фіналу (жовтень, 2019).

/керівник семінару Аксьонова О.П./

21 березня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Психолого-педагогічний супровід організації освітнього процесу в умовах реформування освіти», у семінарі взяли участь 11 педагогічних працівників.

/керівник семінару Сироватко О.М./

21 березня 2019 року на базі Енергодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Енергодарської міської ради Запорізької області «Використання цифрових лабораторій у контексті STEM освіти», у семінарі взяли участь 41 педагог.

/керівники семінару Сокол І.М., Швець Ю.О./

21 березня 2019 року на базі КСМНЗ «Дніпрорудненська дитяча музична школа» Василівського району Запорізької області відбувся семінар: «Формування мотивацій до навчання в учнів основної школи», у семінарі взяли участь 22 педагога.

/керівник семінару Олійник Ю.І./

20 березня 2019 року на базі КЗ «Кам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР відбувся семінар: «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)», у семінарі взяли участь 46 педагогічних працівників.

/керівник семінару завідувач ОРЦПІО Волошина Т.О./

18-20 березня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Новий освітній STEM-простір Нової української школи» (сесія 2), у семінарі взяли участь 165 педагогічних працівників.

/керівники семінару Чернікова Л.А., Давидовський М.В.,ТОВ Розумники/

15 березня 2019 року на базі ЗДО м. Енергодар Запорізької області відбувся семінар: «Моніторинг якості освіти в ЗДО відповідно до Державного стандарту дошкільної освіти», у семінарі взяли участь 35 педагогічних працівників.

/керівник Байєр О.М./

15 березня 2019 року під час роботи X Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та IХ Міжнародної виставки «World Edu» у м. Київ група педагогів Запорізького регіону провела ворк-шоп із теми: «Інтеграція художньої праці та анімації в розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку» Доповідачі: Шульга Людмила Миколаївна, к.пед.н., доцент кафедри дошкільної освіти Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради; Скачок Світлана Василівна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла – садок) загальнорозвиваючого типу «Золота рибка» №13 Енергодарської міської ради Запорізької області.

14 березня 2019 року на базі Запорізької гімназії № 11 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар: «Оновлення змісту та структури шкільної історичної освіти засобами інтегрованих курсів з історії», у семінарі взяли участь 16 вчителів історії.

/керівники Ушакова Г.Р. , Лісіцин В.В./

14 березня 2019 року на базі Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23 Мелітопольської міської ради Запорізької області відбувся семінар: «Використання змісту і засобів компетентнісно – орієнтованої освіти на уроках біології як інструмента формування конкурентоспроможного випускника нової української школи», у семінарі взяли участь 39 вчителів.

/керівник Гусєва Н.М./

13 березня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар: «Використання змісту і засобів компетентнісно–орієнтованої освіти на уроках біології як інструмента формування конкурентоспроможного випускника нової української школи», у семінарі взяли участь 38 керівників районних та міських методичних об'єднань та 23 вчителя біології.

/керівник Гусєва Н.М./

12 березня 2019 року відбулося 2 засідання обласної творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти Запорізької області з проблеми «Використання синтезу мистецтв у художньо-творчому розвитку дошкільників» в закладі дошкільної освіти №194 «Кобзарик» Запорізької міської ради. В ході засідання Людмила Миколаївна Шульга обговорила плани подальшої роботи групи: підготовки до участі у Міжнародній науково-практичній конференції, конкурсі малюнка "Nooshpere Space Art Chaiienge" та обласних проектах.

У засіданні взяли участь 19 педагогів: вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, керівники гуртків ЗДО і студій м. Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Вільнянськ.

/керівник Шульга Л.М/

6 березня 2019 року співробітники РНМЦ «Освіта та громадянське суспільство» взяли участь у проведенні семінару з реалізації обласної програми для учнівської молоді «Ліси Запорізького краю», який проводився у КЗ «Центр туризму» ЗОР. У семінарі взяли участь методисти відділів освіти територіальних громад, директори, заступники директорів, вчителі освітніх закладів з Кам’янсько-Дніпровського, Новомиколаївського, Приморського районів області, Комунарського району м. Запоріжжя, міст Енергодар, Мелітополь, Бердянськ; Біленьківської, Великобілозерської, Гуляйпільської, Михайлівської, Чернігівської територіальних громад, а також співробітники КЗ «Центр туризму» ЗОР, Запорізького лісомисливського господарства, ЗНУ, КЗ «ЗОІППО»ЗОР, НЗ «Хортиця». Всього 37 осіб.

28 лютого 2019 року на базі ДНЗ № 293 «Багряні вітрила» м. Запоріжжя доцентом кафедри дошкільної освіти, к. пед. наук Л.М. Шульгою проведено обласний науково-практичний семінар із проблеми «Патріотичне виховання в контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку». В роботі семінару взяли участь 26 завідувачів/директорів, вихователів-методистів, вихователів, музичних керівників, керівників гуртків ЗДО м. Запоріжжя, Енергодар, Дніпрорудний, Кам'янсько-Дніпровськ.

/керівник семінару Шульга Л.М./

28 лютого 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбувся семінар «Запобігання та протидія домашньому насильству. Первинна профілактика суїцидальної поведінки в учнівському середовищі». В семінарі взяли участь 21 практичних психологів та соціальних педагогів ОТГ.

/керівник семінару Величко І.А./

21 лютого 2019 року на базі Запорізького центру професійно-технічної освіти водного транспорту відбувся обласний семінар «Проектування уроку в умовах компетентнісно-орієнтованого підходу до навчання», учасниками якого стали викладачі іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти. В межах заходу учасники ознайомилися з моделями організації освітнього процесу; визначили власний підхід до організації навчання учнів; розглянули і опрацювали ефективні методи мотивації навчальної діяльності учнів. В семінарі взяли участь 25 педагогів.

/керівник семінару Бабкова О.О./

13 лютого 2019 року на базі Комунального спеціалізованого мистецького навчального закладу «Дніпрорудненська дитяча музична школа» Василівської районної ради відбувся семінар «Особливості групової роботи з дітьми». Семінарські зустрічі педагогічного колективу КСМНЗ «Дніпрорудненська дитяча музична школа" стають доброю традицією. Не зважаючи на зміну дати проведення семінару (за виробничою необхідністю) з 06.02 на 13.02.19 р. вдалось організувати плідну роботу всіх учасників, в тому числі представники музичних шкіл м. Степногірська, с. Балки та районного центру м. Василівка. В семінарі взяли участь 32 педагога.

/керівник семінару Олійник Ю.І./

10 лютого 2019 року на базі Комунального закладу школи-інтернату «Січовий колегіум» під час проведення олімпіади з «Географії» пройшов семінар для керівників команд та членів журі з теми «Методичні аспекти формування культурологічної компетентності учнів в шкільному курсі географії» досвідом роботи ділився кандидат географічних наук, доцент МДПУ Байтеряков О.З.

На семінарі обговорювалося питання використання національного та світового культурного надбання на уроках географії з метою розвитку пізнавального інтересу учнів та прищеплюванню художніх смаків школярів засобами творів мистецтва. На семінарі було присутні 27 педагогів.

/керівник семінару Стрижак М.М./

10 лютого 2019 року на базі Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар «Інтегративний підхід у природничій освіті». В семінарі взяли участь 33 педагоги.

/керівник семінару Васильченко Л.В./

09 лютого 2019 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради відбувся семінар «Розвиток пізнавального інтересу учнів під час навчання мови та літератури». В семінарі взяли участь 30 педагогів.

/керівники семінару Путій Т.М., Курінна А.Ф./

09 лютого 2019 року на базі Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар «Підготовка учнів до інтелектуальних змагань з фізики». В семінарі взяли участь 33 педагоги.

/керівник семінару Васильченко Л.В./

07 лютого 2019 року на базі на базі Обласного центру патріотичного виховання молоді відбувся семінар «Школа волонтера. Координація волонтерської діяльності в закладах освіти». У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники закладів освіти усіх типів, методисти методичних кабінетів РВО, ТВО, ОТГ, тренери-координатори волонтерської діяльності за програмою GIZ закладів освіти, представники державних органів влади, громадських організацій, всього – 89 осіб.

/керівник семінару Макаренко Т.М./

06 лютого 2019 року на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 було проведено семінар «Формування медіаграмотності вчителя». В ході заходу були відпрацьовані поняття «медіагромотність», «факт», «медіа продукт», «медіа поле», визначено складові характеристики медіа грамотної людини, визначено залежність між наповнюваністю медіа контенту та формою власності медіа ресурсу, відпрацьовані навички аналізу медіа продукту на наявність маніпуляцій. В семінарі взяли участь 29 педагог.

/керівники семінару Сирцова О.М., Тараненко В.В/

03 лютого 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький Січовий колегіум-інтернат» Запорізької обласної ради для керівників команд Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури відбувся семінар «Формування ключових і загальнопредметних компетентностей учнів засобами наскрізних ліній на уроках української мови». На семінарі були присутні 35 керівників команд.

/керівник семінару Корицька Г.Р./

02 лютого 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа - інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з екології відбувся семінар «Екологічна олімпіада: особливості підготовки та проведення». У семінарі взяли участь 30 педагогів.

/керівник семінару Савіч І.О./

31 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся семінар «Організаційно-правові засади діяльності фахівців психологічної служби щодо запобігання та протидії домашньому насильству та проявам насильства в учнівському середовищі», на семінарі були присутні методисти з питань психологічної служби та практичні психологи у кількості 21 особа.

/керівник семінару Величко І.А./

28 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з метою якісної організації і проведення у 2019 році курсів підвищення кваліфікації та тренінгів, які заплановані згідно наказів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації №751 та №752 від 26.12.2018, ректорат КЗ «ЗОІППО» ЗОР надав роз’яснення та уточнення на семінарі «Організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників Запорізької області у 2019 році». В семінарі взяли участь 60 представників закладів освіти обласного підпорядкування, закладів професійно-технічної освіти.

/керівники Чернікова Л.А., Задорожкіна Я.С./

26 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа - інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології відбувся семінар «Використання інноваційних педагогічних освітніх технологій в роботі з обдарованою молоддю з метою формування дослідницьких навичок», у семінарі взяли участь 40 педагогів.

/керівник семінару Гусєва Н.М./

26 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради для керівників МО та вчителів астрономії відбувся семінар «Підготовка учнів до інтелектуальних змагань з астрономії», у семінарі взяли участь 23 педагога.

/керівник семінару Васильченко Л.В./

26 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з німецької мови відбувся обласний семінар «Сучасні підходи до розвитку обдарованості учнів на уроках іноземної мови в умовах впровадження Концепції нової української школи» для керівників команд, вчителів німецької мови та члени журі олімпіади. У семінарі взяли участь 25 педагогів.

/керівник семінару Чорна В.М./

25 січня 2019 року кафедрою теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР спільно з Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар-практикум «Проблема булінгу в освітньому середовищі. Створення системи ефективної протидії булінгу» для прийомних батьків.

Під час роботи семінару-практикуму було висвітлено низку питань, зокрема, що таке булінг, які існують види та форми булінгу, що можуть зробити батьки, як реагувати на булінг. Також було розглянуто проблему відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за дії дитини, якщо вона є кривдником. Крім того, було обговорено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Загальна кількість учасників семінару 25 чоловік.

/керівник семінару Барліт О.О. /

24 січня 2019 року на базі Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ відбувся обласний методичний семінар «Щодо підготовки випускників закладів професійно-технічної та вищої освіти до ДПА у форматі ЗНО: математика, історія України». В семінарі взяли участь викладачі математики та історії України з закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, випускникам яких цього року доведеться обирати другий обов'язковий предмет (першим обов'язковим предметом у випускників всіх категорій є українська мова) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Загальна кількість учасників семінару 116.

/керівники семінару: Шумада Р.Я., Сирцова О.М., Склярова І.О/

23 січня 2019 року в конференц-залі готелю «Театральний» відбувся регіональний семінар, що проходив у рамках міжнародного проекту «Активні громадяни – ефективна влада».

Проект спирається на основні положення Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки та Всеукраїнську програму освіти для демократичного громадянства «Демократична школа». Організатор семінару – громадська організація «Центр європейської політики» (Братислава). Мета проекту – допомогти дітям визначити проблеми місцевої громади та запропонувати проекти (пропозиції до формування та реалізації державної політики) для їх вирішення. В семінарі взяли участь 9 дитячих команд: по 3 з міст Бердянськ і Мелітополь, а також запорізька команда, що була представлена учнями ліцею № 105, гімназії № 107 та вихованцями ЗОЦНТТУМ «Грані».

/Координатор проекту в Запорізькій області – доцент кафедри теорії та методики виховання Могілевська В.М. /

23 січня 2019 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Особливості підготовки аналітичної інформації фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів», в якому взяли участь 27 директорів інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області.

/керівник семінару Волошина Т. А./

23 січня 2019 року на базі Веселівської районної різнопрофільної гімназії відбувся семінар для керівників закладів освіти Веселівської селищної територіальної громади «Розвиток управлінської компетентності керівників закладів освіти в умовах ОТГ». Мета семінару - підвищити якість освіти в громаді та обізнаність у питаннях соціально-економічного розвитку. У семінарі взяли участь 25 керівників.

/Керівник семінару Ястребова В.Я./

22-23 січня 2019 року на базі Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 90 «Волошка« Запорізької міської ради Запорізької області пройшов семінар «Безперервна лінгвориторична освіта: пошук, дослідження, творчість». У рамках семінару пройшли: тренінг «Педагогічна студія ораторської майстерності» та квест «Майбутній оратор». У семінарі взяли участь 24 педагоги (методисти ДНЗ, керівники ШМО, вчителі початкової ланки).

/керівники семінару: Курінна А.Ф., Петрик О.В/

21 січня 2019 року на базі Запорізької гімназії № 50 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся обласний методичний семінар «Злочини проти людяності: особливості викладання історії Голокосту в закладах освіти» для вчителів історії та правознавства. У семінарі взяли участь 40 педагогів.

/керівник семінару Сирцова О.М./

19 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький Січовий колегіум-інтернат» Запорізької обласної ради під час олімпіади з «Економіки» було проведено семінар для керівників команд та членів журі з теми «Предмети економічного циклу – як основа формування підприємницької та фінансової грамотності у школярів». На семінарі обговорювалося питання формування наскрізної змістовної лінії при відсутності предмету «Економіка» у варіативній частині навчального плану. На семінарі було присутні 20 педагогів. Перед колегами виступив голова журі, кандидат економічних наук, доцент інженерного інституту ЗНУ Феофанов Л.К.

/керівник семінару Стрижак М.М./

19 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа - інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу 56-ї Всеукраїнської олімпіади з «Хімії» було проведено семінар для керівників команд та членів журі з теми «Система роботи з обдарованою та здібною молоддю». В семінарі взяли участь 49 педагогів.

/керівники семінару: Дехтяренко С.Г., Гребінь С.М./

16 січня 2019 на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради (спортивна зала інституту) відбувся обласний семінар з теми "Особливості підготовки команд учнів до обласного етапу Всесвітнього навчального проекту IAAF "Дитяча легка атлетика". Першу сесію завершили 24 вчителя з фізичної культури закладів освіти інтернатного типу.

В перспективі - підготовка до освітнього туру обласного етапу Проекту, який проводиться з 01 по 22 березня 2019 року.

16 січня 2019 на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з метою якісної організації і проведення у 2019 році курсів підвищення кваліфікації та тренінгів, які заплановані згідно наказів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації №751 та №752 від 26.12.2018, ректорат КЗ «ЗОІППО» ЗОР надав роз’яснення та уточнення на семінарі «Організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників Запорізької області у 2019 році». В семінарі взяли участь 55 представників від ОТГ, районних/міських органів управління освіти.

12 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради пройшов семінар «Розвиток творчих здібностей учнів як запорука їхньої успішної соціалізації в дорослому житті». В семінарі прийняли участь 15 педагогів.

/керівник семінару Гура С.П./

10 січня 2019 року на базі «Запорізького центру професійно-технічної освіти водного транспорту». відбувся семінар-практикум «Дизайн-мислення для створення інновацій в освітньому процесі». Педагоги ознайомилися з основними складовими дизайн-мислення; визначили шляхи реалізації кожної з них в освітньому процесі ЗПТО; презентували форми кооперативного і колаборативного навчання; окреслили можливості впровадження в освітній процес зарубіжних ефективних освітніх практик. У семінарі взяли участь 25 педагогів.

/керівники семінару: Бабкова О.О., Приходько В.М./

09 січня 2019 року на базі Комунального спеціалізованого мистецького навчальний закладу «Дніпрорудненська дитяча музична школа» Василівської районної ради відбувся семінар «Освітній простір сучасної мистецької освіти». Учасники семінару – учителі музики та образотворчого мистецтва ознайомились та обговорили основні напрямки змін у формуванні освітнього простору сучасної мистецької освіти: концептуальні засади, нормативно-правове підґрунтя, науково - методичне забезпечення освітньої галузі «Мистецтво». У семінарі взяли участь 26 педагогів.

/керівник семінару Олійник Ю.І./

04 січня 2019 у Дніпрорудненській спеціалізованій школі «Талант» пройшов семінар «Стратегія розвитку закладу освіти» у форматі форсайт – сесії. В ході роботи педагоги та батьки моделювали майбутнє свого закладу освіти. Результати роботи команди презентували у вигляді карт майбутнього. Визначили світові та вітчизняні освітні тренди, інструментарій реагування на них. Особливо «гаряче» виступила команда батьків. Ідей багато: є основа для визначення стратегії подальшого розвитку. В семінарі взяли участь 36 педагогів.

/керівник семінару к.пед.н., проф. Ястребова В.Я/