Засідання колегії освітян

26.08.2021 відбулось засідання колегії з теми "Освіта Запорізької області 30:

БЕЗБАРʼЄРНА ОСВІТА - ПЕРСПЕКТИВИ МАЙБУТНЬОГО"

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ ОСВІТЯНЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ ОСВІТЯН

ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ

Основною темою сьогодні для нас суспільства є Нова українська школа. Реформа освіти – є одним з ключових пріоритетів Уряду України, Міністерства освіти і науки та нашого Інституту. Маємо разом створювати Нову українську школу та новий освітній простір для наших дітей – сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для учнів, педагогів, батьків.

Готуючись до впровадження Нової української школи, запорізькі освітяни побували в ролі першокласників.

28 серпня 2018 року на базі Кушугумського навчально-виховного комплексу «Інтелект» у рамках реалізації Концепції Нової української школи працювали методичні студії для учителів початкової школи та заступників директорів з навчально-виховної роботи. У роботі методичних студій взяли участь 125 педагогів області.

Учасників заходу привітали Олег Шаров, генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки, та Тетяна Озерова, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Тренерами для педагогів виступили спеціалісти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Від самого ранку освітяни відчули себе в ролі першачків. Для них була організована SMART-зарядка, де разом з фізичними вправами тренували ще й розумову діяльність, використовуючи при цьому конструктор LEGO. Варто відзначити, що The LEGO Foundation безкоштовно надала всім комунальним та державним українським школам набори конструктора, що розраховані на кожного першокласника. Завдяки впровадженню таких ігрових методик першачкам буде легше адаптуватися та звикнути до шкільного життя.

Після цього тренери об’єднали педагогів у кілька команд та провели майстер-класи, демонструючи фрагменти справжнього уроку, тільки у ролі першокласників були педагоги. Таким чином кожен учасник мав змогу відвідати урок англійської мови, фізичної культури, інформатики, математики, читання та «Я досліджую світ». По дзвінку групи виходили на перерву та переходили в інші кабінети на наступні заняття. Тренери намагалися відтворити атмосферу, при якій кожен учень почував би себе невимушено та легко. Фахівці застосовували нові ігрові методики та підходи, демонстрували новації Нової української школи. За підсумками навчальної програми всі учасники отримали сертифікати про проходження методичних студій з упровадження Концепції Нової української школи.

Також 28 серпня 2018 року, у приміщені Запорізької обласної державної адміністрації відбулося засідання серпневої конференції педагогічних працівників Запорізької області. Програма Конференції включала в себе розширене засідання колегії та обласну виставку «Нова українська школа: початкова освіта. Перші кроки».

У роботі конференції взяли участь: генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров, голова обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, голова обласної ради Григорій Самардак, народний депутат України Микола Фролов, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова. Відповідно до порядку денного учасники конференції розглянули результати роботи освітньої галузі Запорізької області у 2017/2018 навчальному році та пріоритетні завдання на 2018/2019 навчальний рік в умовах упровадження Нової української школи. За підсумками роботи на педагогічній ниві працівники галузі освіти Запорізького регіону були відзначені нагородами. Зокрема:

  • медаллю «За розвиток Запорізького краю» відзначена: Чернікова Людмила Антонівна, проректор з навчально-методичної роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

  • Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня відзначена: Нікулочкіна Олена Василівна, завідувач кафедри початкової освіти комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Під час засідання колегії Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації пройшла виставка «Нова українська школа: початкова освіта. Перші кроки» . Ініціатором та організатором заходу виступили Департамент освіти і науки ОДА та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

У виставці взяли участь представники the Lego Foundation і ТМ «Розумники» та 25 закладів освіти Запорізького регіону:

Під час заходу освітяни мали змогу поділитися досвідом, перейняти кращі практики та спробувати власні здібності під час майстер-класів.

 • Під час виставки Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти були представлені 8 нових видань під гаслом «З наукою будуємо майбутнє» Саме так можна охарактеризувати завершився видавничий процес підготовки до нового навчального року колективу Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Вчені та методисти головного центру підвищення кваліфікації вчителів Запорізького регіону підготували вісім нових видань (сукупний обсяг - 2000 сторінок), які допоможуть педагогам сфокусувати увагу на найважливіших інноваціях в умовах докорінного реформування системи освіти України. Відео

На виставці було представлено майстер-класи щодо створення сучасного збагаченого освітнього середовища в закладах дошкільної освіти, та організації сенсорно-пізнавальної та творчої діяльності дитини в ньому, з метою забезпечення «дошкільної зрілості» дитини в умовах суспільного дошкільного виховання. Це є головним критерієм готовності дитини до наступного етапу - шкільного життя і відповідає завданням як державного стандарту дошкільної освіти – Базовому компоненту, так і меті реформи початкової ланки освіти – концепції «Нова Українська школа». Співробітниками кафедри дошкільної освіти Байєр О.М. та Якубою С.В. – було презентовано сучасні сенсорні стимули для пізнавального розвитку дитини (конструктори, дидактичний та розвивальний матеріал нового покоління)

 • Майстер-клас "Сонечко яскраво сяє" з розвитку творчих здібностей дітей в декоративному малюванні, який проводили: ст. викладач кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР Шульга Л.М. і керівник образотворчої студії Запорізького ЦРД "Лазурний" Кузьменко Н.М., продемонстрував можливості декоративного малювання в розвитку асоціативного мислення і творчих здібностей дитини дошкільного віку. Учасники майстер-класу відкрили для себе таємницю візерунку, дивовижну дружбу ритму і кольору, відчули характер і настрій різних декоративних елементів. Результатом занурення у казковий світ декору стало колективне панно, в якому навколо обличчя зі щирою дитячою посмішкою засяяли понад 60 промінців з унікальними візерунками, адже кожний учасник створив свій власний промінчик і прикрасив його своїм настроєм. Участь у творчому майстер-класі довела педагогам про ефективність використання емоційно-чуттєвого сприйняття в пізнавальній діяльності, потребу особистості в творчому самовираженні, позитивну результативність колективної співтворчості. Маленьке сонечко стало великим у своєму сяянні завдяки неповторним декоративним промінцям усіх учасників.Фото. Майстер-клас «Сонечко яскраво сяє»

 • Фото виставка

 • Відео1

 • Відео2

 • Відео3

 • Відео4

Матеріали колегії:

  • Папка з матеріалами: переглянути (Прези в локальному варіанті - запускати потрібно з комп'ютера (Windows 7-Windows 10)

  • Посилання на он-лайн варіант прези: переглянути

ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ РЕГІОНУ

ДЕМОНСТРУЮТЬ КРАЩІ ДОСЯГНЕННЯ

У програмі — заняття для першокласників в ігровій формі, впровадження 12-річного навчання та введення профільних класів у старшій школі. Планується, що цей проект запрацює в усіх школах у 2018 році.

За словами організаторів, кожен навчальний заклад стає не тільки місцем навчання дитини, а й центром розвитку творчості, здібностей та популяризації здорового способу життя. До речі, така масштабна виставка навчальних закладів відбувалась вдруге в області.

Ця виставка — можливість розповісти про таланти та здібності запорізьких школярів, кажуть педагоги. Що чекає на дітей у цьому навчальному році — освітяни обговорили на колегії. Серед основних питань — впровадження інклюзивної освіти. Нові вимоги до вчителів. Кажуть, у чотирьох навчальних закладах стартує пілотний проект «Сучасна українська школа».

Цікавими були роботи з конструктора. Їх створили вихованці першого і поки єдиного у місті STEM-центру. Там навчаються діти від чотирьох років. Центр існує менше року, проте вже встиг заявити про себе на всю Україну.

На виставці «Нова українська школа: початкова освіта. Перші кроки» під час засідання колегії Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, яка відбулася 28.08.2017 р. були представлені найкращі педагогічні досягнення Запорізької області. Ініціатором та організатором заходу виступів Департаменту освіти і науки ОДА та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. У виставці взяли участь 20 навчальних закладів, з них один ВНЗ – Запорізька державна інженерна академія, два дошкільних навчальних закладу, один позашкільний навчальний заклад – Комунарський районний центр молоді і школярів та кращі загальноосвітні заклади регіону. Під час заходу освітяни мали змогу поділитися досвідом, перейняти кращі практики та спробувати власні здібності під час майстер-класів. Так, всі, хто бажав, мали змогу навчитися малювати, робити ляльки-мотанки, пізнати ази модулювання та конструювання, спробувати арт-терапію тощо. Також можливо було побачити модифікований телескоп. Створений школярами з Вільнянського району. Працювали над ним близько року. Поки це не завершена модель. З часом пристрій зможе самостійно відшукувати небесні тіла за вказаними координатами. Але він і зараз може дещо показати.