Засідання колегії освітян

ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ РЕГІОНУ 
ДЕМОНСТРУЮТЬ КРАЩІ ДОСЯГНЕННЯ

    На виставці «Нова українська школа: початкова освіта. Перші кроки» під час засідання колегії Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, яка відбулася 28.08.2017 р. були представлені найкращі педагогічні досягнення Запорізької області. Ініціатором та організатором заходу виступів Департаменту освіти і науки ОДА та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
    У виставці взяли участь 20 навчальних закладів, з них один ВНЗ – Запорізька державна інженерна академія, два дошкільних навчальних закладу, один позашкільний навчальний заклад – Комунарський районний центр молоді і школярів та кращі загальноосвітні заклади регіону.
    Під час заходу освітяни мали змогу поділитися досвідом, перейняти кращі практики та спробувати власні здібності під час майстер-класів. Так, всі, хто бажав, мали змогу навчитися малювати, робити ляльки-мотанки, пізнати ази модулювання та конструювання, спробувати арт-терапію тощо. 
    
    Також можливо було побачити модифікований телескоп. Створений школярами з Вільнянського району. Працювали над ним близько року. Поки це не завершена модель. З часом пристрій зможе самостійно відшукувати небесні тіла за вказаними координатами. Але він і зараз може дещо показати.     
    Цікавими були роботи з конструктора. Їх створили вихованці першого і поки єдиного у місті STEM-центру. Там навчаються діти від чотирьох років. Центр існує менше року, проте вже встиг заявити про себе на всю Україну.

    Ця виставка — можливість розповісти про таланти та здібності запорізьких школярів, кажуть педагоги. Що чекає на дітей у цьому навчальному році — освітяни обговорили на колегії. Серед основних питань — впровадження інклюзивної освіти. Нові вимоги до вчителів. Кажуть, у чотирьох навчальних закладах стартує пілотний проект «Сучасна українська школа».    
 У програмі — заняття для першокласників в ігровій формі, впровадження 12-річного навчання та введення профільних класів у старшій школі. Планується, що цей проект запрацює в усіх школах у 2018 році.
    За словами організаторів, кожен навчальний заклад стає не тільки місцем навчання дитини, а й центром розвитку творчості, здібностей та популяризації здорового способу життя. До речі, така масштабна виставка навчальних закладів відбувалась вдруге в області.

Матеріали:
Comments