Архів «Новини 2017»

Шановні працівники методичних служб!

Прийміть щиросердечні вітання з нагоди 50-річчя від дня заснування в Україні районних і методичних кабінетів!

Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця внесли вагомий особистий внесок у розвиток системи методичної роботи.

Зичимо вам невичерпної енергії для подальших досягнень у професійній діяльності та нових творчих звершень, визнання, міцного здоров’я та достатку, добра, безмежного щастя, радості, миру, терпіння, злагоди й добробуту, творчої наснаги, душевної краси, святкового настрою, польоту мрій та перемог на життєвих стежинах.

Зі святом вас, шановні колеги!

Вітальна адреса

Наказ

11.12.2017

07 грудня 2017 року Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд постановив:

1. Визнати протиправними дії Запорізької обласної ради щодо оголошення проведення конкурсу конкурентного відбору на зайняття посад керівників комунальних підприємств, установ та закладів, що є об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Запорізької області в частині конкурсу на зайняття посади ректора Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

2. Зобов’язати Запорізьку обласну раду вчинити дії щодо організації і проведення виборів керівника Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відповідно до статті 42 Закону України «Про вищу освіту», Постанови КМУ №726 від 05.12.2014 «Деякі питання реалізації статті 42 Закону України «Про вищу освіту», Порядку проведення конкурсу щодо визначення претендентів на посаду керівника вищого навчального закладу, що є об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Запорізької області, затвердженого рішенням Запорізької обласної ради №27 від 25.02.2016.

Вітаємо колектив інституту з перемогою!

08.12.2017

4-6 грудня 2017 року 24 тренери-фасилітатори Запорізької області, за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій», пройшли бізнес-тренінг «Професійні презентації». Тренінг проводили бізнес-тренери компанії DEVELOR UKRAINE Антоніна Панченко та Маріанна Хоніна. Ця подія стала офіційним початком роботи сучасних тренінгових кабінетів у 21 закладі освіти Запорізької області.

Детальніше

08.12.2017

Запрошуємо освітян до громадського обговорення двох проектів Типових освітніх програм для початкової школи та навчальні програми з української мови як державної та мовами національних меншин.

Лист

07.12.2017

05 грудня 2017 року відбулося нагородження переможців від Запорізької області Дев’ятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті».

  • Заступник Міністра освіти і науки України Хобзей П.К. вручив виконуючій обов'язки ректора Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Гурі Т.Є. золоту медаль у номінації «Інновації в підготовці та перепідготовці педагогічних кадрів і їх адаптації до нових вимог Нової української школи».

Фотозвіт

06.12.2017

04 грудня 2017 року розпочав роботу другий тренінг з підготовки регіональних тренерів щодо впровадження Концепції «Нова українська школа» в закладах початкової освіти Запорізької області. Команду тренерів Нової української початкової школи поповнять ще 20 кращих педагогів області. Корисним для учасників стало спілкування із заступником Міністра освіти і науки України Хобзеєм П.К. й очильниками освіти ДОН Запорізької облдержадміністрації Озеровою Т.Я. та Хіврич В.В. Павло Кузьмович і Тетяна Ярославівна висвітлили питання реформування освіти, а також відповіли на питання, які поставили майбутні тренери.

Фотозвіт

Відео

06.12.2017

04 грудня 2017 року напередодні Міжнародного святкування Дня волонтера відбувся обласний фестиваль волонтерів. Захід проведено Запорізьким обласним центром молоді та Регіональним науково-методичним центром «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР за підтримки Обласного центру патріотичного виховання та Запорізької обласної державної адміністрації.

Детальніше

04.12.2017

У межах проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій в Україні» в КЗ «ЗОІППО» ЗОР обладнали сучасний тренінговий кабінет.

  • 1 грудня 2017 року, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, у приміщенні кабінету було проведено спецкурс для КПК вчителів основ здоров’я з теми «Методика формування життєвих навичок у процесі викладання предмета «Основи здоров’я». Також було проведено тренінг «Профілактика ВІЛ на робочому місті». Педагоги висловили щиру подяку GIZ та керівництву КЗ «ЗОІППО» ЗОР за створення комфортних умов для навчання та отримання досвіду тренінгової роботи.

04.12.2017

З 20 по 24 листопада відбулась навчальна поїздка до м. Полтава. 10 тренерів-фасилітаторів за проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій» разом з 12 представниками проекту «Волонтерство у кожний навчальний заклад».

  • Метою поїздки був обмін кращими практиками та отримання нових поглядів на психосоціальні послуги та програми діалогу шляхом покращення знань.

Детальніше

04.12.2017

21-23 листопада 2017 року делегація учасників Пілотного проекту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті» взяла участь у міжнародному семінарі «Предметно-мовне інтегроване навчання (CLIL)» у м. Даугавпілс, Латвія.

  • Під час семінару обговорено проблеми білінгвальної освіти, шляхи використання методики CLIL, презентовано досвід участі у міжнародних проектах Erasmus+, відвідано відкриті уроки у початковій та основній школі.

Детальніше

Фотоальбом

27.11.2017

22-24 листопада 2017 року група педагогічних працівників Інституту, Науково-методичного центру м. Енергодар та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти взяла участь у семінарі-тренінгу «Методика впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з питань попередження торгівлі людьми», який відбувся у м. Київ за підтримки ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Міністерства Міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України.

Детальніше

25.11.2017

23 листопада 2017 року команда Запорізької області під керівництвом директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерової Т.Я. взяла участь у конференції «Україна на шляху децентралізації освіти». Організаторами заходу стали: Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», Міністерство освіти і науки України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Детальніше

Фотоальбом

25.11.2017

23 листопада 2017 року на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» відбувся Всеукраїнський методичний семінар у межах реалізації інформаційно-сервісного проекту «Ліцензування освітньої діяльності в електронній формі», що мав на меті узгодження процесу переходу до електронної форми ліцензування освітньої діяльності та обліку проходження педагогічними працівниками підвищення кваліфікації.

  • У роботі семінару взяли участь 28 представників департаментів та інститутів післядипломної педагогічної освіти Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Харківської та Сумської областей.

  • Учасники семінару ознайомилися з концепцією інформаційно-сервісного проекту «Ліцензування освітньої діяльності в електронній формі», визначили фактори, що можуть вплинути на реалізацію проекту, надали пропозиції до технічного завдання на створення порталу «Ліцензування освітньої діяльності». А також обговорили подальшу розбудову Інформаційної системи управління освіти щодо проведення обліку різних форм підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Фотозвіт

25.11.2017

Пропонуємо вашій увазі авторський курс «Початки економіки» для початкових класів ЗНЗ Олени Варецької, професора кафедри початкової освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук. Навчальна програма має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України (2014). Розроблення уроків, цікаві підходи й завдання за конкретними темами стануть у пригоді й педагогам дошкільних навчальних закладів, які працюють за міжнародною програмою «Афлатот», що передбачає упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку.

23.11.2017

19 листопада 2017 року видавництвом «Шкільний світ» був презентований посібник «Трудове навчання. Квести. 5-9 класи». Посібник - це спільна робота Сокол І., доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «ЗОІППО» ЗОР, Топчій І., вчительки трудового навчання Запорізької гімназії №11, Колосунової Т., вчительки трудового навчання Калинівської загальноосвітньої школи-гімназії №2.

  • Посібник призначено для вчителів трудового навчання, студентів педагогічних вищих навчальних закладів.

21.11.2017

З 13 по 17 листопада 2017 року проведено тренінг з підготовки регіональних тренерів щодо впровадження Концепції «Нова українська школа» в закладах початкової освіти Запорізької області.

  • Сертифікати одержали 23 кращих педагоги, які у 2018 році будуть здійснювати роботу з підготовки вчителів перших класів, заступників директорів до роботи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

  • Родзинкою тренінгу була участь організації «The LEGO Foundation», тренери якої висвітлили питання освітнього потенціалу навчання з LEGO, методики «Шість цеглинок» тощо.

Детальніше

20.11.2017

10 листопада 2017 року Запорізьким інститутом післядипломної педагогічної освіти підписано меморандум про співпрацю з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

Детальніше

10.11.2017

09 листопада 2017 року філологи Запорізького краю, слухачі курсів підвищення кваліфікації та викладачі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти долучилися до написання диктанту національної єдності.

Детальніше в «Камертоні філолога»

Фото

10.11.2017

08 листопада 2017 року у «Відкритій студії» (ФПАТ «НСТРКУ» «Запорізька регіональна дирекція») побували кандидат філологічних наук, доцент Корицька Г.Р. та кандидат педагогічних наук, доцент Шацька Н.М., де долучилися до обговорення насущних мовних проблем.

Більше про розмову

Фото

10.11.2017

Міністерство освіти і науки України сподівається на глибоке розуміння, управлінську мудрість, стратегічне мислення та просить Запорізьку обласну раду вжити невідкладних заходів щодо урегулювання ситуації, що склалася навколо Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Лист МОНУ

08.11.2017

Протягом декількох місяців Центр нової освіти проводив Всеукраїнський конкурс «Умію вчити».

7 листопада було обрано головних переможців конкурсу, до яких увійшли педагогічні працівники Запорізької області: Сокол І.М., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті - за інноваційний, системний підхід у методичній роботі з педпрацівниками, пошук нових ефективних форм та інструментів освіти та Топчій І.В., вчителька Запорізької гімназії №11 - за усвідомлення сучасної ролі вчителя, раціональне використання ІКТ, якісну реалізацію веб-квестів, розвиток власних веб-ресурсів.

Вітаємо всіх переможців!

Детальніше на сайті Всеукраїнського конкурсу «Умію вчити»

08.11.2017

03-04 листопада 2017 року методист РНМЦ «Освіта та громадянське суспільство» Богомолова Н.М. взяла участь у воркшопі проекту для національних меншин України «Спільно до мети», який ініційований Goethe-Institut в Україні та проводиться за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини під керівництвом Інституту міжнародних досліджень (CIVIC) у Німеччині та у співпраці з Конгресом національних громад України та Радою німців в Україні.

Детальніше

06.11.2017

Протягом 7-22 жовтня у всьому світі відбувся ювілейний 5-тий CODE WEEK. Кожен рік до цієї ініціативи приєднуються тисячі людей, які цікавляться програмуванням. Кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті також приєдналася до цієї ініціативи. Було проведено:

- Урок «Знайомство з кодами" для 5-6 класів Запорізької школи-інтернат «Січовий колегіум» (організатор: Сокол І.М.)

- Семінар «Програми емуляції електронних та робото технічних систем» (організатор: Іванов С.А.)

Сертифікат

03.11.2017

Вийшов друком збірник наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Педагогічні науки та освіта». Випуск XVIII–XIX.

Завантажити

03.11.2017

Увага!

З 01 по 22 листопада 2017 року проходитиме ІI он-лайновий етап Національного чемпіонату Прангліміне. Підсумки І етапу підводяться. Нагадуємо, що долучитись до змагань можна і на ІІ етапі.

Шановні учасники, зверніть увагу, що на сайті Міксіке опубліковано таблиці порушників правил участі у змаганнях (подвійні або неправильні реєстрації). Будь ласка, перевірте себе. У разі непорозумінь – звертайтесь до адміністраторів. Апеляції з приводу дискваліфікації розглядаються до 18-00 год. 7 листопада 2017 року.

Сайт проекту «Міксіке в Україні»

03.11.2017

26-27 жовтня 2017 року у м. Прага відбувся освітній захід Global ED Tech Summit. На заході були присутні представники Мальти, Америки, Чехії, Болгарії та ін. Україну представляли: Сокол І., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО та Калюжна М., вчителька ThinkGlobal.

У межах заходу було представлено різні актуальні теми: змішане навчання, персоналізація, проектні технології, організація зворотного зв'язку, фасилітація, віртуальне навчання та багато інших. Крім цього було представлено сучасні інструменти для освіти: Google, Glogster, Quizizz, D6.

Офіційний сайт заходу

Фотоальбом

02.11.2017

Вийшов друком збірник наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Педагогічні науки та освіта». Випуск XVI–XVII.

Завантажити

26.10.2017

24 жовтня 2017 року відбулося нагородження переможців Дев’ятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» у конкурсі з 7 тематичних номінацій з врученням Почесних нагород, золотих і срібних медалей, дипломів і сертифікатів.

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради нагороджено Почесним дипломом презентації Дев’ятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» за презентацію «Науково-методичний супровід інноваційних технологій інклюзивного навчання в закладах освіти Запорізької області» та Золотою медаллю у номінації «Інновації в підготовці та перепідготовці педагогічних кадрів і їх адаптації до нових вимог Нової української школи».

Детальніше

25.10.2017

24 жовтня 2017 року відбулось підписання угоди про наукове співробітництво між Інститутом спеціальної педагогіки НАПН України та КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Сторони домовились про розробку та впровадження спільних проектів наукових досліджень у галузі спеціальної освіти, підготовку фахівців у галузі спеціальної педагогіки та спеціальної психології, організацію міжнародних, національних і регіональних науково-практичних конференцій, науково-освітніх видавничих проектів тощо.

Детальніше

25.10.2017

Визначено переможців грантового конкурсу FIRST LEGO League Junior від Благодійного Фонду LEGO Foundation. Ним став Балабинський НВК «школа І-ІІІ ступенів – гімназія «Престиж» Запорізької області».

Бажаємо творчих успіхів і надзвичайних звершень!

19.10.2017

Міжнародна вікторина «Факти про Естонію, Латвію, Україну та Грузію» відбудеться з 19 жовтня до 30 листопада на платформі Міксіке.

Запитання для вікторини англійською мовою склали вчителі кожної з вказаних країн. Мета вікторини - знайомство з традиціями Естонії, Латвії, України та Грузії, а також розвиток навичок пошуку інформації в Інтернеті та інших інформаційних джерелах. Взяти участь у вікторині можуть усі бажаючі, вікових обмежень немає. Для пошуку правильних відповідей можна користуватись он-лайн перекладачами та будь-якими джерелами інформації. Час на відповіді обмежений - 120 хвилин. Учасники, які набрали не менше ніж 19 балів одержать е-дипломи. Серед 25 учасників, які набрали найбільшу кількість балів, будуть розіграні заохочувальні призи. Для виконання завдання необхідно авторизуватись на сайті.

Детальніше

18.10.2017

Лист Міністерства освіти і науки України «Щодо питань впровадження Закону України «Про освіту».

Лист

17.10.2017

Європейський фонд освіти (ETF) спільно з Міністерством освіти і науки України 11-14 жовтня 2017 року проводив Міжнародний науково-практичний семінар «Компетентністний підхід у Новій українській школі – від декларації до дії». Головною метою семінару є розробка практичної реалізації компетентнісного підходу у межах роботи над Державним стандартом «Нової української школи», а також завдань, які ставить перед системою освіти прийняття нового законодавства в галузі освіти.

Докладніше

17.10.2017

З 07 по 13 жовтня 2017 року делегація освітян Запорізької області відвідала Сілезьке воєводство республіки Польща з навчально-ознайомчим візитом «Управління освітою на місцевому рівні». До складу делегації під головуванням директора Департаменту освіти і науки ЗОДА Озерової Т.Я. входили представники Департаменту освіти і науки ЗОДА, представники ОТГ Запорізької області, директори опорних закладів освіти. В ознайомчому візиті взяла участь проректор з навчально-методичної роботи Чернікова Л.А.

Докладніше

17.10.2017

16 жовтня завершено І (дистанційний) етап І обласної Інтернет олімпіади з математики, що стартувала в вересні. Кількість бажаючих взяти участь значно перевищила кількість учасників ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики.

Кількість учнів загальноосвітніх навчальних закладів, що зареєструвались для участі в олімпіаді: 1543, пройшли Кваліфікаційний тест – 972. Допущено до участі у І (дистанційному) етапі – 446 учнів. Чекаємо на результати перевірки робіт фаховим журі.

Детальна інформація на блозі олімпіади

17.10.2017

11 жовтня 2017 року у Комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради пройшла офіційна зустріч з віце-президентом The LEGO Foundation (Королівство Данія) Каспером Оттоссоном Канструпом і Оксаною Ромою.

У зустрічі взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Гугнін Е.А., начальник відділу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Євтушенко М.С., виконуюча обов’язки ректора КЗ «ЗОІППО» ЗОР професор Гура Т.Є. та ін.

Під час зустрічі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між The LEGO Foundation та КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Метою Меморандуму є співпраця у сфері професійного розвитку педагогів дошкільної та початкової ланки освіти, удосконалення якості післядипломної педагогічної освіти шляхом упровадження новітніх освітніх підходів та співпраця у сфері науково-методичного та моніторингового супроводу діяльності the LEGO Foundation щодо впровадження проекту «Сприяння освіті» у межах меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation.

Основними напрямами спільної діяльності є:

  • розробка програм та планів для реалізації навчальних модулів, спрямованих на професійну підготовку педагогічних працівників щодо впровадження діяльнісно-ігрового підходу, зокрема з використанням ігрових наборів LEGO в освітній процес;

  • здійснення просвітницької, інформаційної діяльності щодо значення діяльнісно-ігрового підходу для всебічного розвитку дітей серед учасників освітнього процесу та структур системи освіти в цілому шляхом проведення спільних заходів, а саме – семінарів, тренінгів, майстер-класів, конференцій, фестивалів, публікацій матеріалів тощо;

  • ініціювання співпраці та обміну досвідом у сфері науково-дослідної та навчально-методичної роботи;

  • організація та проведення наукових, моніторингових досліджень, що мають спільний інтерес Сторін;

  • будь-які інші напрями спільної діяльності, що узгоджені Сторонами.

Фотозвіт

11.10.2017

10 жовтня 2017 року у Департаменті освіти і науки Запорізької облдержадміністрації відбулася робоча зустріч команди експертів з оцінкою Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІД та підтримка інституцій». У зустрічі взяли участь представники команди проекту GIZ з України та Німеччини.

Детальніше

11.10.2017

03 жовтня 2017 року у КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулось урочисте відкриття виставки дитячої художньої творчості Big Art «Барвиста радість». На відкриття було запрошено учасників проекту - вихованців художньої студії дитячого клубу «Сонечко» (м. Запоріжжя) та їх батьків, голову Запорізької міської громадської організації «Щаслива родина» Терчанян Л.В., викладачів інституту, слухачів курсів підвищення кваліфікації.

Детальніше

04.10.2017

Співробітники кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін взяли участь у п'ятиденному тренінгу «Методологія CLIL» («CLIL Study Methodology TRAINING») із підвищення кваліфікації викладачів мов та викладачів, які викладають предмети іноземними мовами у межах проекту «Впровадження багатомовної системи освіти та методології інтегрованого викладання предмету й мови (CLIL) у Запорізького національному університеті та Запорізькій області».

Детальніше

03.10.2017

28 вересня 2017 року о 14.00 у НПУ ім. М. Драгоманова відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з працівниками освіти з робочою назвою: «Закон «Про освіту» – ключ до майбутнього України», на якій обговорювалося питання імплементації нового Закону України «Про освіту».

Серед дев’яти запрошених авторитетних фахівців галузі освіти від Запорізької області на зустрічі була присутня й доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри початкової освіти Олена Варецька.

Фотоальбом

03.10.2017

1 жовтня у ДК Металургів відбувся Перший зелений фестиваль робототехніки – Green RoboFest.

В межах заходу відбулася виставка проектів учнів навчальних закладів; було проведено майстер-класи, вікторини, конкурси; у кінці заходу розіграно подарунки серед учасників, які реєструвались на сайті фестивалю.

Детальніше

02.10.2017

27-28 вересня 2017 року у м. Київ за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань впровадження проекту «Вчимося жити разом». У роботі наради взяли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Київ. Запорізьку область представляли співробітники кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Півненко Ю.В. та Мінакова І.В.

Детальніше

29.09.2017

29 вересня кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті разом з Центром інформатизації освіти відвідали масштабну off-лайн конференцію – ІТ-форум.

IT-forum 2017 – конференція, яка зібрала кілька тисяч розробників, маркетологів, дизайнерів, підприємців, бізнесменів та інших діячів IT-сфери.

В межах заходу було організовано лекції, виставки та багато іншого. Приємно було побачити велику кількість вчителів та учнів, викладачів та студентів.

Фотоальбом заходу

29.09.2017

Відібрано переможців грантового конкурсу FIRST LEGO League від Благодійного Фонду LEGO Foundation!

Вітаємо навчальні заклади Запорізької області, які отримали трирічний грант:

- КЗ “Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів “Світоч” Василівської районної ради Запорізької області

- Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Кам’янсько-Дніпровськoї районної ради Запорізької області

Вітаємо навчальні заклади Запорізької області, які отримали однорічний грант:

- Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чернігівської районної ради Запорізької області

Детальніше про переможців

29.09.2017

21-22 вересня 2017 року у Київському палаці дітей та юнацтва Міністерства освіти і науки України проведено традиційні урочисті заходи до Всеукраїнського Дня Дошкілля. Цього року участь у святкуванні взяло понад 800 осіб, які опікуються дошкільною освітою. Серед них науковці, практики, управлінці, меценати, партнери, батьки з усіх куточків України. Під час святкування Лілія Гриневич вручила нагороду завідувачу кафедри дошкільної освіти, доценту, кандидату психологічних наук Байєр Ользі Миколаївні.

Колектив Інституту вітає колегу з високою нагородою!

Детальніше

27.09.2017

Відкрито попередню реєстрацію педагогічних працівників Запорізької області на навчальні тренінги у 2018 році за напрямами:

Лист

Зверніть увагу!!! Реєстраційні форми закриваються 10.10.2017.

27.09.2017

Просимо Вас ознайомитися з можливостями освітньої платформи Вчи.ком.юа і використовувати в освітньому процесі інтерактивні курси платформи.

Інформаційний лист

04.09.2017

Запрошуємо до участі в IX Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті - 2017»

24-26 жовтня 2017 року відбудуться Дев’ята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Шоста міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» в Київському Палаці дітей та юнацтва.

Детальніше

30.08.2017

29.08.2017

ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ РЕГІОНУ ДЕМОНСТРУЮТЬ КРАЩІ ДОСЯГНЕННЯ

На виставці «Нова українська школа: початкова освіта. Перші кроки» під час засідання колегії Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, яка відбулася 28.08.2017 р. були представлені найкращі педагогічні досягнення Запорізької області. Ініціатором та організатором заходу виступів Департаменту освіти і науки ОДА та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

У виставці взяли участь 20 навчальних закладів, з них один ВНЗ, два дошкільних навчальних закладу, один позашкільний навчальний заклад.

Детальніше

Видано науково-методичний посібник «Здобутки освітян Запорізького регіону – 2017»

Методичні рекомендації провідних спеціалістів КЗ «ЗОІППО» ЗОР висвітлюють актуальні проблеми педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області.

Рекомендації пропонуються працівникам відділів освіти, методичних служб, керівникам ЗНЗ, педагогічним працівникам закладів освіти.

- Здобутки освітян Запорізького регіону. Випуск 18.

- Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області. Частина 1.

- Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області. Частина 2.

22.08.2017

21.08.2017 року в КЗ «ЗОІППО» ЗОР розпочали свою роботу «Серпневі студії» для педагогічних працівників Запорізької області. У межах серпневих студій заплановано проведення 20 семінарів науково-педагогічних і педагогічних працівників Інституту та 15 майстер-класів кращих педагогів області, переможців обласної педагогічної виставки «Освіта Запорізького краю - 2017».

«Серпневі студії» урочисто відкрили директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерова Тетяна Ярославівна і в.о. ректора КЗ «ЗОІППО» ЗОР Гура Тетяна Євгеніївна. Учасниками майстер-класів стали 377 педагогів, серед них – завідувачі і методисти Р(М)МК, центрів, ОТГ, керівники Р(М)МО, заступники директорів, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, працівники ДНЗ.

Цікавою та продуктивною для педагогів була зустріч із представниками Проекту «Сприяння освіті». Керівник Проекту «Сприяння освіті», офіційний представник LEGO Foundation, Оксана Рома презентувала Проект у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation (Королівство Данія). А майстер-клас з теми «Гра по-новому, навчання по-іншому за допомогою методики «Шість цеглинок», проведений тренером проекту Оленою Шуляк, продемонстрував учасникам його актуальність.

Програма семінарів

Програма майстер-класів

Фото звіт

21.08.2017

Шановні освітяни!

Співробітники Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щиро вітають вас з закінченням 2016-2017 навчального року, зичать здоров’я і натхнення, творчих успіхів та цікавого відпочинку.

Нагадуємо вам, що напередодні початку нового 2017-2018 навчального року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР 21-23 серпня відбудуться семінари науково-педагогічних і педагогічних працівників Інституту (додаток 1) та майстер-класи кращих педагогів області, переможців обласної педагогічної виставки «Освіта Запорізького краю – 2017» (додаток 2).

Мета запропонованих заходів – підвищення ефективності педагогічної праці через обмін професійним досвідом, створення умов для розвитку творчого потенціалу і самореалізації педагогів області, активного професійного ставлення до вдосконалення системи освіти. Заходи проводяться відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 29.11.2016 №0864.

Ви матимете нагоду разом із працівниками Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, науковцями та методистами Інституту, кращими педагогами Запорізької області обговорити проблеми й перспективи розвитку освітньої галузі у регіоні, познайомитися з передовим досвідом роботи колег-освітян.

Реєстрація для участі у майстер-класах буде здійснюватися з 01 по 16 серпня 2017 року в он-лайн режимі за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwNN8JucJZF1czbLnrNO6Wm__6U1bZ77NH3iiM1DwbtBJTZg/viewform

Запрошуємо до співпраці!

Програма проведення майстер класів у межах «Педагогічних студій»

Програма проведення семінарів 21 серпня -23 серпня

10.07.2017

19 та 26 червня 2017 року на базі Долинської та Біленківської ОТГ Запорізької області відбулися перші семінари-наради за темою «Ефективні напрямки співпраці КЗ «ЗОІППО» ЗОР та об’єднаних територіальних громад» (керівники: Курінна А.Ф., проректор з науково-методичної роботи, Присяжнюк Ю.С., доцент кафедри андрагогіки, відповідальна за напрямок роботи з ОТГ Запорізького регіону).

Запрошуємо керівників відділів освіти ОТГ до співпраці!

29.06.2017

Інформуємо, що громадська спілка «Освіторія» проводить цього року конкурс Global Teacher Prize Ukraine, відомий як Нобелівська премія для освітян. Метою конкурсу є відзначення досягнень вчителів, які зробили вагомий внесок у професію.

20.06.2017

Шановні учасники ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи»! Звертаємо вашу увагу на те, що тези конференції опубліковано у 27 та 28-му номерах Електронного збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

16.06.2017

Інформуємо, що ТОВ «Microsoft Україна» за підтримки Інституту модернізації змісту освіти проводить конкурс «Вчитель-новатор» на премію Microsoft Innovative Educator Expert в Україні. Мета премії - надати вчителям та учням нові можливості творити й ділитися, навчати й навчатися через дослідження.

Лист

14.06.17

Інформуємо про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів.

Лист МОН

09.06.17

Інформуємо про громадське обговорення проектів навчальних програм для старшої школи.

Лист МОН

09.06.17

На виконання Указу Президента України «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді» та Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки щорічно обласною премією «Обдаровані учні» нагороджуються 36 дітей. Сьогодні в межах Дня Захисту дитини були нагороджені найкращі учні Запорізької області, в тому числі переможці регіонального конкурсу з усного рахунку Прангліміне: учні Сапронов Микита, Юхта Матвій, Юхта Микита, Мамонтова Анастасія та вчителі Калінінська Олена, Халімоненко Максим.

Вітаємо та бажаємо подальших перемог!!!

Фотоальбом

01.06.2017

01 червня 2017 року у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулося підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права», приурочений до Дня захисту дітей.

Детальніше

01.06.2017

З 06 по 10 червня 2017 року на базі Запорізького Національного університету Гете-Інститут разом з Міністерством освіти і науки України проведуть методико-дидактичний семінар для вчителів німецької мови. Основні теми: «Викладання німецької мови з використанням цифрових мультимедійних засобів», «Використання мобільних засобів учнів у проектній роботі», «Викладання лінгвокраїнознавства – інновативні підходи на занятті німецької мови» та «Підготовка учнів до іспитів на рівнях А1 – В2».

Кожен учитель-учасник семінару отримає пакет матеріалів для використання на уроці німецької мови та підтвердження участі у заході.

Запрошуємо учителів німецької мови Запорізької області взяти участь. Інформація про методико-дидактичний семінар Гете-інституту

Організатор методико-дидактичного семінару – методист з німецької мови і контактна особа Чорна Віра. Референт – Шапочка Наталія.

Лист-запрошення

Projektinformation

1.05.2017

В межах ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» 17 травня 2017 року пройшов «Педагогічний інтенсив» та урочисте нагородження переможців (ІІ та ІІІ місце) обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2017».

Програма заходу «Педагогічний інтенсив»

Переглянути фоторепортаж першого дня. Нагородження учасників - ІІ, ІІІ місце

Переможці обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2017» (І та ІІ місце) 19 травня 2017 року презентували свої конкурсні роботи на «Дні освіти» у приміщенні Запорізької обласної ради та прийняли участь у церемонії нагородження під час розширеного засідання колегії Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Переглянути фоторепортаж нагородження учасників - І місце

22.05.2017

Вітаємо переможців та призерів V-го Всеукраїнського творчого конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами», що проводився з нагоди святкування Дня матері за сприяння Інституту модернізації змісту освіти.

Докладніше

15.05.2017

11 травня 2017 року на базі ЗОІППО пройшов семінар-тренінг «Створення ефективної моделі методичного супроводу в ОТГ», який проводився нашим Інститутом спільно з Департаментом освіти і науки Запорізької ОДА. Учасниками заходу стали 30 співробітників органів управління ОТГ Запорізької області.

З матеріалами тренінгу можна ознайомитися за посиланням

12.05.2017

Вітаємо Переможців Міжнародної Менделеєвської Олімпіади школярів з хімії!

Посилання для завантаження файлів

11.05.2017

29 квітня 2017 року в м. Каунас (Литва) проходили міжнародні змагання з усного математичного рахунку Прагліміне-2017. Україну представляли 26 учасників з різних областей України, серед яких були чотири представники нашої області, три з них – учні гімназії №31 м. Запоріжжя.

Наші земляки достойно представили Запорізькій край на цьому конкурсі:

Юхта Матвій, учень 3-Б класу гімназії №31 м. Запоріжжя – 1 місце;

Сапронов Микита, учень 4-Б класу гімназії №31 м. Запоріжжя – 5 місце;

Мамонтова Анастасія, учениця 8 класу Астраханської ЗОШ Мелітопольського району – 13 місце;

Юхта Микита, учень 11-Б класу гімназії №31 м. Запоріжжя – 20 місце.

Вітаємо переможців та учасників! Бажаємо подальших успіхів і нових перемог! Дякуємо вашим вчителям та батькам!

10.05.2017

Запорізький край, з його багатою і героїчною історією, вдруге з радістю приймає учасників фінального етапу Всеукраїнського турніру юних істориків!

Метою цього визначного заходу є створення умов для виявлення та розвитку творчих здібностей школярів, формування в учнів інтересу до історії, суспільно-значущих орієнтирів особистості, відповідальності перед суспільством і державою.

Впевнені, що змагання стануть справжнім святом інтелекту, творчої наснаги та турніру братства. Щиро зичимо перемоги сильнішим.

Запрошуємо до блогу «ХІХ турнір юних істориків на Запоріжжі»!

18.04.17

28 березня 2017 року за запрошенням начальника відділу освіти, молоді та спорту Біленьківської сільської ради Зуб Л.В. викладачі нашого інституту Богомолова Н.М., Стрижак М.М., Нікулочкіна О.В. взяли участь у методичному семінарі-практикумі «Обрії нової української школи». Під час роботи було висвітлено питання нововведень у початковій та середній освіті, розкрито проблеми національно-патріотичного виховання, з’ясовано сутність міжнародних досліджень якості освіти, у яких братиме участь Україна, окреслено шляхи подальшого співробітництва КЗ «ЗОІППО» ЗОР і Біленьківської об’єднаної територіальної громади.

10.04.2017

Вітаємо переможців VII Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу

У 2017 році в Україні відбувся VII Всеукраїнський конкурс на кращій веб-сайт навчального закладу. Конкурс проводився Інтернет Асоціацією України (ІнАУ) за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою поширення інформаційних технологій у навчальний процес та забезпечення новими зручними інструментами взаємодії всіх його учасників – учнів, батьків, учителів та адміністрації навчальних закладів, стимулювання ініціативи у цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність навчальних закладів України засобами Інтернету.

Вітаємо переможців Запорізької області:

• Навчально-виховний комплекс «Якимівська гімназія»

• Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №270 «Іскринка» Запорізької міської ради

• КЗ «Запорізький обласний центр туризму та краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» ЗОР

Детальніше про переможців

10.04.2017

Із 27 по 31 березня 2017 року на базі Київського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проходив фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Учні Запорізького краю вибороли шість призових місць!

Камертон філолога

01.04.2017

Проходить 2-й етап Конкурсу підручників для 9 класу, під час якого ви маєте можливість обрати саме той підручник, який підхотить і учням, і вам. Ознайомитися з електронними версіями підручників ви можете на репозитарії. Щоб краще ознайомитися з концепцією підручників, видавництво «Генеза» підготувало для вас серію вебінарів з усіх предметів. Тема вебінарів «Нові підручники для 9 класу». У вебінарах візьмуть участь автори підручників. Ви матимете можливість послухати презентацію підручника, задати запитання автору і видавцю.

Дати проведення вебінарів:

Алгебра, 9 клас (Істер О.С.) - 27.03.2017, об 11-00.

Геометрія, 9 клас (Істер О.С.) - 27.03.2017, о 12-00.

Інформатика, 9 клас (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.) - 31.03.2017, о 15-00.

Фізика, 9 клас (Сиротюк В.Д.) - 05.04.2017, о 14-00.

Презентації підручників: «Алгебра», «Геометрія», «Інформатика», «Фізика».

29.03.2017

16 березня 2017 року відбулося урочисте відкриття Восьмої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та П’ятої міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu».

Організатор: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Детальніше

17.03.2017

03-04 березня у м.Дніпро відбувся Національний фінал змагань з усного рахунку Прангліміне-2017 міжнародного проекту «Міксіке в Україні». На міжнародні змагання до Литви їдуть: Матвій Юхта, Микита Сапронов, Микита Юхта і Настя Мамонтова!

Докладніше

06.03.2017

Вітаємо переможців обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017»!

16 лютого 2017 року завершився конкурс професійної майстерності вчителів Запорізької області.

Фіналістам очного туру обласного етапу довелося пройти різні конкурсні випробування: проведення майстер-класів для вчителів області; виконання фахової контрольної роботи та тестових завдань; захист розробленого навчального проекту; демонстрація своїх вмінь здійснювати експертизу навчального матеріалу, проведення відкритих уроків у навчальних закладах м. Запоріжжя. У результаті було визначено переможців ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017».

Докладніше

17.02.2017

Стало відомо результати ІІІ (обласного) етапу ХVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого 100-річчю утворення Української Центральної Ради та проголошення Української Народної Республіки на тему: «Вітчизна – це не хтось і десь, Я – теж Вітчизна» (І. Світличний).

Результати

Список переможцiв

16.02.2017

14 лютого 2017 року у комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбулося урочисте відкриття підсумкового очного туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017».

Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України від 14.06.2016 №668 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» конкурс проводиться у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Музика», «Початкова школа».

Читати далі

Проглянути репортаж першого дня

Відеорепортаж ТРК "Алекс"

Відеорепортаж ТРК "Запоріжжя"

Фото (відкриття 14.02.17)

Фото (номінації 14.02.17)

Фото (тренінг, майстер-класи 14.02.17)

Фото (аналіз підручника 15.02.17)

14.02.2017