Архів «Новини 2018»

Підведені підсумки обласного фестивалю дитячої творчості «Краса Божого світу», на який було надіслано понад 300 робіт дітей та учнів закладів освіти Запорізької області.

Відкриття виставки з найкращих дитячих робіт відбудеться 20 грудня о 14.00 в приміщенні Запорізького обласного художнього музею.

27 листопада 2018 року у межах візиту в Україні представників The LEGO Foundation відбулася зустріч віце-президента фонду The LEGO Foundation Каспера Оттоссон Канструпа, директора департаменту гри, креативності та навчання Бо Томсена, менеджера з моніторингу Шеньшень Ху The LEGO Foundation та проректора з наукової роботи і міжнародної діяльності Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Гури Тетяни. На зустрічі були презентовані результати регіонального дослідження готовності педагогів до використання ігрових методів навчання, обговорені шляхи подальшого наукового співробітництва фахівців ЗОІППО та The LEGO Foundation.

З 21 по 30 листопада 2018 року триватиме реєстрація педагогічних працівників на курси підвищення кваліфікації на 2019 рік до Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Реєстрація відбувається на сайті навчального відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

21-22 листопада 2018 року Байєр О.М., зав. кафедри дошкільної освіти, головний спеціаліст лабораторії інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю з теми «Рання комплексна діагностика та реабілітація дітей з сенсорними порушеннями: реалії та перспективи», що проводилась згідно плану МОіН України на базі НРЦ «Левеня» м. Львів.

17 листопада 2018 року в спортивному комплексі Запорізького національного університету відбувся обласний фінал фізкультурно-розважального турніру «Абітурієнт-2019». Головний суддя турніру, автор-упорядник ігрових завдань - Олена Аксьонова (завідувач кафедри РПЗСЖ). Суддівська бригада - найкращі вчителі фізичної культури шкіл Вознесенівського району м. Запоріжжя.

14 листопада 2018 року під егідою Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» в м. Запоріжжя відбувся Всеукраїнський захід «Освітня паралель» для керівників органів управління, директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти України.

8-9 листопада 2018 року у м. Київ відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку».

Метою науково-практичної конференції було обговорення умов розвитку STEM-освіти в Україні, пошук ефективних методичних підходів і технологічних рішень упровадження STEM-навчання в контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи, представлення інноваційних моделей і технологій навчання учнівської молоді щодо побудови успішної кар’єри в майбутньому.

Запорізький край на конференції представила делегація, очолювана в. о. ректора КЗ «ЗОІППО» ЗОР Казачуком А.В., до складу якої увійшли співробітники інституту Іванов С.А., Васильченко Л.В., Давидовський М.В., директор Мелітопольської ЗОШ № 4 Коваленко А.М., вчитель фізики Ченцов О.М. Мелітопольської ЗОШ № 4 та Мельник Ю.С., вчитель інформатики Мелітопольської ЗОШ № 8.

Відповідно до Листа Міністерства освіти і науки України № 1/11-11968 від 05.11.2018 про початок роботи над пілотним проектом з розробки навчально-методичного забезпечення підготовки вчителів початкової школи та педагогів закладів дошкільної освіти до впровадження ігрових та діяльнісних методів в освітньому процесі, 9 листопада 2018 року за участю заступника Міністра Павла Хобзея та керівника проекту «Сприяння освіті» Оксани Роми у Міністерстві освіти і науки України відбулась робоча нарада з питань організації та впровадження проекту.

У робочій нараді від Запорізької області як пілотної взяли участь Тетяна Гура, Олена Нікулочкіна, Тетяна Афанасьєва та Ольга Байєр. У процесі обговорення була затверджена Дорожня карта пілотного проекту, визначені особливості підготовки педагогів до впровадження ігрових методів у процесі неперервної освіти.

Офіс Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин продовжує сприяти реалізації пілотного проекту «Формування багатомовності у дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті».

5-8 листопада 2018 року у тренінгах з планування програм багатомовної освіти, які МОН України разом з офісом ВКНМ ОБСЄ провели для учасників Всеукраїнського експерименту у рамках цієї співпраці завідувач кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін взяли участь Путій Т.М. та доцент кафедри Берегова О.А.

Всесвітній День науки в ім'я миру та розвитку науковці та педагогічні працівники КЗ «ЗОІППО» ЗОР відзначили проведенням наукових дебатів «Науково-теоретичні засади реформування освіти в Україні» (формат К. Попера). Учасники дебатів висловлювали своє ставлення до тези «Реформування освіти в Україні здійснюється на основі сучасних науково-теоретичних досягнень». Команда «Ствердження» наводила аргументи на підтримку цієї тези, команда «Заперечення» спростовувала ці аргументи. Перемогу в дебатах отримала команда «Ствердження». Суддями виступали три кваліфіковані експерти: Гура Т.Є. - проректор з наукової та міжнародної діяльності, Чернікова Л.А. - проректор з навчально-методичної діяльності, Варецька О.В. - в.о. проректора з науково-методичної роботи. Модератор дебатів Ястребова В.Я. - професор кафедри менеджменту освіти та психології.

Шановні учасники проекту Міксіке!

Адміністрація КЗ «ЗОІППО» ЗОР інформує, що в 2018-2019 н. р. у закладах освіти Запорізької області продовжується реалізація міжнародного проекту Міксіке.

Проект покликаний сприяти розвитку зв’язків між закладами освіти України та країн ЄС, формуванню в учнів навичок людини ХХІ століття, логічного мислення та усного рахунку.

Протягом жовтня 2018 року проводився І етап конкурсу з усного рахунку Прангліміне – Статичний триатлон 1, в якому взяли участь майже 2000 учнів Запорізької області, що є найбільшою кількістю в Україні серед усіх областей. Дякуємо всім за активність.

План проведення наступних заходів:

- II етап Статичний триатлон 2: 1 (7:00)- 22 листопада (21:00) 2018 р.;

- III етап Статичний триатлон 2: 23 листопада (7:00) по 23 грудня (21:00) 2018 р.;

Увага, освітяни!

Доводимо до вашого відома наказ ЗДОН ЗОР від 01.11.2018 № 637 «Про формування регіонального замовлення на підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних і керівних кадрів на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2019 році», за яким уповноважені в управлінні освітою об’єднаних територіальних громад, керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, керівники закладів освіти обласного підпорядкування з 10.11.2018 до 20.11.2018 мають забезпечити самостійну реєстрацію педагогічних працівників Запорізької області на курси підвищення кваліфікації у 2019 році по групах за спеціалізаціями/спеціальностями згідно додатку.

МОН України планує на початку 2019 року проведення конкурсних відборів проектів підручників для 2, 6 та 11 кл. закладів загальної середньої освіти з назв, наведених у додатках 1-3.

Для здійснення експертизи всі бажаючі повинні до 14 грудня 2018 року зареєструватися в репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» або за посиланням

Шановні освітяни!

Згідно з Листом Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України № 04-23/17 1221 від 08.10.2018 року в поточному навчальному році проводитиметься одинадцятий Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» (анімаційних робіт молодих істориків).

Мета конкурсу – підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міхів.

Конкурсні роботи та анкету учасника (учасників) слід надсилати на адресу vriatuvaty-vid-zabuttia@ukr.net до 1 грудня 2018 р.

МОН України надіслав для використання у роботі «Рекомендації з академічної доброчесності для закладів вищої освіти», розроблені на основі вивчення успішного міжнародного досвіду.

Зазначені Рекомендації розроблені у рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP за підтримки Посольства США.

Шановні педагогічні працівники!

Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України запрошує на навчання у 2018 році (за кошти фізичних та юридичних осіб) на основі раніше здобутого рівня освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня) бакалавр, спеціаліст, магістр для отримання освітнього ступеня – магістр.

Запрошуємо Вас взяти участь у фінальному етапі XVІІ Всеукраїнського турніру юних біологів, який відбудеться у місті Хмельницькому з 28 жовтня по 2 листопада 2018 р. на базі Хмельницького ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради (м. Хмельницький, вул. Озерна, 14).

27 жовтня 2018 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся обласний турнір серед учнів шкіл з «Фінансової грамотності». У турнірі взяло участь 8 команд з різних регіонів: по дві команди з м. Дніпрорудне та Шевченківського району, по одній команді з м. Мелітополя, Комунарського, Олександрівського, Хортицького районів. Конкурс оцінювало кваліфіковане журі, до складу якого входило 5 кандидатів економічних наук.

Перше місце посіла команда м. Мелітополя гімназія № 5, ІІ – команда 34 ліцею Шевченківського район і ІІІ місце – команда з Дніпрорудненської гімназії «Софія» Василівського району. Всі учасники турніру показали глибокі знання з «Фінансової грамотності» , широкий кругозір та ерудицію. Оргкомітет та журі бажають учням подальших успіхів у вивченні у вивченні «Фінансової грамотності».

Відповідно до листа ДНУ ІМЗО МОН України від 19.09.2018 № 21.1/10-3113 24 жовтня 2018 року з 10:00 до 12:00 відбулося підсумкове пленарне онлайн-засідання VІІ Всеукраїнської інтерактивної науково-практичної конференції «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти».

У підсумковому онлайн-засіданні конференції взіли участь науковці Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, представники регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

24 жовтня 2018 року у межах Деcятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» відбулися заходи, що проводилися співробітниками ЗОІППО.

У педагогічному коучингу «Навчаємо української: простір цифрових можливостей» з доповідями виступили: Корицька Г.Р., к.ф.н., доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, керівник проекту; Подлєсна І.С., вчитель-методист Новоспаської ЗОШ Приазовської районної ради; Пелипенко С.І., вчитель-методист Енергодарської ЗОШ № 2; Бистрицька Н.А., вчитель-методист Богданівської ЗОШ Чернігівської селищної ради; Колесник Т.А., вчитель-методист Кушугумського НВК «Інтелект» Запорізького району.

Автоматизовану систему моніторингу якості освітньої діяльності «Варіант» на виставці презентували: Приходько В.М., д.пед.н., доцент, завідувач кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Бабкова О.О., к.пед.н., доцент кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Копиловський В.М., вчитель фізики Запорізької гімназії № 27.

23 жовтня 2018 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття Деcятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», Восьмої міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu» та нагородження переможців конкурсів «Лідер інновацій в освіті» та «Видатні наукові досягнення в освіті».

У номінації «Упровадження інноваційних моделей професійного розвитку підвищення кваліфікації педагогічних працівників у системі післядипломної освіти» нагороджено золотою медаллю комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

18 жовтня 2018 року з робочим візитом Запорізьку область відвідала дружина Президента Марина Порошенко, яку під час візиту супроводжували Голова ЗОДА Бриль Костянтин Іванович, Голова ЗОР Самардак Григорій Вікторович, Мелітопольський міський голова Мінько Сергій Анатолійович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Федоров Іван Сергійович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бойко Світлана Олександрівна, начальник управління освіти Щербак Ірина Анатоліївна.

17-19 жовтня на базі Запорізького ОІППО відбувся тренінг для викладачів закладів вищої освіти педагогічного профілю Запорізької області, які забезпечуватимуть підготовку майбутніх учителів початкових класів до роботи в Новій українській школі. У заході брали участь науково-педагогічні працівники Запорізького національного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету, Запорізького педагогічного коледжу.

Протягом трьох днів учасники знайомилися досвідом підготовки вчителів нашої області щодо реалізації Концепції «Нова українська школа». Особливу увага було приділено впровадженню нового Державного стандарту початкової школи в мовній, математичній, інформатичній, фізкультурній освітніх галузях, викладанню інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та методиці використання конструктора LEGO.

17-19 жовтня 2018 року педагогічні працівники Запорізької області пройшли навчання на тренінгу з формування української національної ідентичності «Разом в громаді – разом в державі».

16-18 жовтня 2018 року на базі Малої академії наук учнівської молоді м. Мелітополя відбувся тренінг «Навчати легко та просто (Засоби активізації мисленнєвої діяльності учнів)» (тренери: Сирцова О.М., к.і.н., доцент та Курінна А.Ф., к.п.н., доцент), в якому взяли участь 22 вчителі історії та правознавства закладів освіти м. Мелітополя, Мелітопольського та Приазовського районів.

16-19 жовтня 2018 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся тренінг «Художні технології образотворчого мистецтва: растрова графіка» (тренер Олійник Ю.І., доцент кафедри теорії та методики виховання).

16-19 жовтня 2018 року вчителі російської мови, літератури та зарубіжної літератури навчалися на черговому тренінгу «Веб-інструментарій вчителя-мовника». Учасники тренінгу ознайомилися з особливостями навчання учнів мови та літератури в умовах розвитку електронної лінгводидактики; опанували сучасні веб-сервіси з метою їх використання у своїй професійній діяльності.

Відповідно до Концепції Нової української школи та плану роботи ЗОІППО на 2018 рік на базі провідних закладів освіти Запорізького регіону 16-18 жовтня відбувся тренінг для вчителів фізики та природознавства «Проведення фізичного експерименту засобами цифрових лабораторій».

16-18 жовтня 2018 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся тренінг «Захисти себе від ВІЛ» для педагогів, які працюють з учнями 7-11 класів (тренер - старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Ірина Мінакова). Учасники ознайомилися з концепцією, змістом і методологічними засадами тренінгового курсу для молоді «Захисти себе від ВІЛ», відпрацювали всі тренінги за програмою курсу та збагатили власний досвід новим інструментарієм у профілактичній роботі.

Щира подяка всім учасникам тренінгу за плідну роботу та позитивну атмосферу.

16-19 жовтня 2018 року на базі Веселівської селищної ради відбувся тренінг «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища» (тренери: Корицька Г.Р., к.ф.н., доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗІППО» ЗОР та Пересунько Т.М., учитель Балабинського НВК «Престиж»).

Детальніше про тренінг, фото-, відеорелакс у «Камертоні філолога»

10-11 жовтня 2018 року у м. Києві з офіційним візитом перебував Брент Хатчесон, директор освітніх технологій LEGO Education, засновник методики «Шість цеглинок». Метою візиту пана Хатчесона було проведення тренінгів із впровадження ігрових діяльнісних методів навчання в закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Учасниками тренінгу стали регіональні координатори НУШ та регіональні координатори «LEGO Foundation».

Від Запорізької області у тренінгу взяли участь Гура Тетяна та Нікулочкіна Олена. Програма тренінгу передбачала не тільки ознайомлення з різними вправами з методики «Шість цеглинок», але й обговорення шляхів ефективного впровадження ігрових технології в цілому та ЛЕГО-конструювання зокрема в освітньому процесі НУШ.

9-11 жовтня 2018 року на базі КЗ «Запорізький ОІППО» ЗОР відбувся комунікативний тренінг «Навчаємо українською» для філологів, які в жовтні-листопаді проводитимуть навчання педагогів-предметників Запорізької області, що працюють у школах (класах) із навчанням мовами національних меншин. На сьогодні створено Програму, майбутніми тренерами розроблено контент, упорядковується навчально-методичний посібник.

З 10 жовтня по 10 листопада 2018 року запрошуємо освітян до громадського обговорення двох проектів Типових освітніх програм та навчальних програм з української мови як державної та мов національних меншин для 3-4 класів.

11 жовтня 2018 року в комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбулось святкування Дня дошкілля серед освітян Запорізької області, в якому взяло участь понад 180 педагогів.

10 жовтня 2018 року відбулося чергове засідання творчої групи вчителів історії та правознавства з теми «Таймменеджмент в роботі вчителя». Засідання було присвячено питанню формування навичок цілепокладання. Також були обговорені заходи щодо підготовки до звітного обласного навчально-методичного семінару «Формування навичок таймменеджменту учнів в системі історичної освіти», який відбудеться 21 листопада 2018 року на базі Запорізької СШ № 40.

3 жовтня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася всеукраїнська нарада «Наявні ресурси для попередження насильства щодо дітей в закладах освіти» за участі центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, в якій взяли участь представники кафедри теорії та методики виховання: /Барліт О.О., Тищенко О.І./

1-4 жовтня 2018 року в м. Київ відбувся тренінг для тренерів, які мають готувати працівників інклюзивно-ресурсних центрів усіх областей України. До тренінгу залучені представники департаментів освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти, центрів підтримки інклюзивної освіти. Зазначена форма навчання здійснюється системно під патронатом ЮНІСЕФ.

Запорізьку область представляли: Хіврич Валентина (Департамент освіти та науки облдержадміністрації), Аксьонова Олена, Волошина Тетяна, Авдєєва Світлана (ЗОІППО), Колодіна Тетяна (ІРЦ м. Мелітополь).

Шановні колеги!

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України №1/9-618 від 11.10.2018 р. оголошується проведення Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності» та Всеукраїнського конкурсу навчально-методичних розробок з прав людини. До участі в запрошуються учні та вчителі, що небайдуже ставляться до проблеми прав людини і займають активну громадянську позицію. З умовами конкурсів можна ознайомитися з Положень, що додаються.

Шановні колеги, вчителі біології!

Запрошуємо Вас прийняти участь у фінальному етапі XVІІ Всеукраїнського турніру юних біологів, який відбудеться у місті Хмельницькому з 28 жовтня по 02 листопада 2018 року на базі Хмельницького ліцею ІІ–ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради (м. Хмельницький, вул. Озерна, 14).

З 24 по 28 жовтня 2018 року в м. Вінниці відбуватиметься фінальний етап ХVІ Всеукраїнського турніру юних правознавців.

У турнірі братимуть участь команди з усіх регіонів України. Запрошуємо всіх небайдужих до правознавства учнів нашої області взяти участь у цьому заході, адже основним завданням турніру є популяризація правових знань, виховання молоді в дусі загальнолюдських демократичних цінностей, створення умов для реалізації і розвитку творчих здібностей школярів.

Юні правознавці Запорізької області традиційно брали участь в усіх правових турнірах і неодноразово перемагали. Нехай і в цьому році переможе сильніший, а турнір стане справжнім святом інтелекту, творчої наснаги та турнірного братства!

7 жовтня 2018 року у Києві, в театрі ім. І.Франка, відбулась урочиста церемонія Global Teacher Prize Ukraine 2018, де оголосили ім'я нового найкращого вчителя України. Ним став вчитель інформатики комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради – Олександр Жук.

Щиро вітаємо Олександра зі значною подією у його професійній діяльності та особистому житті.

Ми пишаємося тим, що освіту за фахом «вчитель інформатики» Олександр здобув у нашому інституті – КЗ «Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти» ЗОР

3 жовтня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася всеукраїнська нарада «Наявні ресурси для попередження насильства щодо дітей в закладах освіти» за участі центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, в якій взяли участь представники кафедри теорії та методики виховання: Барліт Оксана та Тищенко Олена.

Відкрито сезон олімпіад з начальних предметів!

І етап – жовтень 2018 року

ІІ етап – у листопаді – грудні 2018 року

ІІІ етап – у січні - лютому 2019 року

Пропонуємо!

Бажаємо учасникам вдачі та успіхів!

Шановні колеги, вчителі економіки!

Запрошуємо Вас прийняти участь у регіональному турнірі з «Фінансової грамотності», який відбудеться 27 жовтня (початок о 09.00 год.) для команд учнів 9–11 класів закладів загальної середньої освіти області на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради

Питання до турніру розміщено на сайті методичного відділу в розділі ОЛІМПІАДИ/Турніри/конкурси/ Турніри для школярів

У жовтні-грудні 2018 р. будуть проведені додаткові тренінги відповідно до Концепції «Нова українська школа» для вчителів фізичної культури, мистецтва, іноземної мови, які навчатимуть учнів перших класів у 2018-2019 та2019-2020 н.р., асистентів вчителів класів з інклюзивною формою навчання, заступників директорів з початкової освіти, та з різних причин не пройшли навчання у травні-серпні 2018 р.

Також будуть проведені нові навчальні тренінги для вчителів початкової школи та інформатики, які викладатимуть інтегрований курс «Я досліджую світ» та «Інформатична освітня галузь», а також фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.

До 05.10.2018 року необхідно надати замовлення на участь у тренінгах в он-лайн формах за посиланнями…

З метою створення бази даних таких розробок готових уроків, заходів та популяризації основних ідей STEM-освіти проводиться конкурс «Кращий STEM-урок». Конкурс проводиться серед педагогічних працівників закладів освіти: загальної середньої, позашкільної, спеціалізованої та професійної (професійно-технічної). Переможці Конкурсу отримують грошові призи.

З метою популяризації здорового способу життя та отримання можливості оновити обладнання STEM-лабораторій до 08 жовтня 2018 року заклади освіти України можуть зареєструватися у програмі «HealthySchools: заради здорових і радісних школярів». Програма організована Центром «Розвиток КСВ» у рамках програми MondelezInternationalFoundation за інформаційної підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

На блозі «Спорт заради сталого розвитку» (впровадження Проекту ЮНІСЕФ у навчальних закладах Запорізької області) створено нову сторінку «De facto…», на якій можна ознайомитися з методичними розробками різних форм освітньої діяльності щодо реалізації програми «Спорт проти булінгу». Автори – тренери-волонтери, хто має сміливість ламати стереотипи, знищувати методичні рудименти, хто має харизму вести за собою колег, хто має авторитет серед своїх учнів.

КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя запрошує педагогічні колективи закладів загальної середньої освіти, які небайдужі до здоров’я нації, взяти участь у обласному он-лайн Фестивалі просвітницької роботи зі здорового способу життя з 18 вересня по 29 грудня 2018 року.

У межах проведення Тижня освіти дорослих - 2018, 18 вересня 2018 року заплановано проведення панельної дискусії на тему «Єдине фахове вступне випробування: досвід, проблеми та перспективи». На сторінці обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти можна ознайомитись з матеріалами та прийняти участь в панельній дискусії.

16-19 вересня 2018 р. в м. Ірпінь відбувся тренінг «Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої освіти», в якому взяла участь старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Тетяна Волошина.

Метою тренінгу була підготовка тренерів для обласних інститутів післядипломної освіти для організації навчання вчителів та асистентів вчителів щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти.

Проект «Молоде покоління - за безпечний рух» стартував в Запорізькому регіоні. В рамках реалізації проекту 20 вересня 2018 року відбувся круглий стіл на тему «Навчання безпеки дорожнього руху. Кращі практики».

Проект реалізується ЗГО «Центр розвитку кар’єри «Професіонали»» за підтримки Департаменту освіти и науки, Управління молоді, спорту та фізичної культури ЗОДА, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Запорізького обласного центру молоді та патрульної поліції у м. Запоріжжя.

28 вересня 2018 року в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (м. Київ) освітяни святкували Всеукраїнський День дошкілля, під час якого відбулося нагородження переможців Всеукраїнських конкурсів та заходів. У святкуванні взяли участь 11 педагогів Запорізької області.

Шановні освітяни Запорізького краю!

Шановні колеги освітяни Запорізької області!

Запрошуємо до участі у ІІІ етапі майстер-класів переможців Виставки «Освіта Запорізького краю - 2018» з нагоди Всесвітнього Дня науки

10 листопада - Всесвітній день науки за мир і розвиток

(з 2001 р, за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО)

ІІІ етап: 31 жовтня 2018 року з нагоди Всесвітнього Дня науки

Запрошуємо бажаючих ознайомитись із графіком проведення майстер-класів та зареєструватись для участі в них за посиланням.

2018-2019 – рік французької мови в Україні – має на меті популяризацію французької мови за допомогою різноманітних заходів та проектів, що будуть здійснюватися на всій території України.

У Запорізькій області рік французької мови розпочинається з Регіонального дня 2.0, який відбудеться 19 вересня 2018 року у Запорізькому ОІППО за підтримки Посольства Франції в Україні. Метою заходу є підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів французької мови Запорізької області, ознайомлення з французькими «інструментами» для вивчення мови, можливостями запровадження до роботи у класі сучасних цифрових технологій.

Редакція газети «Бібліотечка вчителя початкової школи» ТОВ «Редакція освітянських видань» за консультаційно-інформаційної підтримки Інституту модернізації змісту освіти проводить Всеукраїнську акцію «Навчаємось вчити по-новому» для вчителів початкових класів, вихователів груп продовженого дня.

Акція проводиться з 15 вересня 2018 року по 15 січня 2019 року

Протягом 2019–2020 років доробки учасників акції будуть надруковані в газеті «Бібліотечка вчителя початкової школи».

Умови:

З метою створення бази даних таких розробок готових уроків, заходів та популяризації основних ідей STEM-освіти проводиться конкурс «Кращий STEM-урок». Конкурс проводиться серед педагогічних працівників закладів освіти: загальної середньої, позашкільної, спеціалізованої та професійної (професійно-технічної). Переможці Конкурсу отримують грошові призи.

Пропонуємо:

Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік

Шановні освітяни Запорізького краю!

Бажаємо усім невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів. Хай дружні привітання додадуть життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі.

Вдячні Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро!

У рамках серпневих студій фахівці ЗОІППО разом з вами провели: 18 майстер-класів (338 учасників), 22 семінари (614 учасників), підготували вісім нових видань (сукупний обсяг - 2000 сторінок) стали учасниками серпневої конференції освітян Запорізького регіону та організаторами виставки «Нова українська школа: початкова освіта. Перші кроки» (25 закладів освіти).

Вітаємо з початком 2018-2019 навчального року!

Пропонуємо:

 • Матеріали майстер-класів 21-22 серпня 2018 року під час проведення серпневих студій Переглянути

 • Матеріали серпневих семінарів 21-29 серпня 2018 року Переглянути

 • Матеріали серпневої конференції освітян Запорізького регіону 28.08.2018 року Переглянути

Міністерство освіти і науки опублікувало матеріали Серпневої конференції, яка була присвячена старту Нової української школи

На цьогорічній конференції були проведені дискусії та панелі про старт Нової української школи, розвиток інклюзивної освіти, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, пілотування 2-го класу НУШ, прозорі фінанси в школах тощо.

Також учасники відвідали виставки, майстер-класи та інші інтерактивні зони.

Вибрані результати дослідження системи підвищення кваліфікації і сертифікації педагогів.

Фреш-буклет з можливістю самим зробити висновки

Анотований каталог робіт обласної педагогічної виставки

Електронне видання

В електронному виданні каталогу систематизовано та анотовано 242 роботи керівників, педагогічних працівників закладів освіти усіх типів Запорізької області – переможців та лауреатів ІІ і ІІІ ступенів обласної педагогічної виставки «Освіта Запорізького краю - 2018». Каталог призначено для педагогічних працівників.

Видано науково-методичний посібник

«Здобутки освітян Запорізького регіону – 2018»

Антологія перспективного педагогічного досвіду закладів освіти Запорізької області висвітлює педагогічні ідеї, проблематику, технології, результати впровадження актуального досвіду в контексті реалізації Концепції Нової української школи. Матеріали узагальнено викладачами та методистами Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педаго-гічної освіти» Запорізької обласної ради.

Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції Нової української школи у 2018/2019 навчальному році

Методичні рекомендації провідних спеціалістів КЗ «ЗОІППО» ЗОР висвітлюють актуальні проблеми педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області. Рекомендації пропонуються працівникам відділів освіти, методичних служб, керівникам ЗНЗ, педагогічним працівникам закладів освіти.

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у дистанційному Літньому бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, який пройде з 27 серпня по 11 вересня 2018 року.

27-30 серпня 2018 року Національна академія педагогічних наук України проводить традиційні веб-конференції. Запрошуємо до участі.

Інформуємо, що Інститут модернізації змісту освіти планує проведення серії нових вебінарів з навчання користуванню програмою mozaBook та системою mozaWeb.

Рада Європи ухвалила нові рекомендації про цифрову безпеку дітей.

За ініціативи та відповідно до плану роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР з 21 по 29 серпня розпочнуть свою роботу «Серпневі педагогічні студії», під час яких будуть проведені майстер-класи переможців виставки «Освіта Запорізького краю - 2018» та семінари. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обміні педагогічним досвідом.

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що в липні - серпні поточного року передбачається проведення додаткового конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти.

Увага! Запрошуються експерти для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти.

20 червня 2018 року на базі Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Орієнтир» відбувся семінар для працівників інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області.

Результати другого (заключного) етапу Міжнародного інтерактивного природничого учнівського конкурсу «КОЛОСОК» для учнів 1–11 класів закладів загальної середньої освіти розміщено на сайті МОН.

19 червня 2018 року в Обласному центрі молоді відбулося чергове засідання Координаційної ради з національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Департаменті освіти та науки облдержадміністрації. Організаційно-технічне забезпечення роботи Ради здійснювалося Регіональним науково-методичним центром «Освіта та громадянське суспільство».

14-15 червня 2018 року у м. Хмельницький відбулося засідання Ради ректорів (директорів) Українського відкритого університету післядипломної освіти, науково-методичної ради ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» на тему «Реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади».

14 червня 2018 року заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей перебував з робочою поїздкою у Запорізькій області. В ході візиту до МДПУ ім. Богдана Хмельницького Павло Хобзей взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Особистісно-професійний розвиток учителя в умовах реалізації концепції Нової української школи» та відвідав серію майстер-класів. Далі у Мелітопольському НВК №16 разом з керівниками освіти області провів зустріч з учасниками тренінгу для вчителів англійської мови, які навчатимуть учнів перших класів у 2018-2019 н.р. за Концепцією «Нова українська школа» та вручив їм сертифікати. Також Павло Хобзей відвідав Мелітопольський інклюзивно-ресурсний центр та Балабинський НВК «Престиж».

З 12 по 14 червня 2018 року Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Міністерством освіти і науки України, The LEGO Foundation (Королівство Данія), Інститутом модернізації змісту освіти, Інститутом психології Національної академії педагогічних наук України ім. Г.С. Костюка, Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» проведено Всеукраїнський проблемний науково-практичний семінар «Світ дитинства» (за формою проведення – «Літня школа для дорослих 2018» - педагогічний квест).

Відбувся ІІІ Всеукраїнський Інтернет-конкурс «Учитель року–2018» за версією науково-популярного природничого журналу «КОЛОСОК». Від Запорізької області в ньому прийняло участь 134 педагога. Вітаємо лауреатів та учасників!

7-9 червня 2018 року у м. Бердянськ проходив тренінг з підготовки тренерів-волонтерів «Нова фізкультура в Новій українській школі».

6-9 червня 2018 року на базі Хортицької Національної Академії тривав тренінг для тренерів з питань інклюзивної освіти «Наставництво».

6 червня 2018 року у м. Київ відбувся офіційний прийом з нагоди завершення проекту «Консультування з ВІЛ/СНІД та підтримка інституцій», який ініціювала пані Сабіне Мюллер, Регіональна Директорка GIZ в Україні та Білорусії.

Одним з компонентів програми реалізації концепції «Нової Української Школи» є підготовка регіональних тренерів навчального курсу «Мистецтво» в початковій школі. Комплекс тренінгових занять «Мистецтво в освітньому просторі Нової Української школи» розпочато, згідно плану підготовки, 4 червня 2018 року у м. Бердянськ.

За клопотанням громадського об’єднання болгарської історії і культури «Радолюбіє» у м. Бердянськ 4-8 червня 2018 року для вчителів болгарської мови пройшов 40-годинний тренінг.

Цього року громадська спілка «Освіторія» за підтримки Міністерства освіти і науки України проводить конкурс Global Teacher Prize Ukraine, відомий як Нобелівська премія для освітян. Метою конкурсу є відзначення досягнень вчителів, які зробили вагомий внесок у професію.

Актуальна інформація щодо онлайн-курсу для вчителів початкової школи, який є складовою підвищення кваліфікації вчителів, що впроваджуватимуть новий Державний стандарт початкової освіти з вересня 2018 року.

2 червня 2018 року у м. Запоріжжя в «Дубовому гаю» відбувся щорічний масштабний загальноміський захід «Фестиваль сім’ї». В межах програми фестивалю було проведено майстер-клас «Маршрут безпеки» за проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій». Організатором майстер-класа виступила Мінакова І.В., старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя.

Реалізація локації «Маршрут безпеки» стала успішною завдяки педагогу-організатору Володимирівського НВК «Успіх», тренеру проекту «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій», методисту по роботі з молоддю КУ «Центр культури та дозвілля, сім’ї, молоді, спорту та туризму» Широківської сільської ради Запорізького району Людмилі Носенко, учням-волонтерам з Отрадненської школи Широківської ОТГ.

Шановні учасники ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи»! Звертаємо вашу увагу на те, що тези конференції опубліковано у 31 та 32-му випусках Електронного збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Запрошуємо стати учасником Десятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», яка відбудеться 23-25 жовтня 2018 року в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Організовує та проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Повідомляємо, що восени 2018 року відбудеться XVI Всеукраїнській турнір юних правознавців, який традиційно проводиться з метою підвищення загального рівня правової освіти, формування у громадян поваги до права, популяризації правових знань серед учнівської молоді та правового виховання школярів.

Турнір є учнівським інтелектуальним змаганням, що проводиться серед команд учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Закликаємо всіх зацікавлених взяти участь у цьому заході і бажаємо перемоги сильнішим!

Ознайомитись з Правилами проведення ХVІ Всеукраїнського турніру юних правознавців у 2018-2019 н.р. та завданнями заключного туру можна у листі Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України № 2.2-1339 від 24.05.2018 р.

EdCamp Ukraine запускає національне дослідження сфери підвищення кваліфікації й сертифікації вчительства. Просимо педагогів Запорізької області відповісти на питання анкети.

Інформуємо, про проведення ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» серед вчителів, науково-педагогічних працівників, представників адміністрації закладів освіти опитування на тему: «Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища». Дослідження проводиться у травні-червні 2018 року за допомогою електронної форми:

Онлайн-анкету можна заповнити до 30 червня 2018 року у будь який зручний час, відзначаючи відповідним чином вибраний варіант відповіді. При цьому інформуємо, що участь в опитуванні є добровільною.

16 травня 2018 року в межах ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» відбувся обласний фестиваль «Навчаємо української: простір цифрових можливостей» (для учасників регіонального інноваційного проекту «Хмаро орієнтоване освітнє середовище навчання української мови учнів»). Фасилітатор фестивалю: Корицька Г.Р., кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО.

14 травня 2018 року відбулось відкриття експерименту всеукраїнського рівня за темою «Система підготовки фахівців соціальної сфери до національно-патріотичного виховання дітей та молоді на засадах соціального партнерства» на базі навчальних закладів Запорізької області у 2017-2022 роках».

У Запорізькій області завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!», приуроченого до Дня захисту дітей та визначено переможців.

28 квітня 2018 року на базі комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради відбулося урочисте закриття та нагородження фіналістів третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізична культура».

28 квітня 2018 року на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбулися Міжнародні змагання з усного рахунку Прангліміне в межах проекту «Міксіке в Україні».

Участь у змаганнях взяли національні команди з Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Словенії та України. До складу національної команди України увійшли учні Запорізького регіону.

Результати змагань: Сапронов Микита, учень Запорізької гімназії № 28 - 4 місце; Юхта Матвій, учень Запорізької гімназії № 31 - 5 місце, Мамонтова Анастасія, учениця Астраханської ЗОШ І-ІІІ ст. - 8 місце у загальному рейтингу.

У межах заходу було вручено подяки за ініціативність, активну популяризацію та розвиток ідей Міксіке у закладах загальної середньої освіти Запорізької області: Черніковій Л., проректору ЗОІППО; Сокол І., доценту ЗОІППО; Лахтіонову І., вчителю Астраханської ЗОШ І-ІІІ ст.; Петренко І., вчителю Запорізької гімназії № 28.

З 27 по 30 квітня 2018 року в Києві відбулася І Всеукраїнська олімпіада з математики для 5-7 класів. В олімпіаді взяли участь 68 талановитих школярів з 24 областей України та м. Київ. Змагання проходили на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За результатами випробувань Запорізька область посіла у загальному рейтингу почесне 4 місце. Такий високий результат забезпечено перемогами трьох талановитих запорізьких школярів – членів команди Запорізької області: Воробйової Марії, учениці 7 класу Запорізького ліцею «Логос», що посіла ІІ місце (вчитель Донін Ф.Л.), Мироненко Олександра, учня 6 класу Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 – ІІІ місце (вчитель Назаренко Т.І.) та Сергієнка Олександра, учня 5 класу Запорізької гімназії № 28 – II місце (вчитель Петренко І.В.).

Пишаємося вашими першими перемогами в олімпіадах з математики та бажаємо подальших успіхів!

У межах Програми «Нове правосуддя» Громадською організацією «Запорізька правозахисна група» спільно з РНМЦ «Освіта та громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти реалізовано проект «Судова реформа на місцевому рівні – просто про складне» у Запорізькій області.

27 квітня 2018 року проведено очний етап ІІ обласного форуму медіапроектів «Про Батьківщину свою дбаю, бо право жити гідно маю» у вигляді демонстрації медіапроектів громадянсько-патріотичного спрямування та нагородження лауреатів.

26 квітня 2018 року на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Професійний розвиток педагога в умовах реформування освіти: можливості, виклики, перспективи».

У межах заходу було представлено досвіди Польщі, Грузії, Білорусії, а також здійснювалась робота за напрямами: середовище реалізації професійного розвитку педагога-реформатора; інструменти здійснення освітніх реформ: нормативно-правові, організаційні, методологічні та мотиваційні; особистісні аспекти професійного розвитку педагога в умовах реформування освітньої галузі.

Учасницею круглого столу стала к.п.н., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Сокол І.М.

  • Фото

26 квітня 2018 року у науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області для заступників директорів з виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти проведено освітній хакатон «Ефективна профорієнтація». Захід проводився з метою пошуку нових ідей та технологій в сфері професійної орієнтації з учнями загальноосвітніх шкіл, підтримки творчої особистості, сприяння формуванню громадянського суспільства та національно патріотичної свідомості учнівської молоді.

25-27 квітня 2018 року в м. Київ проходив Міжнародний науково-практичний семінар «Стандарти Нової української школи: компетентнісний потенціал. Перезавантаження» в межах Європейського фонду освіти.

Захід мав на меті підтримку групи українських експертів з розробки стандартів освіти для Нової української школи щодо відповідності матеріалів Європейській рамці підприємницької компетентності та Європейській рамці цифрової компетентності.

Вітаємо переможців Фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» у номінації «Швидке перо».

25-26 квітня 2018 року Експертна юридична служба за підтримки Міністерства юстиції України запрошує прийняти участь у соціальному проекті «Всеукраїнський правовий диктант».

24-25 квітня 2018 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР за участю та підтримки кафедри дошкільної освіти відбувся обласний захід з підготовки тренерів - регіональних представників проекту «Впевнений старт» – для подальшого навчання вихователів за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт». Семінар-тренінг тренерів провели: Хартман О.Ю., канд. психол. наук, головний спеціаліст лабораторії психології інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, та Веселова Ю, практичний психолог освітнього закладу «Українська академія дитинства».

23-25 квітня 2018 року вперше відбулися триденні практичні заняття зі слухачами КПК вчителів предмета «Захист Вітчизни» на базі Національної Гвардії У раїни. На виконання рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 19.02.2017 № 1/9-701 «Про налагодження співпраці закладів освіти з військовими частинами Національної Гвардії України щодо військово-патріотичного виховання», листа Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністраціїї від 31.01.2018 № 4765/03.2-14 «Про співпрацю закладів освіти з військовими частинами Національної Гвардії України»

З 23 квітня 2018 року по 14 травня Інститут модернізації змісту освіти проводить серії вебінарів-тренінгів з питань використання програмного забезпечення mozaBook в освітньому процесі.

21 квітня 2018 року на базі комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна академія» Запорізької обласної ради відбулося урочисте відкриття ІІІ (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізична культура»

21 квітня 2018 року у Казац-палаці відбувся Фестиваль «STEM-освіти».

21 квітня 2018 року в Києві, Запоріжжі, Кропивницькому, Сумах, Чернігові, Миколаєві, Хмельницькому та Одесі відбувся третій Всеукраїнський фестиваль STEM освіти.

В нашому місті фестиваль проходив у межах заходів «STEM-весна в освіті Запорізького краю». Організаторами виступила громадська організація «Соціальна справедливість». Активну участь у підготовці і проведенні заходу взяли кафедри дошкільної освіти, теорії і методики виховання, інформатики та інформаційних технологій в освіті, дидактики та методики навчання природничо-математичних дисциплін Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

19 квітня 2018 року в межах проведення заходів «STEM-весна в освіті Запорізького краю» для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів фізики, біології, географії та трудового навчання на базі Запорізького ОІППО пройшов семінар-практикум з організації дослідницьких STEM-проектів в освітній діяльності.

Вчителі ознайомилися з сучасним обладнанням для шкільних STEM-лабораторій від компанії «ІТ Інтегратор» та виконали міні-проект самостійно.

19 квітня 2018 року відбулось друге засідання обласної творчої групи «Використання синтезу мистецтв у художньо-творчому розвитку дошкільників» (керівник - старший викладач кафедри дошкільної освіти Шульга Л.М.). 25 педагогів м. Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Вільнянськ а також Надія Федершпіль, представник Асоціації «Couleurs des langues» (Париж, Франція) відвідали авторську художню студію Тетяни Зайцевої «Мері Поппінс».

19 квітня 2018 року відбулась офіційна зустріч керівництва КЗ «ЗОІППО» ЗОР з Фабрісом Пето – аташе Посольства Франції в Україні з питань співробітництва у галузі французької мови. 2018-2019 навчальний рік Міністерство освіти і науки України планує оголосити роком французької мови. За підтримки посольства Франції в Україні на вересень 2018 року заплановано проведення «Регіонального дня 2.0» для вчителів французької мови Запорізької області. Під час тренінгу педагоги навчаться працювати з французькими «інструментами» опанування мови (ресурси Французького інституту, Campus France, CIEP, TV5MONDE), інтегрувати цифрові ресурси в навчальний процес. За результатом підвищення кваліфікації вчителі французької мови отримають сертифікати.

Учасники зустрічі обговорили продовження навчання вчителів Запорізької області за програмою PRO FLE, яка є спільним проектом Посольства Франції з Міністерством освіти і науки України та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, інші питання щодо подальшого співробітництва у галузі освіти.

З 16 квітня по 02 червня 2018 року з метою розвинення морально-етичних якостей дітей, формування у дітей і підлітків позитивного образу права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дітей; соціальної підтримки талановитої учнівської молоді, сприяння ії самореалізації та творчого розвитку Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України прийнято рішення про проведення конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!» з нагоди Дня захисту дітей.

З 16 квітня 2018 року на базі ІСУО та програмного забезпечення «КУРС: Школа» починається впровадження системи конкурсного вибору підручників.

Пропонуємо ознайомитись з інструкціями по роботі в системі.

Триває Шостий Фестиваль «Відкриті уроки футболу». Цього року до проекту долучилися команди м.Запоріжжя, Михайлівського та Пологівського районів.

У 2018 році в Україні розпочинається експеримент з впровадження електронних підручників. Головна мета – створити передумови для розвитку системи виробництва і розповсюдження якісного освітнього змісту. Експеримент передбачає створення спеціалізованого Інтернет-ресурсу – Національної освітньої е-платформи, яка розглядається як перший елемент майбутньої системи електронної освіти.

Нам важлива ваша думка щодо її функціональності та наповненості. Пропонуємо взяти участь в анонімному опитуванні, результати якого допоможуть нам спрямувати подальшу роботу. Для проходження опитування заповніть, будь ласка, форму за посиланням:

Дякуємо Вам за внесок до створення новітніх освітніх умов в Україні!

11-13 квітня 2018 року у Мелітопольській загальноосвітній школі № 24 проходив тренінг на тему: «Методика викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» у 5-9 класах» для вчителів основ здоров’я (тренер Юлія Півненко)

11-13 квітня 2018 року на базі інституту відбувся тренінг із проблеми «Організація пошукової творчої діяльності учнів у процесі навчання української мови засобами веб-квест технології» (тренери: Корицька Г.Р., кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР та Подлєсна І.С., вчитель української мови та літератури, вчитель-методист Новоспаської ЗОШ І-ІІІ ступенів Приазовської районної ради Запорізької області).

3-5 та 11-13 квітня 2018 року педагогічні працівники освітніх закладів Запорізької області пройшли навчання на тренінгу за програмою «З Україною в серці!».

11-12 квітня 2018 року на базі інституту проходив тренінг з теми: «Компетентнісний підхід до розвитку мовлення дітей дошкільного віку». Керівник Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти. У роботі тренінгу взяли участь 26 педагогів закладів дошкільної освіти з м. Запоріжжя, м. Енергодар, Запорізького району.

10-12 квітня 2018 року відбувся тренінг «Проведення фізичного експерименту засобами цифрових лабораторій» (керівник Васильченко Л.В.) для вчителів фізики, астрономії та природознавства Запорізької області. Учасників тренінгу гостинно приймали співробітники КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» (Едель М.Г.), КЗ «ЗСШ-ІІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» ЗОР (Єршова В.О.) та КЗ «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» ЗОР (Стрельников М.В.). Метою тренінгу було ознайомлення з можливостями сучасних цифрових лабораторій та навчання використовувати сучасне приладдя у навчальному процесі закладів освіти.

У роботі взяли участь Купріянов І.В., керівник департаменту по роботі з освітнім сектором (Компанія Dixi-Center, м. Київ) та голови ОТГ і відділів освіти Запорізького регіону.

11 квітня 2018 року Інститут та КЗ «Дніпрорудненська гімназія «Софія» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Василівської районної ради Запорізької області провели Форум «Панорама партнерської взаємодії школи та сім`ї» в якому взяли участь науковці та практики м. Київ, м. Запоріжжя, м. Енергодар, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей.

10 квітня 2018 року відбувся обласний фінал Всеукраїнського фізкультурно-масового заходу для дітей і підлітків «Олімпійське лелеченя».

Наші вітання команді учнів Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія» Енергодарської міської ради. Вони - Чемпіони-2018.

10 квітня 2018 року підведено підсумки VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Вітаємо переможців і колег-філологів, які доклали немало зусиль, щоб утриматися на конкурсному олімпі.

3-4 квітня 2018 року Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради за підтримки Благодійного фонду Порошенко, Міністерства освіти і науки України проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект».

З 2 по 6 квітня 2018 року у м. Київ відбулася VIII Всеукраїнська учнівська олімпіада з астрономії.

Килівник Євген Олегович, учень Запорізького ліцею «Логос» Запорізької міської ради, виборов почесний диплом ІІ ступеня та став членом команди українських школярів для участі в ХІІ Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики в літку 2018 року.

Підготували талановитого учня Зиков Сергій Миколайович, учитель фізики та астрономії Запорізького ліцею «Логос» Запорізької міської ради та Стаценко Михайло Іванович, Заслужений вчитель України, вчитель-методист Коханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Токмацького району, тренер Запорізької команди учнів.

Щиро вітаємо команду з перемогою у Всеукраїнській олімпіаді!

Презентація освітнього простору Початкових класів Нової Української школи та інші матеріали, представлені 5 квітня 2018 року в м. Вінниця в межах розширеної урядової наради «Децентралізація та регіональний ровиток».

  • Презентаційні матеріали

  • Додаткова інформація

2 квітня 2018 року відбулася Регіональна нарада з питань підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації за участі директора Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України Андрія Шевцова. КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР представляли в.о. проректора з науково-методичної роботи д.п.н., професор Варецька О.В., вчений секретар к.п.н., доцент Шацька Н.М.

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради повідомляє, що обласний семінар методистів РМК, ІАМС, ОТГ з теми: «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?» (керівник семінару завідувач методичного відділу Іванісова Світлана Іванівна), запланований наказом Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 09.01.2018 № 17 (додаток 1) на 21.02.2018 відбудеться в межах фестивалю «STEM-весна» на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради 16 травня о 10.00 ауд. 46.

У рамках семінару буде проведено майстер-клас «Методичний Геліантус» тренери майстер-класу методисти методичного відділу Гусєва Наталя Михайлівна та Стрижак Микола Миколайович

Просимо забезпечити явку методистів на семінар та їх онлайн-реєстрацію за посиланням:

- Реєстрація;

- Перевірка реєстрації.

Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій 2018

З 19 по 23 березня 2018 року, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2017 №1112 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році» у Запорізькій області відбудеться IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

Увага! IV етап VII Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій відбудеться у м. Запоріжжя з 19-23.03.2018

  • Наказ "Про проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році" завантажити наказ

Лист ДОН ЗОДА від 05.03.2018 № 02.1-14/321 «Про проведення ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2017/2018 навчальному році»

До уваги керівників команд!

 1. Форма реєстрації учасників олімпіади (заповнюють тільки керівники команд)

 2. Форма реєстрації керівників команд та надання інформації про прибуття / відправлення команд

 3. Згода батьків на обробку персональних даних

До уваги членів оргкомітету та журі олімпіади!

Увага! Пропонуємо для ознайомлення лист Інституту модернізації змісту освіти про проведення ХХ (ювілейного) Всеукраїнського турніру юних істориків, що відбудеться з 20 по 24 квітня 2018 року в м. Вінниця. Запрошуємо, за бажанням, взяти участь у Турнірі команди навчальних закладів Запорізької області.

Питання ХХ Всеукраїнського турніру юних істориків додаються.

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі Digital measurements 2018. Метою конкурсу є заохочення талановитої молоді до навчання та дослідницької діяльності. Це нагода дітям та їх вчителям стати відомими на всю Україну та виграти: ноутбуки, планшети, смартфони. Прийом робіт продовжено до 15 березня 2018 року включно!

20 лютого 2018 року у Nivki-Hall м.Київ відбувся ІІІ Всеукраїнський Форум «Цифрове перетворення освіти». Захід зібрав понад 100 креативних, творчих педагогів України. Учасниками стали й представники Запорізького регіону: Чернікова Л., Швець Ю., Телятник К., Іванісова С., Сокол І., Хайдарова О., Черкасова Л., Заменягре О., Чугай Л., Кондратенко Д.

Вітальними словами гостей привітали: Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України; Олег Якимчук, директор зі зав’язків з органами державної влади Google Україна; Олег Спірін, директор Інституту модернізації змісту освіти.

В межах цифрових майстерень та бар-кемпів були представлені цікаві теми: цифрове громадянство та безпека, кодуємо на Android, мобільні додатки як інструмент дослідника, робототехніка в навчанні та багато іншого.

Вітаємо переможців Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив!», який проходив 19-21 лютого 2018 року у ДНЗ № 90 «Волошка» Комунарського району (завідувач – Дрозд А.І.) та Запорізькій суспільно-гуманітарній гімназії №27 (директор – Гашенко Л.Д.).

17 лютого 2018 року на базі Запорізької гімназії № 6 відбувся фінальний етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика. Фіналістів цьогорічного конкурсу привітали: директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Озерова Т.Я.; проректор КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Варецька О.В.; представник Ліги меценатів Сабліна С.В., доцент кафедри української мови Запорізького національного університету.

16 лютого 2018 року для студентів Торгового коледжу Запорізького національного університету проведено семінар на тему «Судова реформа на місцевому рівні – роль ВНЗ та молоді». Захід організовано ГО «Запорізька правозахисна група» в межах Програми «Нове правосуддя» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та за участю співробітників РНМЦ «Освіта громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

10 лютого 2018 року закінчено підведення підсумків ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходив під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» на тему: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» (В’ячеслав Липинський). Номінація «Література» 2017-2018 рр.

9–10 лютого 2018 року в Гете-Інституті в Україні (м. Київ) відбулася зустріч методистів України з Коваленко О.Я., головним спеціалістом Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти і науки України. У ході зустрічі обговорювалися наступні питання:

  • про ситуацію з німецької мови в Україні;

  • заходи, проведені ОІППО у 2017 році;

  • «Нова українська школа»: сфери діяльності та реалізація освітньої діяльності програми ОІППО;

  • огляд заходів та проектів Гете-Інституту на 2018 рік;

  • проект – пілотування нового стандарту початкової освіти у рамках реформи «Нова українська школа»;

  • про німецький цифровий дитячий університет Kinderuni;

  • планування спільних заходів Гете – Інституту та ОІППО на 2018 рік.

/Представник від ЗОІППО на данному заході – Чорна В.М./

8 лютого 2018 року відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Запорізькій обласній державній адміністрації. У заході взяла участь Богомолова Н.М., методист Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство».

7 лютого 2018 року відбувся очний тур ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Методист – 2018».

Захід урочисто відкрив заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти Запорізької облдержадміністрації Захарчук Віктор Миколайович.

3 лютого 2018 року у м. Харків відбувся відбірковий турнір ROBOfirst-2018. Участь брали 18 команд з Харківської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської областей.

Запорізький регіон представляли команди: Запорізької школи інтернат ІІ-ІІІ ступеня «Січовий колегіум», Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Джерело», Запорізького технічного ліцею, ЗОЦНТТУМ «Грані», Дніпрорудненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Світоч», Богданівської загальноосвітньої школи I-III ступенів, Кам'янсько-Дніпровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.

У номінації «Освітні цінності» ІІ місце здобула команда «raZOOM» Запорізького технічного ліцею. В номінаціях «Дизайн робота» та «Гра роботів» І місце посіла команда «Incredible Geniuses» Запорізької школи інтернат ІІ-ІІІ ступеня «Січовий колегіум».

Чотири команди продовжать боротьбу на Всеукраїнському чемпіонаті 3-4 березня в Києві: Запорізька школа інтернат ІІ-ІІІ ступеня «Січовий колегіум», Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело», Запорізький технічний ліцей, Богданівська загальноосвітня школа I-III ступенів.

Вітаємо учнів та керівників команд!

3 лютого 2018 року на базі Запорізької гімназії №6 відбувся фінальний етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Фіналістів цьогорічного конкурсу привітали: Бурлака Олена Миколаївна, методист відділу роботи з обдарованої молоддю ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Озерова Тетяна Ярославівна, в.о. ректора КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Гура Тетяна Євгеніївна. Щиро вдячні педколективу Запорізької гімназії №6 (директор Бєлик Л.В.) за сприяння у проведенні конкурсу.

2 лютого 2018 року на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась презентація (стейтмент) «Європейського клубу» для старшокласників навчальних закладів м. Запоріжжя. Захід організовано Позашкільним навчальним закладом «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» Запорізької міської ради за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. У заході взяли участь співробітники Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР. У межах презентації «Європейського клубу» відбулось інтерактивне спілкування з учнівською молоддю, під час якої учасники зробили перші кроки до «громадянської активності».

2 лютого 2018 року на базі Запорізької гімназії № 11 Запорізької міської ради відповідно до Наказу НДОН № 0707 від 10.11.2017 р. відбулося проведення ІІІ (обласного) етапу ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаємось ж, брати мої!» на тему «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» (В’ячеслав Липинський) в номінації «Історія України і державотворення»

Конкурсні розробки оцінювало фахове журі на чолі з професором кафедри цивільного права ЗНУ, доктором юридичних наук Єрмоленком Д.О.

Загальна кількість робіт представлених на конкурс 76. Авторів 35 робіт визнано переможцями.

Для участі в IV етапі рекомендовані п’ять найкращих досліджень, автори яких посіли перші місця.

26 січня 2018 року на базі Запорізького колегіуму «Елінт» відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Департаменті освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

24 січня 2018 року КЗ «Центр туризму» ЗОР проведено обласний семінар на тему «Інноваційні форми з патріотичного виховання учнівської молоді». В заході взяли участь співробітники Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР та педагогічні працівники Запорізької області, які працюють у напрямку патріотичного виховання учнівської молоді.

20 січня 2018 року на базі Інституту, Констянтинівського НВК «Таврія» Мелітопольського району та багатопрофільного ліцею м. Енергодар у межах реалізації в Запорізькій області міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні» відбулись очні змагання з усного рахунку Прангліміне.

36 учасників та учасниць протягом 50 хвилин виконували завдання п’ятиборства (завдання п’яти різних майданчиків). Вітаємо команду Запорозької області, яка продовжить змагання на національному етапі у м. Вінниця (березень 2018 р.). Дякуємо всім батькам та вчителям, які приїхали разом з учасниками для підтримки. /керівник семінару Байєр О.М./

12 січня 2018 року у Запорізькому обласному інститутуі післядипломної педагогічної освіти колядували вихованці Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтерната «Орієнтир».

З 10 по 12 січня 2018 року проходив тренінг «Методика викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» у 1-4 класах» для вчителів початкової школи (тренер – Юлія Півненко).

Основною метою тренінгу було підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності педагогів шляхом поглиблення та оновлення їх фахових знань, створення умов щодо цілісного осмислення вчителями сучасних тенденцій, які відбуваються в освіті.

У процесі роботи учасники отримали інформацію щодо освіти на засадах розвитку життєвих навичок та ознайомилися концептуальними засадами проекту «Вчимося жити разом». Кожен педагог мав можливість спробувати себе у ролі тренера і відпрацювати вміння та навички проведення уроків-тренінгів.

10-11 січня 2018 року регіональний тренер і обласний координатор проекту Байєр О.М., кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти провела перший навчально-практичний тренінг «Садочок - простір дружній до дитини» який організовується і проводиться кафедрою дошкільної освіти за цільовим замовленням від керівництва відділів освіти міст, районів, ОТГ та педагогів закладів дошкільної освіти Запорізької області у межах подальшої реалізації програми «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході Україні».

З 9 по 12 січня 2018 року на базі Запорізької ЗОШ № 20 відбувся тренінг «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища» (тренери: Корицька Г.Р., кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін й Пересунько Т.М., вчитель української мови та літератури Балабинського навчально-виховного комплексу «школа І-ІІІ ступенів гімназія «Престиж» Запорізького району, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист).