Матеріали семінарів        Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.01.2019 № 07 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області у міжкурсовий період у 2019 році співробітниками комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради»
  Рекомендуємо завантажити додатки для зручності роботи з ними.

          10 лютого 2019 року на базі Комунального закладу школи-інтернату «Січовий колегіум» під час проведення олімпіади з «Географії» пройшов семінар для керівників команд та членів журі з теми «Методичні аспекти формування культурологічної компетентності учнів в шкільному курсі географії» досвідом роботи ділився кандидат географічних наук, доцент МДПУ Байтеряков О.З.
          На семінарі обговорювалося питання використання національного та світового культурного надбання на уроках географії з метою розвитку пізнавального інтересу учнів та прищеплюванню художніх смаків школярів засобами творів мистецтва. На семінарі було присутні 27 педагогів.
  /керівник семінару Стрижак М.М./

          03 лютого 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький Січовий колегіум-інтернат» Запорізької обласної ради для керівників команд Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури відбувся семінар «Формування ключових і загальнопредметних компетентностей учнів засобами наскрізних ліній на уроках української мови». На семінарі були присутні 35 керівників команд.
  /керівник семінару Корицька Г.Р./

          02 лютого 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа - інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з екології відбувся семінар «Екологічна олімпіада: особливості підготовки та проведення». У семінарі взяли участь 30 педагогів.
  /керівник семінару Савіч І.О./

          31 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся семінар «Організаційно-правові засади діяльності фахівців психологічної служби щодо запобігання та протидії домашньому насильству та проявам насильства в учнівському середовищі», на семінарі були присутні методисти з питань психологічної служби та практичні психологи у кількості 21 особа.
  /керівник семінару Величко І.А./


          28 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з метою якісної організації і проведення у 2019 році курсів підвищення кваліфікації та тренінгів, які заплановані згідно наказів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації №751 та №752 від 26.12.2018, ректорат КЗ «ЗОІППО» ЗОР надав роз’яснення та уточнення на семінарі «Організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників Запорізької області у 2019 році». В семінарі взяли участь 60 представників закладів освіти обласного підпорядкування, закладів професійно-технічної освіти.
  /керівники Чернікова Л.А., Задорожкіна Я.С./


          26 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа - інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології відбувся семінар «Використання інноваційних педагогічних освітніх технологій в роботі з обдарованою молоддю з метою формування дослідницьких навичок», у семінарі взяли участь 40 педагогів.
  /керівник семінару Гусєва Н.М./

          26 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради для керівників МО та вчителів астрономії відбувся семінар «Підготовка учнів до інтелектуальних змагань з астрономії», у семінарі взяли участь 23 педагога.
  /керівник семінару Васильченко Л.В./

          26 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з німецької мови відбувся обласний семінар «Сучасні підходи до розвитку обдарованості учнів на уроках іноземної мови в умовах впровадження Концепції нової української школи» для керівників команд, вчителів німецької мови та члени журі олімпіади. У семінарі взяли участь 25 педагогів.
  /керівник семінару Чорна В.М./

          25 січня 2019 року кафедрою теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР спільно з Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар-практикум «Проблема булінгу в освітньому середовищі. Створення системи ефективної протидії булінгу» для прийомних батьків.
          Під час роботи семінару-практикуму було висвітлено низку питань, зокрема, що таке булінг, які існують види та форми булінгу, що можуть зробити батьки, як реагувати на булінг. Також було розглянуто проблему відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за дії дитини, якщо вона є кривдником. Крім того, було обговорено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».
          Загальна кількість учасників семінару 25 чоловік.
  /керівник семінару Барліт О.О. /

          24 січня 2019 року на базі Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ відбувся обласний методичний семінар «Щодо підготовки випускників закладів професійно-технічної та вищої освіти до ДПА у форматі ЗНО: математика, історія України». В семінарі взяли участь викладачі математики та історії України з закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, випускникам яких цього року доведеться обирати другий обов'язковий предмет (першим обов'язковим предметом у випускників всіх категорій є українська мова) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Загальна кількість учасників семінару 116.
  /керівники семінару: Шумада Р.Я., Сирцова О.М., Склярова І.О/

          23 січня 2019 року в конференц-залі готелю «Театральний» відбувся регіональний семінар, що проходив у рамках міжнародного проекту «Активні громадяни – ефективна влада».
          Проект спирається на основні положення Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки та Всеукраїнську програму освіти для демократичного громадянства «Демократична школа». Організатор семінару – громадська організація «Центр європейської політики» (Братислава). Мета проекту – допомогти дітям визначити проблеми місцевої громади та запропонувати проекти (пропозиції до формування та реалізації державної політики) для їх вирішення. В семінарі взяли участь 9 дитячих команд: по 3 з міст Бердянськ і Мелітополь, а також запорізька команда, що була представлена учнями ліцею № 105, гімназії № 107 та вихованцями ЗОЦНТТУМ «Грані».
  /Координатор проекту в Запорізькій області – доцент кафедри теорії та методики виховання Могілевська В.М. /

          23 січня 2019 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Особливості підготовки аналітичної інформації фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів», в якому взяли участь 27 директорів інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області.
  /керівник семінару Волошина Т. А./

          23 січня 2019 року на базі Веселівської районної різнопрофільної гімназії відбувся семінар для керівників закладів освіти Веселівської селищної територіальної громади «Розвиток управлінської компетентності керівників закладів освіти в умовах ОТГ». Мета семінару - підвищити якість освіти в громаді та обізнаність у питаннях соціально-економічного розвитку. У семінарі взяли участь 25 керівників.
  /Керівник семінару Ястребова В.Я./

          22-23 січня 2019 року на базі Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 90 «Волошка« Запорізької міської ради Запорізької області пройшов семінар «Безперервна лінгвориторична освіта: пошук, дослідження, творчість». У рамках семінару пройшли: тренінг «Педагогічна студія ораторської майстерності» та квест «Майбутній оратор». У семінарі взяли участь 24 педагоги (методисти ДНЗ, керівники ШМО, вчителі початкової ланки).
  /керівники семінару: Курінна А.Ф., Петрик О.В/

          21 січня 2019 року на базі Запорізької гімназії № 50 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся обласний методичний семінар «Злочини проти людяності: особливості викладання історії Голокосту в закладах освіти» для вчителів історії та правознавства. У семінарі взяли участь 40 педагогів.
  /керівник семінару Сирцова О.М./

          19 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький Січовий колегіум-інтернат» Запорізької обласної ради під час олімпіади з «Економіки» було проведено семінар для керівників команд та членів журі з теми «Предмети економічного циклу – як основа формування підприємницької та фінансової грамотності у школярів». На семінарі обговорювалося питання формування наскрізної змістовної лінії при відсутності предмету «Економіка» у варіативній частині навчального плану. На семінарі було присутні 20 педагогів. Перед колегами виступив голова журі, кандидат економічних наук, доцент інженерного інституту ЗНУ Феофанов Л.К.
  /керівник семінару Стрижак М.М./

          19 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа - інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради під час IІІ етапу 56-ї Всеукраїнської олімпіади з «Хімії» було проведено семінар для керівників команд та членів журі з теми «Система роботи з обдарованою та здібною молоддю». В семінарі взяли участь 49 педагогів.
  /керівники семінару: Дехтяренко С.Г., Гребінь С.М./

          16 січня 2019 на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради (спортивна зала інституту) відбувся обласний семінар з теми "Особливості підготовки команд учнів до обласного етапу Всесвітнього навчального проекту IAAF "Дитяча легка атлетика". Першу сесію завершили 24 вчителя з фізичної культури закладів освіти інтернатного типу.
          В перспективі - підготовка до освітнього туру обласного етапу Проекту, який проводиться з 01 по 22 березня 2019 року.

          16 січня 2019 на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з метою якісної організації і проведення у 2019 році курсів підвищення кваліфікації та тренінгів, які заплановані згідно наказів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації №751 та №752 від 26.12.2018, ректорат КЗ «ЗОІППО» ЗОР надав роз’яснення та уточнення на семінарі «Організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників Запорізької області у 2019 році». В семінарі взяли участь 55 представників від ОТГ, районних/міських органів управління освіти.

          12 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради пройшов семінар «Розвиток творчих здібностей учнів як запорука їхньої успішної соціалізації в дорослому житті». В семінарі прийняли участь 15 педагогів.
  /керівник семінару Гура С.П./ 

          10 січня 2019 року на базі «Запорізького центру професійно-технічної освіти водного транспорту». відбувся семінар-практикум «Дизайн-мислення для створення інновацій в освітньому процесі». Педагоги ознайомилися з основними складовими дизайн-мислення; визначили шляхи реалізації кожної з них в освітньому процесі ЗПТО; презентували форми кооперативного і колаборативного навчання; окреслили можливості впровадження в освітній процес зарубіжних ефективних освітніх практик. У семінарі взяли участь 25 педагогів.
  /керівники семінару: Бабкова О.О., Приходько В.М./

          09 січня 2019 року на базі Комунального спеціалізованого мистецького навчальний закладу «Дніпрорудненська дитяча музична школа» Василівської районної ради відбувся семінар «Освітній простір сучасної мистецької освіти». Учасники семінару – учителі музики та образотворчого мистецтва ознайомились та обговорили основні напрямки змін у формуванні освітнього простору сучасної мистецької освіти: концептуальні засади, нормативно-правове підґрунтя, науково - методичне забезпечення освітньої галузі «Мистецтво». У семінарі взяли участь 26 педагогів.
  /керівник семінару Олійник Ю.І./

          04 січня 2019 у Дніпрорудненській спеціалізованій школі «Талант» пройшов семінар «Стратегія розвитку закладу освіти» у форматі форсайт – сесії. В ході роботи педагоги та батьки моделювали майбутнє свого закладу освіти. Результати роботи команди презентували у вигляді карт майбутнього. Визначили світові та вітчизняні освітні тренди, інструментарій реагування на них. Особливо «гаряче» виступила команда батьків. Ідей багато: є основа для визначення стратегії подальшого розвитку. В семінарі взяли участь 36 педагогів.
  /керівник семінару к.пед.н., проф. Ястребова В.Я/